Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Jaunas pareigūnas iš mirties nagų traukė savižudžius

2017-07-20

Policijos komisariato registruojamų įvykių suvestinėse vos ne kiekvieną dieną galima skaityti pranešimus apie smurto protrūkius artimoje aplinkoje. Pareigūnams šeiminių „gaisrų" gesinimas visų pirma tampa nelengvu psichologiniu išbandymu. Nors 24 metų joniškėlietis Lukas Želvys policijoje dirba dar tik trejus metus, tačiau Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis jau ne kartą ekstremaliose situacijose pasižymėjo kaip puikus psichologas. Turbūt nesuklysime pasakę, kad jaunas policininkas per šį pusmetį dviem žmonėms sutrukdė peržengti nebūties slenkstį. Šią savaitę L. Želvys atostogavo, tad apie jo žygdarbius mums papasakojo kolegos, Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Sigitas Dambrauskas ir bendruomenės pareigūnė Gintarė Bačiūrinaitė. Dėl etinių dalykų neminime iš mirties nasrų trauktų žmonių pavardžių ir jų gyvenamųjų vietovių.

Vakare, maždaug be dvidešimties minučių aštuonios, L. Želvys ir S. Dambrauskas atėję pakeisti savo kolegų gavo pranešimą iš bendrojo pagalbos centro. Iš pirmo žvilgsnio pagalbos signalas niekuo neišsiskyrė iš įprastų - prisigėręs vyras ėmė „daryti tvarką" daugiavaikėje šeimoje. Abu patruliai, nuvykę į šeimos triukšmadario sodybą, išvydo šokiruojantį vaizdą. Šalia namo augančiame berže, maždaug dvylikos metrų aukštyje, ant plonos šakos stovėjo vyras, ant kaklo užsinėręs kilpą. Virvė buvo pririšta prie beržo kamieno. „Girtas vyras šokinėdamas ant linguojančios šakos šūkaliojo, kad nusižudys, jei bandysime lipti jo gelbėti.  Baisiausia tai, kad šaka galėjo bet kuriuo momentu nulūžti. Bandėme jį atkalbėti nuo savižudybės, primindami, kad našlaičiais liks mažamečiai vaikai. Tačiau alyvos į ugnį įpylė iš namo išbėgusi rėkianti žmona", - pasakojo vyriausiasis patrulis S. Dambrauskas. Pareigūnų pokalbis su potencialiu savižudžiu apie gyvenimą, girtą vyrą kiek apramino. Bet ir toliau jis, nenusiėmęs kilpos, liko stovėti ant šakos. Policininkai į pagalbą išsikvietė kitas specialiąsias tarnybas - ugniagesius gelbėtojus ir greitąją pagalbą. Pamatęs gaisrinę ir greitąją, vyras vėl įsiplieskė. Atrodė, kad jis tučtuojau šoks žemyn su ant kaklo užnerta kilpa. Policininkai patarė spec. tarnybų vairuotojams patraukti mašinas taip, kad jų nematytų nusižudyti grasinantis vyriškis. Pareigūnams tęsiant pokalbį, ant šakos tupintis vyriškis staiga paprašė vandens. „Lukas paėmė iš tarnybinio automobilio buteliuką mineralinio vandens. Po trumpų derybų vyriškis sutiko, kad buteliuką gali paduoti ūgiu mažesnis pareigūnas - mano kolega", - toliau pasakojo S. Dambrauskas. Įlipęs į beržą Lukas Želvys padavė buteliuką vyriškiui ir dar pasiūlė kartu parūkyti. Iš policininko pasakojimo vaizdas turėjo atrodyti groteskiškas - aukštai medyje ant šakos stovi du besišnekučiuojantys vyrai su cigaretėmis dantyse - vienas uniformuotas, kitas - su virvės kilpa ant kaklo. Nuoširdus pokalbis ir tabako dūmai, matyt, suveikė kaip raminantys vaistai - vyras nusiėmė kilpą, nusileido žemyn ir sutiko, kad jį apžiūrėtų medikai. Visa ši drama truko daugiau kaip valandą.

„Tokiais atvejais svarbiausia neprarasti kontakto su besiruošiančiu iš gyvenimo pasitraukti žmogumi. Radus jautrią temą, palaipsniui išblėsta noras žengti lemtingą žingsnį. Iš savo darbo praktikos pastebėjau, kad alkoholis ypač neigiamai veikia asmenis, vartojančius raminamuosius vaistus", - tvirtino vyriausiasis patrulis S. Dambrauskas.

Viename rajono miestelyje vyras grasino nušokti nuo vandentiekio bokšto. Pranešimą apie tai policija gavo vakare, jau temstant. Į nurodytą vietą išskubėjo vyriausiasis patrulis L. Želvys ir bendruomenės pareigūnė G. Bačiūrinaitė. Pačiame bokšto viršuje, per apsauginius turėklus persisvėręs girtas vyras rėkavo, kad ruošiasi atsisveikinti su gyvenimu. Įkandin policininkams atvažiavo greitosios pagalbos ir ugniagesių gelbėtojų mašinos. Aplūžusiomis kopėčiomis į bokšto viršų pirmas, pasišviesdamas prožektoriumi, pakilo L. Želvys. Tačiau įsiaudrinęs vyriškis ne iš karto sutiko atidaryti bokšto dangtį. Maždaug valandos prireikė, kol  policininkas prikalbino vyrą, kad šis atidarytų dangtį. „Nusižudyti grasinęs vyras turėjo radijo imtuvą ir leido muziką. Prisimenu, Lukas pradėjo jo klausinėti apie mėgstamas dainas. Taip juodu rado bendrą pokalbio temą ir vyriškis atidarė dangtį", - pasakojo G. Bačiūrinaitė. Tačiau vyras sutiko nulipti žemyn tik tada, kai nuo vandentiekio bokšto pasitraukė specialiųjų tarnybų automobiliai. Daug rūpesčių pridariusiam miestelio gyventojui buvo nustatytas 3,22 prom. girtumas. Medikai jį išvežė į Panevėžį.

Pasvalio rajono laikraščio „Darbas" informacija
korespodento Sigito Kanišausko tekstas

Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-20