Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Atidaryta jaunųjų pasieniečių, šaulių, policijos rėmėjų ir gelbėtojų stovykla

2017-07-11
Ketvirtą kartą Valstybės sienos apsaugos tarnyboje veikiančių Jaunųjų pasieniečių būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji gelbėtojai, Viešojo saugumo tarnybos globojami jaunuoliai ir jų vadovai savo vasaros atostogas praleis Pasieniečių mokykloje.

Pirmadienį Pasieniečių mokykloje pradėjo veikti dvi savaites truksianti (liepos 10-16 d. ir liepos 17-23 d.) bendra jaunųjų pasieniečių, jaunųjų šaulių, jaunųjų policijos rėmėjų, jaunųjų gelbėtojų ir Viešojo saugumo tarnybos vaikų vasaros poilsio stovykla. Kiekviename etape stovyklaus apie 100 jaunuolių.

Antradienį mokyklos rikiuotės aikštėje vyko stovyklos atidarymas. Renginyje dalyvavo tarnybų vadovai ar jų deleguoti asmenys ir kiti stovyklos organizatoriai. Stovyklos svečiai pasveikino visus jaunuosius stovyklautojus.

Trečiadienį vaikams bus pristatyta pasieniečio profesija, papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimą mokykloje, apie tai, ko mokoma Pasieniečių mokykloje, apie priėmimą ir galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Vėliau stovyklautojai lankysis Pasieniečių muziejuje. Jiems bus papasakota apie Lietuvos valstybės sienų apsaugą, jaunuoliai pamatys muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažins su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija.

Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis vaikų akis džiugins savo nuostabiais pasirodymais. Specialios paskirties užkardos pareigūnai demonstruos jaunuoliams savo kasdieniniame darbe naudojamas specialiąsias priemones ir amuniciją. Rikiuotės aikštėje jaunieji stovyklautojai galės pamatyti VSAT sraigtasparnį, pasėdėti prie pasieniečių keturračio vairo, jie pamatys kitas transporto priemones, naudojamas tarnyboje.

Kitomis dienomis jaunuoliai ne tik ilsėsis Pasieniečių mokykloje, bet ir mokysis. Jaunieji stovyklautojai gyvens karišku režimu ir drausme, vyks įvairios pratybos bei mokymai. Dalyviai šaudys tire, susipažins su ginklais, mokysis atlikti savigynos imtynių pratimus bei vykdyti daugybę rikiuotės komandų. Nemažai dėmesio stovykloje bus skirta sportui ir žaidimams.

Jaunuoliams bus rodomi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūrinių padalinių mobilios kuopos specialūs parengti pasirodymai, vyks saugaus eismo pamokos. Prie jaunuolių įveiklinimo prisidės ir Lietuvos kariuomenė bei Lietuvos šaulių sąjunga pristatydamos parengtas programas. Taip pat ugniagesiai gelbėtojai stovyklautojams pristatys savo parodomąsias programas. Vaikai lankysis Ugniagesių gelbėtojų mokymo bazėje Valčiūnuose.

Stovyklautojai kartu su Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais vyks į karinius-taktinius vienos dienos žygius Rūdninkų poligone.

Stovyklos metu jaunuoliai linksminsis diskotekose, vyks protų kovos bei karaokė vakarai. Stovyklautojai lankysis prie Medininkų memorialo, svečiuosis Medininkų pilyje.

Ši bendra stovykla - tai puiki pasieniečio profesijos populiarinimo priemonė, galimybė stovyklautojams įgyti patirties ir išbandyti save, sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.


Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija


Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-11