Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Kaip senjorai pergudravo telefoninius sukčius arba vieša aferistų demaskavimo pamoka

2017-07-21

Kai liepos 18-osios popietę Šiauliuose, Vytauto g., gyvenantis vyras išgirdo savo sutuoktinės pokalbį fiksuoto ryšio telefonu, iš karto sukluso. Žmona kalbėjosi su dukra apie pastarąją ištikusią nelaimę - griūdama sužalojo mergaitę ir jai reikalingi pinigai sužalotosios  gydymo išlaidoms padengti.

Pokalbio fabula atitiko telefoninių sukčių naudojamą scenarijų. Tad šiaulietis nedelsdamas mobiliuoju telefonu susisiekė su dukra ir išgirdo, kad jai viskas gerai, ji nieko nesužalojo ir jai nereikia jokių pinigų. Tada vyras nedelsdamas surinko Bendrojo pagalbos centro telefono  numerį 112, buvo sujungtas su Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnais ir informavo  apie telefoninių sukčių pasikėsinimą išvilioti iš jų 2500 eurų.

Kol 68 metų jo sutuoktinė su sukčiais telefonu aiškinosi, kokiu būdu perduos reikiamą pinigų sumą, šiaulietis mobiliuoju telefonu palaikė ryšį su pareigūnais ir klausė jų nurodymų. Sukčių pasiuntinys prie savo  aukos durų atsidūrė  pirmiau, negu pareigūnai. Tačiau telefonspyne  užrakintos laiptinės durys neatsidarė ir patekti  jam iki reikiamo buto buvo kebloka.   Na, o  sutuoktiniai, laukdami pareigūnų, durų daryti neskubėjo. Tad pinigų taksi atvažiavusiam vaikinui teko telefonu raginti organizatorius, kad  paskubintų pinigų perdavimą jam.

Tačiau pinigų  vaikinas taip ir negavo, nes atvykę policijos pareigūnai jį sulaikė ir uždarė į areštinę.  17-metis Šiaulių rajono gyventojas prisipažino, kad šiam žingsniui ryžosi, nes jam labai reikėjo pinigų automobilio remontui, o jo „Facebook"-inis  draugas pasiūlė lengvai užsidirbti - už tai, kad nuvyks nurodytu adresu paimti pinigų, pusę galėsiąs pasilikti sau.

Pinigų vaikinas lengvai neužsidirbo, o štai teistumu savo biografiją tikrai papuoš. Jam dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu tyrėjai įtarimus sieks pareikšti ir sukčiavimo organizatoriams.

Policijos pareigūnai dėkingi sumaniems šiauliečiais už jų bendradarbiavimą, demaskuojant telefoninius sukčius, ir ragina  šią istoriją priimti kaip pavyzdinę pamoką, siekiant išvengti sukčių pinklių ir  apgauti juos pačius.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-21