Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Vilniaus kriminalistai nustatė Šalčininkų r. PK pareigūnui keršijusią grupuotę (video)

2017-07-05
2017 metų gegužės 25 d., apie 2 val., Stavidonių k., Butrimonių sen., Šalčininkų r., sudegė vietiniam gyventojui priklausantis garažas, jame stovintis automobilis, lauko virtuvė ir nuo gaisro apgadintas šalia esantis gyvenamasis namas. Gaisro padarytas nuostolis nustatinėjamas. Jau tyrimo pradžioje kilo įtarimas, kad gaisro priežastis - tyčinis padegimas.

Tiriant šį platų atgarsį visuomenėje sukėlusį įvykį ir atsižvelgiant į tai, kad nukentėjusiojo sūnus yra Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariate dirbantis policijos pareigūnas, viena iš pagrindinių iškeltų versijų buvo  ta, kad nusikaltimas gali būti susijęs su jo atliekamomis tiesioginėmis pareigomis ir gali būti padarytas iš keršto.
   
Tyrimo metu buvo atlikta daug sudėtingų ikiteisminio tyrimo veiksmų,  nustatinėjami galimi įtariamieji, renkami ir dokumentuojami nusikalstamos veikos įrodymai. Po intensyvių procesinių veiksmų nustačius įtariamuosius, 2017 m. birželio 28 d. Šalčininkų rajone vykdyta speciali policinė operacija, kurioje dalyvavo apie 50 Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų. Buvo sulaikyti įtariamieji, jų gyvenamosiose ir kitose vietose atlikta daugiau nei 15 kratų, kurių metu buvo rasti šaunamieji ginklai, šaudmenys, kiti nusikalstamai veikai ištirti reikšmingi daiktai ir įrodymai. Sulaikytiesiems asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus.
   
Tyrimo metu nustatyta, kad 4 vietiniai gyventojai, galbūt užsiimantys neteisėta prekyba akcizais apmokestinamomis prekėmis, siekdami susidoroti ir įbauginti policijos pareigūną, nusprendė sudeginti jo tėvams priklausančius pastatus. Visi 4 įtariamieji buvo sulaikyti 48 valandoms; vėliau šio nusikaltimo organizatoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems 3 šio nusikaltimo vykdytojams paskirtos kitos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės apribojimu.
   
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, pradėto pagal požymius nusikaltimo numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už turto sugadinimą visuotinai pavojingu būdu numato laisvės atėmimo bausmę iki 5 metų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Video:
 


Vilniaus apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-07-05