Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Problemos sprendžiamos bendradarbiaujant

2017-08-17

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai stengiasi sutelkti policijos rėmėjus, seniūnus, bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius, nevyriausybinių organizacijų atstovus veikti kartu. Tokiu būdu siekiama geresnių rezultatų sprendžiant aktualias problemas, vykdant įvairius projektus, organizuojant prevencinius renginius.

Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė kartu su Kupiškio r. Subačiaus miestelio bendruomenės pirmininku Elmaru Puzinu, Emocinės paramos linijos Kupiškio krašto pagyvenusiems žmonėms administratore Violeta Šabrinskiene, policijos rėmėju Petru Steponavičiumi lankė Senojo Subačiaus miestelio teritorijoje ir prieigose gyvenančius  senolius, vienus gyvenančius asmenis, atokiose vietovėse nutolusiose sodybose gyvenančiuosius.  Lankydamasi bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė domėjosi gyventojų saugumo jausmu, atvykstančiais, ateinančiais įtartinais asmenimis ir transporto priemonėmis, telefoninių sukčių skambučiais ir istorijomis, teikė rekomendacijas turto apsaugos stiprinimo klausimu, akcentuodama namų durų, ūkinių pastatų užrakinimo prietaisų kokybės svarbą. Rekomendavo naudoti patikimas spynas, durų užraktus, rakinti namų duris ne tik naktį, bet ir dieną, neįleisti į vidų nepažįstamų asmenų, prekeivių, įsirengti kiemų, namų, įvažiavimų apšvietimą. Skatino gyventojus bendrauti su artimiausiai įsikūrusiais kaimynais, pasikeisti su jais telefono numeriais ir drąsiai  skambinti  pagalbos telefonu 112 esant įtartinai, pavojingai situacijai.

G. Šližytė pastebėjo, kad aplankytuose vienkiemiuose, kuriuose lankosi nebe pirmus metus, jau nemažai gyventojų  tinkamai  pasirūpinę saugumu - įsirengę pagalbos mygtukus, įsivedę signalizacijos apsaugas, naudoja patikimus durų užraktus, plastikinių langų fiksatorius,  signalizacines spynas kieme esantiems pastatams, tinkamai ir apgalvotai įsirengę ne tik kiemo, namo apšvietimo priemones, bet ir vaizdo stebėjimo kameras.

Atokių sodybų gyventojai atkreipė dėmesį į anksčiau lankantis išsakytas pastabas ir rekomendacijas. Emocinės paramos linijos atstovė V. Šabrinskienė gyventojus ragino kalbėtis apie  problemas, pasinaudoti Emocines linijos nemokamai teikiamomis paslaugomis. Bendruomenės pirmininkas Elmaras Puzinas įvertino institucijų dėmesį kaimo gyventojams, galimybę aplankyti teritorijos gyventojus, kartu drąsinti kalbėtis ir bendradarbiaujant siekti spręsti problemas.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo suformuota komanda - Kupiškio r. Alizavos seniūnijos seniūnė Raminta Ribokaitė, Kupiškio r. Salamiesčio seniūnaitė Rima Gatautienė, policijos rėmėjas Petras Steponavičius, Emocinės paramos linijos Kupiškio krašto pagyvenusiems žmonėms administratorė Violeta Šabrinkeinė lankė Kupiškio r. Salamiesčio ir Bakšėnų miestelių ir apylinkių gyventojus.  Seniūnė R. Ribokaitė teigia, kad tokie vizitai pas žmones yra labai svarbūs, nes ne visi gyventojai dėl senyvo amžiaus gali lankytis organizuojamose bendruomenių susirinkimuose, gauti specialistų informacijos ir rekomendacijas.

Seniūnaitė R. Gatautienė ragino aplankytus gyventojus nelikti abejingus ir bendradarbiauti su policijos pareigūnais, skatino skambinti į Emocinės paramos liniją pagyvenusiems žmonėms kalbantis ir bendraujant spręsti problemas. G. Šližytė priminė jiems, kad policijai galima informaciją tekti ir anonimiškai, pasitikėti policija bendradarbiaujant ir pranešant apie matomus, žinomus teisėtvarkos pažeidimus.

Panevėžio apskr. VPK Kupiškio r. PK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-08-17