Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Lietuvos policijos mokykloje prasidėjo jaunimo stovykla „Kursantai savaitei“

2017-06-26

Po Joninių savaitgalio, sekmadienį, Lietuvos policijos mokykloje (toliau - LPM) prasidėjo jaunimo stovykla „Kursantas savaitei". 23 labiausiai motyvuoti jaunuoliai iš visos Lietuvos susirinko išbandyti save, pasitikrinti ar policijos pareigūno profesija yra jų ateities kelias.
Stovykloje daugiausiai jaunimo atvažiavo iš Marijampolės apskr. - net 7, 6 jaunuoliai atvykę iš Kauno apskr., po 3 dalyvius atvažiavo iš Panevėžio ir Šiaulių apskr., 2 iš Alytaus apskr. ir po 1 iš Vilniaus ir Klaipėdos apskričių.

LPM jaunimo stovyklą „Kursantas savaitei" organizuoja antrus metus iš eilės. Jos tikslas - supažindinti jaunimą su policijos pareigūno profesija, LPM kursantų veikla, aktyviai sportuojant, turiningai leidžiant laisvalaikį.

Pirmąją stovyklos dieną dalyviai buvo supažindinti su tvarka ir taisyklėmis, kuriomis jie privalės vadovautis visą savaitę. Jaunuoliams taip pat buvo pristatytas savaitės planas, jų laukiantys užsiėmimai bei įteiktos pirmosios dovanos - LPM marškinėliai, kuprinės ir kepuraitės.

Vėliau merginos ir vaikinai burtų keliu buvo suskirstyti į grupeles po 4-5 asmenis, jiems paskirti kuratoriai, mokykloje besimokantys kursantai. Kuratoriai aprodė naujokams policijos mokyklos teritoriją, padėjo įsikurti bendrabutyje, supažindino su bendrabučio vidaus tvarkos taisyklėmis, išmokė rikiuotės pradmenų bei morališkai paruošė jaunuolius ateinančiai neįprastai dienai. Vakarinės rikiuotės metu, prieš miegą, stovyklos dalyviai pasidalino savo įspūdžiais apie pirmąją dieną. Visi teigė esą patenkinti atmosfera bei susirinkusiais kolegomis.Pirmadienį stovyklos dalyviai savo dieną pradėjo 6 val. ryto - jų laukė rytinė mankšta. Pirmasis rimtas fizinis krūvis buvo įveikiamas ne visiems, tačiau stovyklos dalyviai įsitikinę, kad per savaitę sutvirtės ir savaitės pabaigoje nebus tokių užduočių, kurių jie negalėtų įveikti.

Nors stovyklos dalyviai į LPM susirinko sekmadienį, bet oficialiai stovykla buvo atidaryta tik šiandien. Visus jos dalyvius pasveikino LPM viršininkas Algirdas Kaminskas ir stovyklos vadovas Mindaugas Bilius.

„Labai smagu mokykloje matyti tiek daug jaunimo. Per savaitę jūs turėsite puikią galimybę ne tik pamatyti, bet ir išbandyti kursanto kasdienybę, todėl jeigu ateityje nuspręsite pasirinkti pareigūno kelią, jau žinosite, kur mokosi būsimi kursantai ir ko jie mokosi", - sakė A. Kaminskas.

Stovyklos vadovas M. Bilius palinkėjo visiems pasisemti kuo daugiau žinių per visas pamokas ir po savaitės namo parsivežti tik kuo geriausius įspūdžius.

Jaunuoliai per šią savaitę mokysis rikiuočių pagrindų, savigynos elementų, lauks ginklų ir šaudybos pamoka, profesinės veiklos taktikos užsiėmimai, policijos veiklos pamokos, mokysis suteikti pirmąją pagalbą. Taip pat stovyklos dalyviai krims žinias apie korupcijos prevenciją, mokysis bendravimo psichologijos. Jie turės galimybę susipažinti su kinologų ir kriminalistų veikla, taip pat lauks išvykos. Kiekvieną vakarą stovyklos dalyvių lauks linksmoji programa.

Lietuvos policijos mokyklos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-26