Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.
Apklausa
Kaip vertinate antikorupcinę akciją „Kyšis išpurvina“?
Gera akcija, puiku, kad šviečiate visuomenę;
Akcija gera, bet netikiu jos rezultatais;
Ši akcija man nepatinka;
Pirmą kartą girdžiu apie tokią akciją.
   Archyvas

2010-03-17 žiniasklaidos apžvalga

2010-03-17

Neblaivus savaitgalis
Vilniaus diena, 2010 03 17, psl. 10  
 
Policijos pareigūnai, visą ilgąjį savaitgalį vykdydami prevencijos priemones, nustatė apie 700 administracinių teisės pažeidimų, iš kurių dauguma (beveik 300) buvo girto asmens pasirodymas arba alkoholio vartojimas viešose vietose.
 
Pareigūnui - dūris peiliu į krūtinę
Autorius: Daiva Janauskaitė
Klaipėda, 2010 03 17, psl. 7  
 
Įtariamasis peiliu sužeidė į jo butą besiveržusi Klaipėdos rajono policininką. Teismo sankciją kratai bute turėję policininkai į talką buvo pasikvietę vietos patrulius, ugniagesius ir kaimynus.

Neįsileido policininkų

Ankstų pirmadienio rytą Gargžduose dirbantys policininkai bandė patekti į butą uostamiesčio Kretingos gatvėje, kur buvo įtariamasis nusikaltimu. Bute pareigūnai tikėjosi rasti dokumentų klastojimu įtariamą 40-mėtį Evaldą Z.
Seimininkas išgirdo skambinant, priėjo prie durų, bet jų neatidarė. Taip įtariamasis elgėsi jau ne pirmą kartą, tad pirmadienį policininkai į jo namus atvyko su teismo sankcija kratai.
Tačiau ir šį kartą Evaldas Z. atsisakė atrakinti duris. Tada pareigūnai išsikvietė ugniagesius gelbėtojus ir šie savo įranga išlaužė užraktą.
Įtariamasis užrėmė duris iš vidaus. Tuo metu, kai 36 metų Klaipėdos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Arūnas Skuodas stūmė duris, iš už jų iššoko įtariamasis ir peiliu smogė policininkui į krūtinę.
Pareigūnas pateko į ligoninę. Čia parą stebėta jo būklė. Paaiškėjo, kad vidaus organų peilis nepažeidė, tad policininkas antradienio rytą išleistas gydytis namuose. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui.

Tyrė dokumento klastotę

Evaldas Z. uždarytas į areštinę. Šiandien teismo bus prašoma sankcijos ilgesniam laikui suimti policininką sužalojusį klaipėdietį.
Dideli nemalonumai Evaldą Z. užgriuvo todėl, kad rajono kelyje sustabdžius šio vyro vairuojamą automobilį, pareigūnams buvo pateiktas abejotinas techninės apžiūros talonas. Policininkai įtarė, kad dokumentas suklastotas ir pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tačiau daugybę kartų į apklausas kviestas vyras Klaipėdos rajono policijos komisariate vis nesirodydavo.

Dirbo su žaizda krūtinėje

„Mums buvo duotas nurodymas atgabenti į komisariatą tą žmogų. Byla jau baigiama tirti, trūko tik kelių parašų, tačiau, kiek kolegos beldėsi į jo namus, jis niekada neatidarė durų. Pirmadienį atsitiko taip pat. Girdėjome, kad jis vaikšto po namus. Per duris kalbinome jį gal pusvalandį, įtikinėjome, kad važiuotų drauge. Juk jokios ypatingos sankcijos jam negrėsė. Galiausiai nusprendėme, jog be gelbėtojų pagalbos neišsiversime. Be to, pasikvietėme kaimynus kviestiniais. Kai pabandėme įeiti į butą, jis smogė man peiliu į šoną. Pradžioje net didelio skausmo nejutau. Po jo išpuolio mes atsitraukėme ir pasikvietėme į pagalbą Klaipėdos patrulius. Vėliau paaiškėjo, kad tas žmogus irgi skambino policijai. Kai atvažiavo patruliai, jis išėjo ir aiškino manęs, kad į jo namus veržiasi plėšikai. Kas gali tokia kalba patikėti? Juk buvome ne tik mes, bet ir ugniagesiai, ir kaimynai", - pasakojo A.Skuodas.
Nors sužeistą vietą skaudėjo, pareigūnas tęsė darbą ir į Gargždų ligoninę kreipėsi tik kai pradėjo tirpti ranka. Pareigūnas kuklinosi sakydamas, kad sužeidimas esą nerimtas.
„Pusketvirto centimetro gylio žaizda. Jis turėjo du peilius: vieną mažą, kitą - siaurą, ilgą. Tuo ilguoju ir dūrė. Ašmenys perrėžė storą striukę, megztinį, marškinius, apatinius marškinėlius. Gal todėl kraujo nebuvo daug. Gerai, kad aš ėjau pirmas, o ne mano prakaulus kolega, jį tikrai būtų nusmeigęs, - nelinksmai juokavo sužeistas pareigūnas. - Skausmas stiprėjo, bet silpna nebuvo, todėl nusprendžiau pabaigti darbus Klaipėdoje. Dabar mažiausiai galvoju apie sveikatą. Rūpi, kaip vadai įvertins incidentą", - rūpesčiais dalijosi A.Skuodas.
2009 m. Klaipėdos apskrityje vykdydami pareigas buvo sužaloti 9, šiemet - 3 pareigūnai. Visiems jiems, priklausomai nuo sužalojimo laipsnio, buvo išmokėtos kompensacijos.
 
Siautėja sukčiai
Autorius: Kristina Stankevičė
Lietuvos rytas, 2010 03 17, psl. 6

Jonavoje įsismarkavo telefoniniai sukčiai. Iš vienos pensininkės jie išviliojo 8 tūkst. litų, o iš kitos - 4200 litų.
81 metų jonaviškė O.M. į sukčių pinkles pateko pirmadienio popietę.
Moteriai į laidinį telefoną paskambinęs vyriškis pareiškė esąs policininkas ir pranešė, kad jos sūnėnas per avariją sužalojo mergaitę.
Moteriai buvo pasiūlyta parašyti sutikimą, kad ji atlygins mažametei padarytą žalą ir sumokės 4200 litų.
Išsigandusi pensininkė iškart su viskuo sutiko. Po pusvalandžio įjos namus atėjo maždaug 16 metų paauglys. Jam moteris atidavė parašytą sutikimą ir reikalautą sumą.
Kai nepažįstamasis išėjo, moteris suprato užkibusi ant telefoninių aferistų jauko ir kreipėsi į policiją.
Jonavos kriminalistai įtaria, kad siautėja tie patys nusikaltėliai, kurie praėjusio penktadienio vakarą apgavo dar vieną jonaviškę.
78 metų A.S. nusikaltėliams atidavė 8 tūkst. litų po to, kai jai paskambinęs vyriškis prisistatė anūku ir patikino, kad padarė avariją. Paprašęs paskolinti 8 tūkst. litų jis patikino, kad atsiųs policijos pareigūną, kuris šiuos pinigus paims.
Maždaug po pusvalandžio pensininkė atidavė 8 tūkst. litų įjos namus atėjusiam apie 30 metų vyriškiui. Moteris tik gerokai vėliau, kai susisiekė su giminaičiais, sužinojo, kad yra apgauta.     
      
Vairuotojo pažymėjimų keitimo metas
Autorius: Tomas Jaruševičius
Kauno diena, 2010 03 17, psl. 14
 
Prieš dešimtmetį išduotų vairuotojo pažymėjimų savininkai turėtų suklusti: tikėtina, kad artimiausiu metu baigsis jų galiojimo terminas.

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas buvo išduotas 2000 m. balandžio i-ąją ar vėliau, galite būti tikri, kad jis galioja lygiai 10 metų nuo išdavimo dienos. „Pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad pastaruoju metu gyventojams dažnai kyla klausimų, ar jų turimas vairuotojo pažymėjimas galioja. Primename, kad vairuotojo pažymėjimas galioja iki jame nurodytos galiojimo pabaigos datos. Jei galiojimo pabaigos data neįrašyta, toks pažymėjimas taip pat galioja, tačiau, jei planuojate vairuoti užsienyje, jį geriau pasikeisti naujojo pavyzdžio pažymėjimu", - patarė valstybės įmonės „Regitra" viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.
„Regitros" atstovė nuramino, kad panikuoti nereikėtų. Ji pabrėžė, kad vairuotojo pažymėjimų, kuriuose galiojimo pabaiga nenurodyta, keisti nebūtina, jei neplanuojama vykti svetur ir vairuoti užsienyje. Tie vairuotojai, kurių pažymėjimai baigia galioti balandžio mėnesį, turėtų jau dabar apsilankyti artimiausiame „Regitros" filiale.
Anot L.Užupės, kai kurie jau suskubo tai padaryti: „Daugelis žmonių, ypač ketinantys išvykti į užsienį ir planuojantys ilgesnes keliones, paprastai nelaukia, kol baigsis vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas."
Visa procedūra nesudėtinga. Vairuotojo pažymėjimus išduodančiame bet kuriame „Regitros" padalinyje pateikus reikiamus dokumentus ir sumokėjus 49 litus, jau po 2-3 dienų vairuotojai galės džiaugtis naujo pavyzdžio dokumentais. Tiesa, papildomai kainuos sveikatos pažyma, kuria būtina pasirūpinti iš anksto.

Komentaras

Gintaras Aleksandravičius, Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininkas:
- Jeigu vairuotojo pažymėjimas negaliojantis, o jo šeimininkas sulaikomas prie vairo. Jam numatyta administracinė bauda nuo 20 iki 40 litų. Vairuoti turint pasibaigusi galiojimo dokumentą nėra tas pats, kas vairuoti išvis neturint vairuotojo pažymėjimo. Vis dėlto siūlyčiau šalies vairuotojams nedelsti ir pasikeisti senus pažymėjimus naujo pavyzdžio dokumentais. Policija turi visą „Regitros" disponuojamą informaciją apie asmenis, kuriems už Kelių eismo taisyklių pažeidimus atimti vairuotojo pažymėjimai ir pan. Taigi policijos pareigūnai gali bet kurią akimirką patikrinti tiek vairuoto Jo pažymėjimo ir Jo savininko autentiškumą, tiek ir kitus reikiamus duomenis.

„Regitra" informuoja

- Vadovaujantis Policijos departamento generalinio komisaro 2000 m. kovo 27 d. Įsakymu, nuo 2000 m. balandžio 1 d Lietuvoje pradėti išduoti 10 metų galiojantys vairuotojo pažymėjimai Gyventojai, prieš dešimtmeti gavę vairuotojo pažymėjimą, šiuo metu turėtų pasirūpinti savo besibaigiančiu galioti dokumentu ir nelaukdami, kol galiojimo laikas pasibaigs, tokį pažymėjimą pasikeisti nauju.
- Praėjus 10 metų nuo išdavimo, pažymėjimas laikomas negaliojančiu ir keičiamas teises aktų nustatyta tvarka Pasikeisti vairuoto jo pažymėjimą galima bet kuriame vairuotojo pažymėjimus iš duodančiame VĮ „Regitra" padalinyje.
- Gaminant vairuotojo pažymėjimus naudojamas tik skaitmeninis asmens atvaizdas, kuris paruošiamas valstybes įmones „Regitra" klientų aptarnavimo padalinyje. Už tai papildomai mokėti ne reikia
- Iš vairuotojo pažymėjimus užsisakančių gyventojų priimamos ir jų pateiktos įprastines nuotraukos. Jei jos atitinka Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintus „Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus"
- Pažymėjimą reikės atsiimti tame įmonės padalinyje, kurį nurodėte pildydami dokumentus.
- Norint pasikeisti vairuotojo pažymėjimą reikia pateikti šiuos dokumentus: galiojanti asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą; galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, turimą vairuotojo pažymėjimą (Jei anksčiau buvo išduotas ir neprarastas), policijos išduotą vairuotojo kortelę (jei ją turite).     
      
Centrinėje miesto gatvėje - narkomanų „rojus"
Zebra.lt, 2010 03 16

Šeštadienį Biržuose, Vabalninko gatvės 2 numeriu pažymėtame apleistame name, rastas 41 metų K. V. kūnas.
Apie čia esantį negyvėlį nenustatytas asmuo pranešė paskambinęs į Biržų greitosios medicinos pagalbos dispečerinę.
Kilučių gatvėje registruotas, anksčiau teistas vyras buvo žinomas policijai kaip vartojantis narkotikus ir vagiliaujantis iš parduotuvių.
Šalia K. V. kūno rastas švirkštas. Tai leidžia spėti, kad vyras mirė perdozavęs narkotikų arba jie galėjo būti nekokybiški. Neatmestina galimybė, kad apsvaigęs jis tiesiog mirtinai sušalo.
Tikslią mirties priežastį turėtų nustatyti teismo medicinos ekspertai.
Šalia namo, kur rastas negyvėlis, yra narkotikų pardavimo „taškas". Tad panašu, kad jų vartotojai toli nesistengia nueiti ir narkotikus vartoja beveik vietoje.
Apleistas namas užkaltais langais vienoje iš centrinių miesto gatvių valdžią ar teisėsaugininkus mažai domina. Narkotikų platinimo „taškai" veikia niekieno netrukdomi. Ar ne ideali vieta narkotikų prekeiviams ir jų vartotojams?
Redakcijos žiniomis, čia renkasi ir daugiau nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių ar kvaišalus vartojančių asmenų.

Buvo geras, kol nesisvaigino

K. V. gyveno Kilučių gatvėje nedideliame namelyje kartu su motina.
Kaimynystėje gyvenantys žmonės kalbėjo, kad vienturtis motinos sūnus buvo geras vaikas, kol neįjunko į narkotikus. Tuomet jis pradėjo vagiliauti, pateko į kalėjimą.
Pastaruoju metu jį sutikti baimindavosi ir kaimynai - vis prašinėdavo pinigų arba juos tiesiog pavogdavo.
Kai kurie Kilučių gatvės gyventojai sako praradę ramų gyvenimą po to, kai čia apsigyveno narkotikų platinimu užsiimantys asmenys.

Skaičiai - statistikoje?

Vieša paslaptis, kad Biržuose narkotikų verslas klestėte klesti. Į narkomaniją linksta vis jaunesni asmenys. Jie, tapę narkotikų vartotojais, neša milžiniškus pelnus jų platintojams.
Kartu biržiečiai svarsto, ar narkotikų verslo nedangsto teisėsaugininkai. Mat į jų tinklą retai tepakliūna narkotikų platintojai.
Biržų policijos atstovės ryšiams su visuomene Zitos Žalinkevičienės paprašėme surinkti informaciją, kiek nuo 2005 metų iki šiol Biržuose nustatyta narkotikų platintojų, keli iš jų gavo realias laisvės atėmimo bausmes.
Biržų kriminalinės policijos skyriaus viršininkės Nidos Garjonienės pateiktais duomenimis, per tą laikotarpį dėl nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai.
Iš šio skaičiaus 20 bylų ištirta ir perduota į teismą, 6 bylos dar tiriamos.
Kiek iš šio skaičiaus yra narkotikų platintojų, tokių duomenų kriminalinės policijos vadovė nepateikė.
Policija surašė 69 protokolus dėl narkotinių medžiagų vartojimo.
Tokie skaičiai išties atrodo menki, kai, pavyzdžiui, vien mirusiam K. V. buvo surašyti penki protokolai dėl kvaišalų vartojimo.
Biržų rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Krogertas, paklaustas, kiek asmenų Biržuose per pastaruosius penkerius metus buvo nuteista dėl narkotikų platinimo, sakė atmintinai skaičių nežinantis. Juolab kad Biržuose jis dirba tik pusantrų metų. Vyriausiasis prokuroras korespondentei pasiūlė pasižiūrėti į Vidaus reikalų ministerijos statistiką.     
      
Daugiausiai neblaivių vairuotų ilgąjį savaitgalį įkliuvo Vilniaus apskrityje
15min.lt, 2010 03 16
 
Ilgąjį šventinį savaitgalį visoje šalyje buvo organizuojamos tikslinės policinės priemonės, kurių metu nustatyta nemažai pažeidimų.
Kaip informuoja Policijos departamentas, viešosios policijos pareigūnai visoje šalyje vykdė prevencines priemones, kurių metu išaiškino 696 administracinius teisės pažeidimus. Daugiausiai pažeidimų išaiškinta Šiaulių apskrityje (125 pažeidimai) ir Vilniaus apskrityje (108 pažeidimai), mažiausiai Telšių (24 pažeidimai) ir Tauragės (31 pažeidimas) apskrityse.
Daugiausiai protokolų pareigūnai surašė už girto asmens pasirodymą viešoje vietoje arba alkoholinių gėrimų gėrimą viešoje vietoje - tokių pažeidimų nustatyta net 295, iš jų 34 padarė nepilnamečiai asmenys.
35 administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti už nedidelį chuliganizmą, 24 - už pasipriešinimą policijos pareigūnams arba jų teisėtų reikalavimų nevykdymą. Už kitus administracinius teisės pažeidimus surašyti dar 342 protokolai. Šių priemonių metu sulaikyti 23 asmenys, įtariami nusikalstamų veikų padarymu.
Priemones vykdė ir kelių policijos pareigūnai, kurie patikrino 9 tūkst. 38 transporto priemonių vairuotojų blaivumą. Išaiškinti 134 neblaivūs vairuotojai: 69 iš jų nustatytas lengvas girtumo laipsnis, 38 - vidutinis, 13 - sunkus girtumo laipsnis. Nežymus girtumas (nuo 0,2 iki 0,4 promilės) nustatytas 14 vairuotojų.
Daugiausia neblaivių vairuotojų išaiškinta Vilniaus apskrityje - 27. Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse atitinkamai išaiškinti 24 ir 22 neblaivūs vairuotojai, Panevėžio ir Utenos apskrityse - po 14. Vilniaus apskrityje prie vairo sulaikyti 5 sunkiai apgirtę vairuotojai, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse - po 2 tokius vairuotojus, po 1 - Kauno ir Marijampolės apskrityse.
Be to, nustatyta 112 vairuotojų, kurie buvo vartoję alkoholio, bet tikrinimo metu alkoholio kiekio koncentracija jų organizme neviršijo leistinos normos. Įtarus esant apsvaigus nuo narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų, patikrinta 30 vairuotojų - nei vienas iš atvejų nepasitvirtino.
      
Judėjimo negalią turintis žmogus nubaustas už vairavimą neprisisegus saugos diržo
LR1, 2010 03 16 

Laidos klausytojas Vygantas sako, kad turi judėjimo negalią ir jį policijos pareigūnas sustabdęs nubaudė už važiavimą be saugos diržo. Susisiekimo ministerijos saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis sako, kad „kelių eismo taisyklės leidžia nesisegti saugos diržų tuo atveju, jeigu kompetentingos institucijos dėl sveikatos sutrikimų išdavė tokį leidimą, kad galima nesisegti saugos diržų".
      
KET pažeidėjai Ignalinos rajone ir Kaune nesėkmingai bandė papirkti policininkus

15min.lt, 2010 03 16
 
Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Ignalinos rajone ir Kaune nesėkmingai bandė papirkti policijos pareigūnus.
Kaip informuoja Policijos departamentas, pirmadienį apie 22.40 val. Ignalinos r., Palūšės kaime, I.N. (gimusi 1970 m.), siekdama išvengti administracinės atsakomybės už tai, kad automobilį vairavo neblaivi, Ignalinos r. Kelių policijos poskyrio pareigūnams siūlė 600 litų kyšį.
Įtariamoji apklausta.
Tą pačią dieną apie 15.40 val. Kaune, Lukšio g., G.V. (gim. 1988 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą, Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnams siūlė 10 litų kyšį.
Įtariamasis apklaustas.      
      
Klaipėdoje bandant sulaikyti įtariamąjį, šis peiliu dūrė policininkui į šoną

TV3, 2010 03 16 

Klaipėdoje bandant sulaikyti įtariamąjį, šis peiliu dūrė policininkui į šoną. Ligoninėje nustatyta, kad vidaus organai pareigūnui nesužaloti. Vyriškis buvo įtariamas automobilio technikinės apžiūros talono suklastojimu, dabar jam gresia kur kas didesni nemalonumai.     
      
Lošimo salone siautėjusių panevėžiečių laukia baudžiamoji atsakomybė
Lrytas.lt, 2010 03 16
 
Panevėžio apygardos prokuratūra miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje pasipriešinimu viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui kaltinami trys panevėžiečiai - anksčiau teistas 27 metų L. B., 35 metų D. B. ir 24 metų A. L.
Bylos duomenimis, pernai gruodžio 27-osios naktį viename Panevėžio lošimo automatų salone trys neblaivūs jauni panevėžiečiai elgėsi įžūliai, vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, trikdė salono darbą ir tvarką. Triukšmadariai siekė metalinėmis kėdėmis užbarikaduoti įėjimą į lošimo saloną, grasino sužaloti į vidų norėjusius patekti policijos pareigūnus ir apsaugos darbuotojus. Incidento dalyviai pasipriešino pareigūnams ir sužalojo apsaugos darbuotoją.
Įtariamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad kaltinamieji veikė bendrininkų grupe ir buvo apsvaigę nuo alkoholio.
Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai.
Įstatymai tiems, kas pasipriešino valstybės tarnautojams ir viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, įžeidė pareigūną, pažeidė viešąją tvarką, numato laisvės atėmimą iki dvejų ar trejų metų.
      
Paaugliams užtrenkia duris

Balsas.lt, 2010 03 16
 
Panevėžio laikinuosiuose vaikų globos namuose pavasaris prasidėjo paauglių antplūdžiu. Tik ne bėglių iš namų, kaip būdavo anksčiau, o išvarytųjų tikrų tėvų. Globos namų direktorė Aida Žygelienė stebisi ir kitkuo.
„Anksčiau pas mus dažniausiai patekdavo vaikai iš socialinės rizikos šeimų, o dabar - vis dažniau iš vadinamųjų normalių, neretai - išsilavinusių, kur abu tėvai baigę aukštuosius mokslus",- sakė ji.
Direktorė svarsto, kad sunkmečiu žmonės tapo dar jautresni, pažeidžiamesni. Ekonominė krizė pagilino moralines šeimų problemas.
Nepriteklių prispausti tėvai neberanda jėgų ištverti paauglių maištavimo. O vaikams sunku susitaikyti, kad dabar tėvai nebegali nupirkti madingesnių drabužių, duoti kišenpinigių pramogoms, ekskursijoms, nors anksčiau visa tai gaudavo.
Vaikai įvairiais būdais protestuoja: praleidinėja pamokas, laiku negrįžta namo, rūko, vartoja alkoholį, narkotikus, susideda su prastos reputacijos kompanija. Tėvai pyksta, bando perauklėti atžalas, bet, pristigę kantrybės, parodo jiems duris.
„Vienas tėvas, kurio paauglė dukra atsidūrė pas mus, aiškino norįs ją užauginti doru žmogumi. Jis siekė, kad mergaitė nesišlaistytų su draugais gatvėse, iki išnaktų nesėdėtų prie kompiuterio, mobiliuoju telefonu ištisą parą nesiuntinėtų žinučių, gerai mokytųsi. Viskas baigėsi dideliu konfliktu, po jo mergaitei teko prisiglausti pas mus", - „Sekundei" pasakojo A.Žygelienė.
Panevėžio vaiko teisių apsaugos tarnyba pastaruoju metu keliems tėvams už vaikų išvarymą iš namų ir nepriėmimą jų atgal surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus. Tėvai stos prieš teismą. Jiems gresia įspėjimas arba piniginė bauda.
„Kad ir kas būtų, tėvai neturi teisės išvaryti nepilnamečių vaikų. Problemos turi būti sprendžiamos kitaip. Jie gali kreiptis pagalbos į mus. Nusiųsime pas psichologus, kitus specialistus, kurie gali padėti", - teigė miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Daiva Simonaitienė.

Renka pagalbos telefoną

Pasak D.Simonaitienės, anksčiau taip pat pasitaikydavo vienas kitas atvejis, kai tėvai paauglius išvydavo iš namų, tačiau specialistams kelia nerimą, kad pastaruoju metu taip besielgiančiųjų daugėja.
Neseniai į Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojus kreipėsi motinos iš namų išvaryta mergaitė. Moksleivė prašė įtikinti motiną ją priimti atgal. Darbuotoja kartu su paaugle nuėjo pasikalbėti su jos motina.
Moteris kategoriškai atsisakė įsileisti dukterį. Ji pareiškė nebeturinti jėgų perauklėti nepaklusniąją, tegul ji gyvenanti kur norinti ir kaip norinti. Paauglė buvo apgyvendinta Laikinuosiuose vaikų globos namuose. Motinai surašytas protokolas, jos laukia teismas.
Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistams teko ateiti į pagalbą ir iš namų išvytam vaikinui. Jį priimti atsisakė ir motina, ir tėvas - jie yra išsituokę ir gyvena atskirai.
Susipykęs su motina ir jos iš namų išvarytas paauglys paprašė tėvo, kad šis leistų jam pagyventi pas jį. Tačiau tėvas sūnui pareiškė, kad jo namuose vietos nėra.
„Didesni vaikai paprastai žino, kur ieškoti pagalbos, jei tėvai išvarė iš namų. Jie ateina teisiai pas mus arba į Laikinuosius vaikų globos namus. Būna, kad surenka bendrąjį pagalbos telefoną 112", - pasakojo D.Simonaitienė.
Vedėjos teigimu, po kurio laiko tėvai atlyžta ir priima vaikus. Pakeisti sprendimą paskatina ir atsakomybės baimė.
Kai specialistai tėvams išaiškina, kad jiems teks stoti prieš teismą, jie nusileidžia. Kita vertus, išsprendžiamas tik vaiko pastogės klausimas, bet ne jo konfliktas su tėvais.
Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai tėvams siūlo konsultuotis su psichologais, socialiniais darbuotojais, jei reikia - su policijos pareigūnais ir kitais specialistais.

Atsikratytų daugiau, jei nebijotų

Panevėžio psichologinės-pedagoginės tarnybos psichologei Rasai Praninskienei teko konsultuoti ne vieną iš namų išvarytą paauglį. Psichologė sakė suprantanti, kaip kartais vaikai smarkiai įskaudina tėvus, tačiau ji vis tiek nepateisina tų, kurie savo atžalą išmeta į gatvę.
„Jei tėvai tikrai labai myli savo vaiką, paprastai ieško pagalbos, o ne parodo jam duris", - tvirtino specialistė.      
      
Policijos pareigūnai visą ilgąjį savaitgalį vykdė prevencines priemones
Žinių radijas, 2010 03 16
 
Policijos pareigūnai visą ilgąjį savaitgalį vykdydami prevencines priemones nustatė apie 700 administracinių teisės pažeidimų. Iš kurių didžiąją dalį, beveik 300 sudarė girto asmens pasirodymas arba alkoholio vartojimas viešose vietose. Daugiausia pažeidimų išaiškinta Šiaulių ir Vilniaus apskrityje.
 
      
Pretendentas į bukiausio pažeidėjo titulą: jaunuolis suniokojo greičio matuoklį, manydamas, jog nuslėps greičio viršijimo duomenis
Lrytas.lt, 2010 03 16

Šilutės rajono apylinkės teisme bus nagrinėjama byla dėl greičio matuoklio niokojimo. Daugiau nei 90 km per val. viršijęs greitį Usėnų kaimo gyventojas N.A. suniokojo matuoklį manydamas, kad duomenys yra saugomi įrenginyje. Dabar jam gresia ne tik bauda už greičio viršijimą, nuostolių už sugadintą įrangą atlyginimas, bet ir laisvės atėmimas iki 2 metų.
2010 m. sausio 10 d. Viešosios policijos apsaugos tarnybą pasiekė perspėjimo aliarmas iš greičio matuoklio, esančio kelyje Šilalė-Šilutė. Atvykus į įvykio vietą, buvo nustatyta, kad greičio matuoklis nuverstas ir sugadintas, sulaužyta greičio matuoklio dėžė. Iš apgadinimų buvo akivaizdu, kad įrenginį bandyta atidaryti. Šalia įvykio vietos gulėjo trosas.
Ištyrę stebėjimo centro gautus duomenis policijos pareigūnai nustatė, kad prieš matuoklio suniokojimą paskutinis jo užfiksuotas vairuotojas buvo jaunuolis, leistiną greitį viršijęs net 90 km per valandą: gyvenvietėje, kur leistinas greitis yra 50 km per val., jis lėkė 140 km per valandą greičiu.
Apklaustas 22 m. įtariamasis N.A. prisipažino padaręs nusikaltimą. Pagalvojęs, kad duomenys yra saugomi matuoklyje, prietaisą jis bandė nutempti trosu prikabinęs prie automobilio. Pasak pareigūnų, jaunuolis iki šiol buvo ne kartą baustas už greičio viršijimą, šiuo metu yra bedarbis.
Pagal Baudžiamąjį kodeksą už greičio matuoklio suniokojimą vaikinui gresia nelaisvė iki 2 metų bei nuostolių atlyginimas - daugiau nei 24 tūkst. litų. Neišsisuks jis ir nuo baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Šiuo metu už greičio viršijimą 50 km/val. ir daugiau taikoma bauda nuo 1000 iki 1500 Lt bei 1-3 mėn. teisių atėmimas arba 7 paros arešto ir 6 mėn. teisių atėmimas.
150 greičio matuoklių visoje Lietuvoje įrengusios ir prižiūrinčios bendrovės „Fima" atstovo teigimu tokių matuoklių niokotojų pasitaiko. Tačiau, užuot išsisukdami nuo baudos, jie tik dar labiau sau pakenkia. „Greičio matuoklių užfiksuoti duomenys yra automatiškai išsiunčiami policijos pareigūnams į stebėjimo centrą - jokie duomenys pačioje dėžėje nesaugomi. Be to, įrenginyje yra sumontuota elektroninė apsaugos sistema, kuri reaguoja į bet kokius bandymus niokoti įrangą ar nesankcionuotai ją atidaryti", - teigia „Fimos" Sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys.
      
Studentai iš tolimesnių kraštų skundžiasi dėl rasistinių išpuolių
Delfi.lt, 2010 03 16

Studentai iš tolimesnių kraštų skundžiasi išpuoliais prieš juos. Nuo skustagalvių esą nukentėję brazilai piktinasi ir netinkamu policijos požiūriu.
Pareigūnai tvirtina, kad incidentai su tamsiaodžiais tiriami kaip visi nusikaltimai, praneša LTV „Šiandien".
Keletą mėnesių Vilniaus universitete studijuojantys brazilai sako Lietuvoje pajutę tikrą rasizmą.
„Gatvėse žmonės spokso į mane, o vieną kartą prekybos centre mane apšaukė „nigeriu", - sako Lucas.
„Aš ir keli draugai buvome įprastame bare, kur vaišinomės tradiciniu lietuvišku alumi, kalbėjomės ir linksminomės, o kai išėjome iš baro mus užpuolė grupelė skustagalvių", - pasakoja Riberto.
Anot vaikinų, juos ypač papiktino policijos abejingumas.
„Du kartus jie bandė atkalbėti mane pateikti kaltinimus. Tikino, kad nusikaltėlių vis tiek nesuras. Nuėjome į savo ambasadas ir jie padarė policijai spaudimą. Taip pat paprašėme universiteto globos", - sako Riberto.
Įvykį užregistravusio policijos komisariato vadovas tikina, kad incidentas su brazilais buvo tiriamas kaip įprasta. Esą nuo 11 val. iki 1 val. nakties nukentėjusiesiems teko laukti tik todėl, kad patruliai po senamiestį ieškojo užpuolikų, o vėliau prireikė vertėjo.
„Vertėja reikalinga tam, kad įformintume procesinius dokumentus. Ir buvo paimtas iš šio žmogaus pareiškimas bei pradėtas ikiteisminis tyrimas", - teigia Donatas Malaškevičius, Vilniaus trečiojo policijos komisariato viršininkas.
Užsienio piliečių studijomis Lietuvoje besirūpinantys specialistai pripažįsta, kad tamsiaodžiams ir kitatikiams mūsų šalyje tikrai nelengva.
„Jie mini tokias problemas, kad viešajame transporte, gatvėje, kavinėse jie yra užgauliojami, jei ko nors klausia, į juos reaguoja kitaip. Dar visai neseniai pas mane buvo užėjusios mergaitės iš Vidurinės Azijos, kurios pasakojo, kad gatvėje jas vadina siauraakėmis", - sako Ingrida Kelpšaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus koordinatorė.
Šiuo metu, Švietimo mainų paramos fondo duomenimis, šalyje studijuoja apie 1,5 tūkst. studentų iš užsienio, o skundų apie įvairius incidentus mokslo įstaigos gauna po 1-2 per semestrą.
Policijos duomenimis, pernai Lietuvoje nukentėjo pusė tūkstančio užsienio piliečių, daugiausiai rusai, lenkai ir baltarusiai.
      
Sukčiai iš Dramblio Kaulo Kranto Respublikos taikosi į lietuvių pinigines
Delfi.lt, 2010 03 16
 
Lietuvos kriminalinės policijos biure yra gauta informacija apie galimą internetinį sukčiavimą Lietuvoje. Mūsų šalies piliečiai, patalpinę internete skelbimus apie asmeninių automobilių pardavimą, sulaukia pasiūlymų iš Dramblio Kaulo Kranto Respublikos (valstybė Vakarų Afrikoje) piliečių. Tačiau, pagal tariamus Dramblio Kaulo Kranto Respublikos įstatymus, Lietuvos piliečiai turi sumokėti išankstinį nemažą mokestį už tarptautinį pavedimą, praneša Policijos departamentas.
Pareigūnai įspėja gyventojus nepasitikėti ir neatlikti išankstinių tarptautinių pavedimų, susijusių su automobilių pardavimu, nes tokio pobūdžio sukčiavimai šiuo metu vykdomi visame pasaulyje.         
   
Šventinį savaitgalį visoje šalyje nustatyta nemažai pažeidimų

Alfa.lt, 2010 03 16 

Ilgąjį šventinį savaitgalį visoje šalyje buvo organizuojamos tikslinės policinės priemonės, kurių metu nustatyta nemažai pažeidimų.
Viešosios policijos pareigūnai visoje šalyje vykdė prevencines priemones, kurių metu išaiškino 696 administracinius teisės pažeidimus. Daugiausiai pažeidimų išaiškinta Šiaulių apskrityje, 125 pažeidimai, ir Vilniaus apskrityje, 108 pažeidimai. Mažiausiai Telšių - 24 pažeidimai ir Tauragės - 31 pažeidimas, apskrityse.
Daugiausiai protokolų pareigūnai surašė už girto asmens pasirodymą viešoje vietoje arba alkoholinių gėrimų gėrimą viešoje vietoje - tokių pažeidimų nustatyta net 295, iš jų 34 padarė nepilnamečiai asmenys. 35 administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti už nedidelį chuliganizmą, 24 - už pasipriešinimą policijos pareigūnams arba jų teisėtų reikalavimų nevykdymą. Už kitus administracinius teisės pažeidimus surašyti dar 342 protokolai. Šių priemonių metu sulaikyti 23 asmenys, įtariami nusikalstamų veikų padarymu.
Priemones vykdė ir kelių policijos pareigūnai, kurie patikrino 9 038 transporto priemonių vairuotojų blaivumą. Išaiškinti 134 neblaivūs vairuotojai: 69 iš jų nustatytas lengvas girtumo laipsnis, 38 - vidutinis, 13 - sunkus girtumo laipsnis. Nežymus girtumas - nuo 0,2 iki 0,4 promilės - nustatytas 14 vairuotojų. Daugiausia neblaivių vairuotojų išaiškinta Vilniaus apskrityje - 27. Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse atitinkamai išaiškinti 24 ir 22 neblaivūs vairuotojai, Panevėžio ir Utenos apskrityse - po 14. Vilniaus apskrityje prie vairo sulaikyti 5 sunkiai apgirtę vairuotojai, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse - po 2 tokius vairuotojus, po 1 - Kauno ir Marijampolės apskrityse. Be to, nustatyta 112 vairuotojų, kurie buvo vartoję alkoholio, bet tikrinimo metu alkoholio kiekio koncentracija jų organizme neviršijo leistinos normos. Įtarus esant apsvaigus nuo narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų, patikrinta 30 vairuotojų - nei vienas iš atvejų nepasitvirtino.
      
Vilniaus policija susimažino
15min.lt, 2010 03 16  
Vilniaus policija susimažino
Delfi.lt, 2010 03 16
Vilniaus policija susimažino
Zebra.lt, 2010 03 16
Sumažėjo Vilniaus policija
Alfa.lt, 2010 03 16
 
Nuo pirmadienio vilniečių saugumu rūpinasi nebe septyni, o šeši policijos komisariatai (PK). Anot policijos vadovų, ryžtis tokiai pertvarkai paskatino sumažėjęs finansavimas.
Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, buvo panaikintas T.Kosciuškos gatvėje įsikūręs 5-asis PK. Dėl to keičiasi komisariatų aptarnavimo zonos, rašo „Vilniaus diena".
Panaikinus šį komisariatą, nuo šiol Vilniaus 7-asis PK bus vadinamas 5-uoju PK. K.Lančinsko teigimu, panaikinus vieną komisariatą nebeliko ir jo viršininko - 5-ajam PK vadovavęs Vytautas Baublys išleistas į atsargą.
„Kitiems darbuotojams buvo pasiūlyta arba išeiti į atsargą, arba dirbti kituose padaliniuose, kurie buvo nesukomplektuoti", - kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo PK viršininkas.
Anot jo, daugelis darbuotojų sutiko dirbti kitur, todėl panaikinus vieną komisariatą žmonių saugumas neturėtų nukentėti.
Daugelis darbuotojų sutiko dirbti kitur, todėl panaikinus vieną komisariatą žmonių saugumas neturėtų nukentėti.
Apie buvusio 5-ojo PK pareigūnų iškraustymą iš T.Kosciuškos gatvės kol kas negali būti ir kalbų. Sklypas naujo komisariato statybai paskirtas seniausiai, tačiau tai dėl lėšų trūkumo taip ir liko tik popieriuje. Net pradėti projektuoti pritrūko pinigų.
Savo patalpose, buvusioje transformatorinėje, liks ir buvusio 7-ojo PK, dabar 5-ojo PK, darbuotojai. „Seniai galvojame apie persikraustymą, tačiau finansavimo klausimas tai stabdo", - sakė K.Lančinskas.
Po šios reorganizacijos labiausiai išsiplėtė 1-ojo PK teritorija. Dabar šiam komisariatui teks prižiūrėti Šnipiškių, Verkių, Žirmūnų, Žvėryno ir Antakalnio (išskyrus 4-ajam PK priskirtą Antakalnio seniūnijos dalį) seniūnijų teritoriją.
Vilniaus 2-asis PK prižiūrės Panerių, Vilkpėdės, Grigiskių, Rasų, Naujininkų seniūnijų teritoriją ir dalį Naujamiesčio seniūnijos teritorijos, 3-iasis PK - Senamiesčio seniūnijos teritoriją ir centrinę dalį Naujamiesčio teritorijos.
4-ajam PK atitenka Naujosios Vilnios seniūnijos teritorija ir dalis Antakalnio seniūnijos teritorijos, 5-ajam PK - Lazdynų, Karoliniskių, Viršuliškių ir Pilaitės, o 6-ajam PK - Šeškinės, Fabijoniškių, Justiniškių ir Pašilaičių seniūnijų teritorijos.

Aktualijos

2014 m. spalio 11 d. įsigaliojo KET pakeitimai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1086.
Kelių policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į kai kuriuos naujai patvirtintus KET reikalavimus. Jų labai daug, tačiau pareigūnai išrinko svarbiausius akcentus.

Paieška žiniasklaidoje apie policiją
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2010-03-17