Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Lietuvos-Latvijos ekspertai dalinsis įvykio vietos tyrimo patirtimi Makedonijoje

2017-07-17

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrui (toliau - LPKTC) kartu su Latvijos policijos Kriminalistinių tyrimų departamentu (toliau - LPKTD) bei Centrine projektų valdymo agentūra (toliau - CPVA) buvo patikėta įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą „Tolesnis gebėjimų tirti nusikaltimo vietą vystymas" Makedonijoje. Atrankos konkurse taip pat dalyvavo Rumunijos ir Jungtinės Karalystės - Vengrijos konsorciumo pasiūlymai. 

Lietuvos KTC viršininkas kartu su Latvijos KTD viršininku, Lietuvai esant lydinčiuoju partneriu projektą įgyvendins 21 mėnesį. Lietuvos ir Latvijos ekspertai dalinsis savo patirtimi atliekant įvykio vietos tyrimus, padedant kurti naują organizacinę struktūrą, diegiant kokybės sistemą, taikant naujus daiktinių įrodymų įvykio vietoje aptikimo ir paėmimo metodus. Vienas iš projekto tikslų  - pagalba Makedonijos apskričių ir rajonų įvykio vietos padaliniams įgyti akreditaciją pagal ISO 17020: 2012 standarto reikalavimus. Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga skiria 1,1 mln eurų. CPVA atliks finansinį - administracinį projekto valdymą.

LPKTC tai jau trečiasis laimėtas ES Dvynių projektas. ES trumpalaikis Dvynių projektas „Pėdsakų rinkimas ant drabužių - nuo nusikaltimo vietos iki teismo medicinos ekspertų ataskaitų" yra sėkmingai įgyvendinamas Kroatijoje, o 2017 m. rugsėjį LPKTC pradės  įgyvendinti ir kitą ES Dvynių projektą „Kroatijos Vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas".

Europos Komisijos 2014-2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos projektų 2016 metais.

Lietuvos kriminalistinių tyrimo centro informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-18