Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Kaune rasta 19 tonų techninio spirito su priemaišomis (video)

2017-09-05
Dėl birželio 5 d. Kaune, Erdvilo g., kilusio gaisro, kurio metu rastas didelis kiekis skysčio, galimai turinčio alkoholio kvapą, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje (toliau - Kauno apskr. VPK KP ENTV) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytos galimos techninio spirito su priemaišomis sandėliavimo vietos ir asmenys, galimai susiję su šia nusikalstama veika. Kauno apskr. VPK KP ENTV pareigūnai surado ir sulaikė net 19 tonų skysčio, turinčio alkoholio kvapą, bei specialią įrangą, kuria naudojantis išskiriamas spiritas.

Tikrinant surinktą informaciją, rugsėjo 1 d. apie 15.30 val. Kaune, Ateities pl., sulaikytas Kauno miesto gyventojas (gim. 1997 m.), kuris priiminėjo siuntą, atkeliavusią iš Lenkijos. Patikrinus atgabentą krovinį, buvo rastos 8 tonos palečių su dėžėmis, kuriose buvo sudėtos 5 l talpos plastikinės taros su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą. Manoma, kad tai galimai cheminis valiklis, iš kurio cheminių reakcijų metu ir buvo išskiriamas techninis spiritas.

Šalia esančiame sandėlyje pareigūnai aptiko 1 toną tokio pačio cheminio skysčio, 1 toną išskyrimui paruošto cheminio skysčio, turinčio alkoholio kvapą, ir dar 1 toną jau išskirto techninio spirito. Taip pat buvo rasta techninio spirito išgryninimui naudojama įranga. Netoliese esančiame kitame sandėlyje kriminalistai aptiko dar 5 tonas apdoroto techninio spirito.

Atliekant tolimesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus, Kaune, Šilainiuose, nupjovus požeminio garažo vartų spyną, Kauno apskr. VPK KP ENTV pareigūnai rado ir sulaikė apie 3 tonas jau apdoroto, galimai iš cheminio valiklio išskirto techninio spirito kartu su tam naudojama įranga.

Ta pačią dieną buvo atliktos kratos, kurių metu Kauno rajone sulaikytas antras įtariamasis (g. 1989 m.). Jo namuose rasta bei paimta 9,5 tūkstančio eurų.

Abiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Už šią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Vidas Kilinskas.


Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-09-05