Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.
Apklausa
Kaip vertinate antikorupcinę akciją „Kyšis išpurvina“?
Gera akcija, puiku, kad šviečiate visuomenę;
Akcija gera, bet netikiu jos rezultatais;
Ši akcija man nepatinka;
Pirmą kartą girdžiu apie tokią akciją.
   Archyvas

2009-01-16 žiniasklaidos apžvalga

2009-01-16

Bus stiprinama bankų ir bankomatų apsauga
Alfa.lt, 2009 01 15

Vakar Policijos departamento ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai susitiko su Lietuvos bankų asociacijos prezidentu Stasiu Kropu bei didžiausių šalies bankų atstovais. Per susitikimą aptartos priemonės, kovojant su pastaruoju metu išaugusiomis vagystėmis iš bankomatų, bankų turto apsaugos būdai. Tai jau ne pirmas policijos ir bankų atstovų susitikimas. Praėjusių metų liepos 30 d. Policijos departamente vykusiame susitikime buvo aptarti keitimosi informacija tarp policijos ir bankų, mokymų organizavimo teritorinių policijos įstaigų kriminalinės policijos pareigūnams klausimai.

Vilnius riaušėms ruošiasi
Autorius: Jūratė Važgauskaitė, Alfa.lt
Alfa.lt, 2009 01 15

Pasimokę iš karčių Rygos pamokų, rytoj policininkai tikrins įtartinus į mitingą žingsniuojančius žmones, žiūrės, ar šie nesineša neleistinų daiktų, sprogstamųjų medžiagų. Policija įspės parduotuvių, kavinių ir restoranų, esančių greta protesto vietos, savininkus, kad šie pasirūpintų savo turtu. Neatmetama galimybė, kad gali būti daužomi vitrinų stiklai. Rytdienos mitinge budės bent 250 policijos pareigūnų, dar 150 Viešosios saugumo tarnybos pareigūnų, taip pat bus keli rezerviniai būriai, kurie galės padėti policininkams. Tiesa, apie 20 kriminalistų bus apsirengę civiliais drabužiais ir įsimaišę į minią stebės jos nuotaikas, filmuos įtartinus asmenis.

Vilnius mokosi iš Rygos klaidų
Autorius: Ainis Gurevičius, "Lietuvos žinios"
Alfa.lt, 2009 01 15

Lietuvos policija studijuoja įvykių Rygoje medžiagą ir tvirtina neleisianti sukelti panašių neramumų Vilniuje. Valstybės saugumo departamentas (VSD) tikina neturintis duomenų apie kieno nors planus rytoj sostinėje surengti riaušes ar provokacijas. LŽ vakar kalbintas policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas buvo ramus: "Policija pasirengusi palaikyti viešąją tvarką." Jo teigimu, vidaus reikalų ministro įsakymu policininkams į pagalbą gali būti atsiųsti Viešojo saugumo tarnybos (buvę Vidaus tarnybos pulkai - aut.) pareigūnai. Generalinis komisaras tikino nežinantis, ar susidarius kritinei situacijai būtų pasitelkta ir kariuomenė.

Kretingoje 34 m. vyriškis metaliniu vamzdžiu sudaužė policijos visureigį
Diktorius: Saulius Liauksminas
LR1/Informuoja VRM tarnybos, 2009 01 15, pranešimo eil. nr.: 3

Kretingoje 34 m. vyriškis metaliniu vamzdžiu sudaužė policijos visureigį. Incidentas kilo vakar rytą. Policijos pareigūnai sulaikė strypu tarnybinį automobilį suniokojusį vyrą.

Atpirkimo ožys automobilis
Vakarų ekspresas, Klaipėdos apskritis, Klaipėdos rajonas, 2009 01 16, psl. 5
Kretingos policijai - šokas
Autorius: Alvydas Ziabkus
Lietuvos rytas, 2009 01 16, psl. 4

Už eilinį eismo taisyklių pažeidimą nubaustas kretingiškis supyko ant policininkų ir nutarė jiems atkeršyti sugadindamas tarnybinį pareigūnų automobilį. Jis tarnybinį automobilį "Mitsubishi L200" su skiriamaisiais ženklais apgadino policininkų akyse. Kretingoje gyvenantis vyras buvo supykęs dėl to, kad policininkai jam skyrė baudą už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Beje, jis už įvairius vairavimo pažeidimus baustas jau 8 kartus.

Girtas vairuotojas pareigūnams davė 200 litų kyšį
Diktorius: Saulius Liauksminas
LR1/Informuoja VRM tarnybos, 2009 01 15, pranešimo eil. nr.: 4

Trečiadienį, apie 15 val. Kaune, Vaišvydavos plente, 43 metų vyriškis, siekdamas išvengti administracinės nuobaudos už vairavimą išgėrus, Kauno aps. VPK Patrulių rinktinės 3-iojo būrio pareigūnams davė 200 litų kyšį. Kaip praneša Policijos departamentas, vairuotojui buvo nustatytas 2.58 prom. girtumas. Įtariamasis apklaustas. Dėl bandymo papirkti pareigūną policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Davė kyšį
Panevėžio balsas, Panevėžio apskritis, Panevėžio rajonas, 2009 01 16, psl. 4

Trečiadienį 15 val. 50 min. Kaune, Vaišvydavos pi., 43 m. vyras, siekdamas išvengti administracinės nuobaudos už KET pažeidimą, nes vairavo neblaivus, Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės 3-iojo būrio pareigūnams davė 200 litų kyšį, - praneša Policijos departamentas. Vairuotojui buvo nustatytas 2,58 prom. girtumas. Įtariamasis apklaustas.

Seimo NSGK vadovas susitiks su apie protesto akcijas prakalbusiais pareigūnų atstovais
Diktorius: Rimantas Pranckūnas
Žinių radijas/Žinios 16:40, 2009 01 15, pranešimo eil. nr.: 5

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas penktadienį susitiks su apie protesto akcijas prakalbusiais vidaus reikalų sistemos įstaigų profesinių sąjungų atstovais. Susitikime bus kalbama apie pareigūnų profesinių sąjungų keliamus klausimus dėl vidaus reikalų sistemos įstaigų finansavimo, su tuo susijusias šių įstaigų veiklos problemas, galimus sprendimų būdus. Valdžiai paskelbus apie galimą vidaus reikalų sistemos pareigūnų atlyginimo mažinimą, kitokių išlaidų apkarpymą, policijos darbuotojai prakalbo apie protesto akcijas.

NSGK vadovas susitiks su protestuoti ketinančių pareigūnų atstovais
Balsas.lt, 2009 01 15

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas penktadienį susitiks su apie protesto akcijas prakalbusiais vidaus reikalų sistemos įstaigų profesinių sąjungų atstovais. Valdžiai paskelbus apie galimą vidaus reikalų sistemos pareigūnų atlyginimo mažinimą, kitokių išlaidų apkarpymą, policijos darbuotojai prakalbo apie protesto akcijas.

Blondinę klampina vieša išpažintis
Autorius: Milda Kuizinaitė
Lietuvos rytas, 2009 01 16, psl. 7

"Negalėdavau legaliai važinėti su amerikietišku vairuotojo pažymėjimu, nes jis čia galioja tik 3 mėnesius. Reikėjo išlaikyti teoriją, tačiau tam nebuvo būtinybės. Jeigu policija ir išsiaiškina, kad mano pažymėjimas Lietuvoje negalioja, duodi šiek tiek pinigėlių ir jis pradeda galioti", - savo interneto dienoraštyje atvirai dėsto 21 metų fotmodelis Vaida Kisieliūtė. Tokie V. Kisieliūtės pareiškimai nepraslydo pro akis Vilniaus policijos pareigūnams. "Kreipsimės į kriminalinę policiją, kad dėl šių faktų būtų pradėtas tyrimas", - vakar tvirtino Vilniaus apskrities kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Černevičius.

Ekskomisaras išsisuko
Autorius: Kazys Kazakevičius
Lietuvos žinios, 2009 01 16, psl. 3

Buvęs Šakių rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas 39 metų Benas Kriščiūnas išvengė nuobaudos už sukeltą eismo įvykį, nes teismas bylą išnagrinėjo suėjus senaties terminui. "Policijos departamento Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai atnaujino sustabdytą tyrimą dėl policijos pareigūno nusižengimų. Kol kas negaliu pasakyti, kaip bus vertinamas B. Kriščiūno elgesys. Tai paaiškės, kai bus gauti tyrimo rezultatai", - LŽ teigė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kuriam pavaldus Šakių rajono policijos komisariatas, vyriausiasis komisaras Kęstutis Kalinauskas.

Valdininkai nori vaidinti policininkus
Autorius: Mykolas Deikus
Šiaulių naujienos, Šiaulių apskritis, Šiaulių rajonas, 2009 01 15, psl. 1, 3

Šiauliuose gali pasirodyti naujas, specialiomis uniformomis vilkinčių baudėjų būrys. Savivaldybėje planuojama kurti naują skyrių, kurio darbuotojai baustų triukšmaujančius, šiukšlinančius, ne vietoje automobilius statančius piliečius. Naujus etatus tikimasi išlaikyti iš surenkamų baudų. Galimybė kurti naują skyrių, vadinamą savivaldybės policija, vakar buvo aptarta su naujuoju Šiaulių apskrities policijos viršininku Egidijumi Lapinsku. Domintis, ką veiktų Viešosios tvarkos skyrius, paaiškėjo, kad jame dirbantys valdininkai iš esmės dubliuotų policininkus ir Sanitarijos skyriaus darbuotojus. Nuo policininkų jie skirtųsi tik tuo, kad neturėtų mėlynos spalvos žiburėlių, antrankių ir "bananų". Pagrindinis policininkus vaidinsiančių valdininkų ginklas - šratinukas ir baudos kvitai.

Dėl grasinimų teisiama Radži gerbėja prabilo apie paslaptingą vyriškį
Panevėžio balsas, Panevėžio apskritis, Panevėžio rajonas, 2009 01 16, psl. 4

Po daugiau kaip pusmetį trukusio prokuratūros tyrimo pirmą kartą teismo salėje susitiko pagyvenusių moterų numylėtinio Radži Aleksandravičiaus gerbėja Raiša Šarkienė ir operos dainininkas Vytautas Juozapaitis. Ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažinusi R. Šarkienė ketvirtadienį ėmė neigti grasinusi V. Juozapaičiui. Ji teigė, esą prisipažinti ją privertę "pareigūnai iš Policijos departamento". "Kai mane vežė į departamentą, sakė, būk gera, prisipažink, kad SMS rašei, nes čia išpūstas burbulas, ponas Juozapaitis yra departamento viršininko draugas, todėl pasakyk taip, kaip mes pasakysime, - teisme kalbėjo R. Šarkienė. - Jie ieškojo variantų, kaip greičiau baigti bylą ir kad niekam dėl to galva neskaudėtų."

Prokurorei - vyskupo palaiminimas
Autorius: Genė Silickienė
Respublika, 2009 01 16, psl. 5

Prekiautojų žmonėmis bylos tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė vakar sulaukė Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko vizito. Vyskupas prokurorei N. Grunskienei įteikė padėką ir palaiminimą už didžiules ir nuoširdžias pastangas kovojant su prekyba žmonėmis. Išskirtinio "Caritas" ir vyskupo dėmesio sulaukusi prokurorė N. Grunskienė teigė, kad renkant įrodymus ir atliekant kitus procesinius veiksmus dirbo kartu su kolegomis iš Policijos departamento, Kėdainių policijos komisariato, padėjo ir kitų šalių kolegos.

Plėšikas peršovė kioskininkei skruostą
Šiaulių naujienos, Šiaulių apskritis, Šiaulių rajonas, 2009 01 15, psl. 5

Šalčininkų rajone apiplėštas kioskas ir sužalota jame dirbusi moteris. Policijos departamento duomenimis, antradienį apie 20 val. Šalčininkėlių kaime į kioską užėjo du kaukėti jaunuoliai, iššovė ten dirbusiai 30 metų moteriai į veidą ir pagrobė kasos aparato apatinę dalį. Tuo metu kasos aparate buvo apie 500 litų.

Agurkai su sparneliais
Autorius: Mykolas Deikus
Šiaulių naujienos, Šiaulių apskritis, Šiaulių rajonas, 2009 01 15, psl. 2

Angelai sargai žaliomis uniformomis virsta tikrais taikos angeliukais. Angeliukais, saugančiais ne aukas, o prasižengėlius. Todėl gatvėje gavę "į lempą" neturėkite didelių vilčių, kad nusikaltėlis bus nubaustas. Nes policijos patrulio mentalitete labai dažnai prasiveržia elementaraus nusikaltėlio logika. O pagal šią logiką kalta pati auka. Nesunku pastebėti, kad Šiaulių policijos vairą į savo rankas perėmus buvusiam Kėdainių komisarui Edidijui Lapinskui, pareigūnai ėmėsi naujos taktikos, kuri vadinasi "geriau nesikišti". Vis dėlto nereikia nukabinti nosies, jeigu policijos pareigūnai nereaguoja į pranešimus ar kitaip nevykdo savo pareigos. Kiekvienas pilietis gali priversti "taikos angelus" atlikti tai, už ką jiems mokame.

Teismas liko ant žemės
Autorius: Tadas Širvinskas
Kauno diena, Kauno apskritis, Kauno rajonas, 2009 01 16, psl. 4

Anonimas vakar pranešė, kad 14.15 val. Kauno apylinkės teisme nugriaudės sprogimas. Policininkai ir specialiosios tarnybos išvaikė dirbusius teisėjus, tačiau pastatas nesprogo.

Protestų ir riaušių banga ritasi per Europą: bulgarai prie parlamento susirėmė su policija
Lrytas.lt, 2009 01 14

Ekonominių sunkumų ir dujų bado spaudžiamos Bulgarijos gyventojai išėjo į sostinės Sofijos gatves. Kaip ir Latvijoje, taiki demonstracija virto susirėmimais su policija. Du tūkstančiai studentų, ūkininkų ir žaliųjų teigė pavargę gyventi skurdžiausioje ir labiausiai korumpuotoje šalyje. Prie Bulgarijos parlamento trečiadienį kilus susirėmimams tarp policijos ir protestuotojų, sužeisti 33 žmonės, tarp kurių buvo ir 12 policininkų, pranešė medikai ir valdžios pareigūnai.

Aktualijos

2014 m. spalio 11 d. įsigaliojo KET pakeitimai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1086.
Kelių policija atkreipia eismo dalyvių dėmesį į kai kuriuos naujai patvirtintus KET reikalavimus. Jų labai daug, tačiau pareigūnai išrinko svarbiausius akcentus.

Paieška žiniasklaidoje apie policiją
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2009-01-16