Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Dienos stovyklos metu – artimesnė pažintis su policija

2017-06-28

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, vykdydami Panevėžio savivaldybės finansuotą projektą „Saugią bendruomenę kurkime kartu", organizavo vaikų užimtumo vasaros dienos stovyklą „Susipažinkime - policija!". Stovyklos tikslas - mokyti vaikus saugomo ir padėti jiems suvokti , kad  būdami saugūs ir sveiki galės laimingai gyventi ir būti policininkais, gelbėtojais ar dirbti kitus darbus.

Dienos vasaros stovykla vyko 2017 m. birželio ketvirtą savaitę. Susirinkę pirmą dieną vaikai nedegė entuziazmu, sakė, jog į stovyklą pasiūlė eiti tėvai, kad namuose nenuobodžiautų. Tačiau, stovyklai įpusėjus, jaunuoliai džiaugėsi patirtais nuotykiais, įgytomis vertingomis žiniomis, kad sugrįžę į mokyklą draugams turės, ką papasakoti.

Pirmą dieną bendruomenės pareigūnė R. Gustaitienė paaiškino apie Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato padalinius, jaunųjų policijos rėmėjų veiklą ir aptarė sąlygas, kaip jais tapti. Su stovyklautojais apžiūrėtos policijos komisariato patalpos: apklausos kambariai, laikino sulaikymo ir kitos patalpos. Susitikta su Reagavimo skyriaus vyriausiąja tyrėja D. Davainiene. Ji papasakojo apie šio skyriaus veiklą, parodė naujai sukomplektuotą automobilį, skirtą vykti į įvykio vietą, rinkti įrodymus, apklausti liudytojus su nukentėjusiaisiais.

Patrulių būrio vadas E. Raila stovyklautojams papasakojo apie patrulių darbą, parodė įrangą, specialiąsias priemones, naujai sukomplektuotus patrulių automobilius, ragino vaikus būti gerus, atsakingus, būti visą vasarą saugius ir užaugus rinktis policininko profesiją. Užtikrino, kad policijos įranga ir visos priemonės darosi modernesnės, kad kuo efektyviau ir greičiau būtų padedama žmogui, kurį ištiko nelaimė. Kitą dieną vaikai su bendruomenės pareigūnais lankėsi KASP Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje, kurioje kariai savanoriai pristatė savo ginkluotę, suorganizavo vaikams estafetes, o ištvermingiausi ir geriausiai pasirodę buvo apdovanoti. Vėliau visi stovyklautojai lankėsi Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Tulpių g. 60. Ten susitiko su Kriminalistinių tyrimų tarnybos aptarnavimo skyriaus viršininku O. Kazancevu. Jis papasakojo apie eksperto darbą policijoje, parodė eksperto lagaminėlį, įrodymų rinkimo ir pirštų atspaudų specifiką. Vaikai turėjo galimybę patys surasti pirštų pėdsakus, panaudojant magnetinius miltelius.

Apžiūrėjo daktiloskopavimo patalpas, kur renkama informacija apie asmenis, linkusius nusikalsti visuomenei. Vėliau lankėsi Operatyvaus valdymo skyriuje: apžiūrėjo laikino sulaikymo, ginklų išdavimo patalpas, domėjosi kamerų išdėstymu mieste ir stebėjimo galimybėmis.  Operatyvaus valdymo padalinio pareigūnai paaiškino, kaip stebimi ir siunčiami policijos pareigūnai, dirbantys Panevėžio apskrityje.

Susitiko su Kriminalistinių tyrimų tarnybos Objektų kriminalistinių tyrimų skyriaus specialiste D. Daugirdiene. Ji pristatė laboratorijos darbą ir atliekamus tyrimus, akcentavo didelę daromą surogatų ir narkotinių medžiagų žalą žmonėms.

Stovyklautojai susitiko su Migracijos skyriaus specialiste I. Valikoniene. Ji parodė naujus aparatus, skirtus daryti dokumentams, paaiškino, kaip svarbu turėti galiojantį dokumentą. Stovyklaujančius vaikus džiugino kinologai su savo augintiniais Lordu ir Diku, kurie, demonstruodami sugebėjimus, ieškojo narkotinių medžiagų, sulaikė nusikaltėlį, ieškojo pamestų daiktų. Vaikai domėjosi šunelių dresavimu ir auginimo sąlygomis. Vėliau vaikai lankėsi baseine, kur Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai aiškino apie saugą vandenyje, demonstravo nardymo įrangą, leido vaikams pabandyti pakvėpuoti deguonies aparatu. Dar vėliau jie mėgavosi vandens malonumais.

Kitą dieną visi lankėsi Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose, kur apžiūrėjo patalpas, automobilius ir įrangą. Vaikai sužinojo, kad šiais metais kilo Panevėžio mieste ir rajone 288 gaisrai, žuvo 12 žmonių (pernai 8), sužinojo, kad automobilis visiškai sudega per 5 minutes, gelbėtojai atvykti turi per 1 minutę nuo iškvietimo gavimo, kad apranga su kvėpavimo aparatu sveria apie 20 kilogramų kad degant palėpei kyla 80 laipsnių karštis, kuriame ugniagesiai turi malšinti gaisrą ir dažnai gauna šilumos smūgį, ir dar daug kitų dalykų.

Peržiūrėta filmuota medžiaga apie elgesį prie vandens ir gaisro metu. Paskutinę stovyklos dieną visi, susirinkę Senamiesčio g. 100, susitiko su Panevėžio miesto visuomeninės sveikatos biuro specialiste J. Valentinavičiene. Ji papasakojo pirmosios medicinos pagalbos suteikimo sąlygas, parodė kaip gaivinti suaugusįjį ir kūdikį, kaip padėti užspringusiam ar apalpusiam nuo karščio žmogui.

Vaikai patys turėjo galimybę pabandyti daryti dirbtinį širdies masažą, padėti užspringusiam žmogui. Sužinoję apie rūkymo ir alkoholio žalą, apžiūrėjo plaučių muliažus ir išbandė 2 promilių girtumo akinius.

Atsisveikinus su Visuomeninės sveikatos biuro specialiste, visiems buvo įteikti pažymėjimai, atminimo nuotraukos. Stovyklautojai, vaišindamiesi skanėstais, pabendravo, peržiūrėjo visas šios stovyklos nuotraukas ir atsisveikino linkėdami vieni kitiems saugios ir šiltos vasaros, daug neišdildomų įspūdžių. Pageidavo kitais metais vėl patekti į panašią stovyklą.

Panevėžio apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-28