Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Policijos mokyklos kursantai pasidalino įspūdžiais iš stažuotės Lenkijoje

2017-07-12

Liepos 10 d. Lietuvos policijos mokykla (toliau - LPM) vėl prisipildė jaunatviško šurmulio - kursantai grįžo į mokyklą įgytų kompetencijų įvertinimui. Kursantai, du mėnesius praleidę stažuotėse policijos komisariatuose, įgijo vertingos patirties, patobulino praktinius įgūdžius, patyrė puikių įspūdžių.

15 iš jų turėjo galimybę susipažinti su realiu policijos pareigūnų darbu ne tik mūsų policijos komisariatuose, bet ir kitoje šalyje - Lenkijoje. Šią progą jiems suteikė dalyvavimas Erasmus+ profesinio mokymo mobilumo projekte „Kursantų žinių ir gebėjimų vystymas viešosios tvarkos užtikrinimo ir eismo priežiūros srityse". Projekto metu LPM kursantai dvi savaites, nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d., praleido Slupsko policijos mokykloje (Lenkija).

Stažuotės metu projekto dalyvių laukė net tik išties turininga programa, skirta supažindinti su priimančiosios šalies policijos organizacija, įstaigomis, veiklos organizavimo ypatumais, patobulinti profesinius įgūdžius, bet ir išties įdomi bei plati kultūrinė programa.

Projekto dalyviai liepos 11 d. pakvietė mokyklos bendruomenę susipažinti su jų svečioje šalyje įgyta patirtimi ir įspūdžiais, pasigrožėti nuotraukose sustabdytomis akimirkomis.LPM kursantai pasakojo, kad stažuotės metu daug sužinojo apie Lenkijos policijos sistemą, kokie yra kriterijai asmenims, norintiems tapti pareigūnais. Anot kursantų, jie yra labai panašūs kaip ir mūsų šalyje. Per šias dvi savaites netrūko paskaitų, kurių metu buvo supažindinti su operatyvaus valdymo padalinių darbu, kaip dirbama areštinėse, kaip yra vykdoma eismo kontrolė Lenkijoje.

„Lenkijoje už nestojimą policijos pareigūnui asmuo yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Lenkijoje yra tokia baudos forma, kaip teisės vairuoti atėmimas visam laikui", - pasakojo projekto dalyvė, kursantė Ineta Baronaitė.

LPM kursantams itin patiko šaudybos užsiėmimai, kurių metu jie buvo supažindinti su ginklais tiek praktiškai, tiek teoriškai. Kursantus nustebino tai, kad Lenkijoje prieš atliekant šūvį yra privalomas įspėjamasis šūvis į orą. Šaudykloje kursantai galėjo išmėginti jėgas ir atlikti egzamininę Slupsko policijos mokyklos kursantų užduotį naudojant ginklą.

Stažuotės metu kursantams teko nemažai patruliuoti kartu su Slupsko policijos pareigūnais, pamatyti realų policijos pareigūnų darbą.

Pristatymo metu projekto dalyviai pripažino, kad tokie projektai yra vertingi, ir daugelis tikino, jog ateityje, esant galimybei mokytis dalintis patirtimi su užsienio šalies kolegomis, ja būtinai pasinaudos.

Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. Pateiktame pranešime atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o Nacionalinė Agentūra ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

Lietuvos policijos mokyklos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-17