Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Kriminalinė policija: 52 pasaulio šalys suvienijo pajėgas kovoje su organizuotu nusikalstamumu

2017-06-21

Po sėkmingų operacijų „Archimedes" (liet. Archimedas) - 2014 m., „Blue Amber" (liet. Mėlynasis gintaras) - 2015 m., ir „Ciconia Alba" (liet. Baltasis gandras) - 2016 m., ES šalys narės, ES institucijos ir trečiosios šalys (partneriai) dar kartą suvienijo pajėgas su Europolu, vykdant šių metų operaciją „Dragon", kurios tikslas - kovoti su organizuotais nusikalstamais tinklais, kurie vykdo prioritetinėms sritims priskiriamas nusikalstamas veikas, tai - pagalbos neteisėtai imigruoti suteikimas, prekyba žmonėmis, suklastotos prekės, sukčiavimai, susiję su akcizo mokesčiu arba dingusiu PVM mokėtoju Bendrijoje, sintetinės narkotinės medžiagos, kokainas ir heroinas, nusikaltimai elektroninėje erdvėje, neteisėta prekyba šaunamaisiais ginklais, organizuoti turtiniai nusikaltimai.

Operacija „Dragon" - tai ketvirtoji bendrųjų veiksmų dienų serija, numatyta pagal 2014 - 2017 metų ES politikos ciklą, kurios taikinys - sunkūs tarptautiniai ir organizuoti nusikaltimai. Operacijos „Dragon" metu didžiausias dėmesys skiriamas tiems regionams, kur įvykdoma daugiausia prioritetinių nusikalstamų veikų, ir prioritetinėms nusikalstamoms infrastruktūroms, veikiančioms ES ir už jos ribų.

Šimtams teisėsaugos pareigūnų, dirbančių įvykio vietose, 24/7 principu (24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę) teikiama operatyvinė parama iš koordinacinio centro, įsikūrusio Europolo pagrindinėje būstinėje Hagoje. Čia ES šalių narių ryšių karininkai ir kolegos, atstovaujantys kitiems tarptautiniams partneriams, koordinuoja pasikeitimą informacija ir žvalgybiniais duomenimis tarp nacionalinių teisėsaugos institucijų. Europolo specialistai ir analitikai teikia paramą, dirbdami pagrindinėje būstinėje ir įvykio vietose.

Operacija „Dragon" jau turėjo pastebimos įtakos tarptautinei kriminogeninei situacijai. Pagal ES politikos ciklo prioritetą „nusikaltimai elektroninėje erdvėje - sukčiavimai su mokėjimo kortelėmis", teisėsaugos pareigūnai iš viso pasaulio sulaikė 153 asmenis, kurie, kaip įtariama, skrido nusipirkę bilietus, naudodami pavogtas, neteisėtu būdu įgytas arba suklastotas kreditines korteles. Operatyviniai veiksmai buvo atlikti 230 oro uostų visame pasaulyje.

Šiais metais, 2017 m. birželio 5-9 d., Europolas, „Dragon" operacijos rėmuose, organizavo pasaulinę oro uostų veiksmų priemonę Global Airport Action Day 2017, skirtą kovai su sukčiavimais, vykdomais visų tipų mokėjimo kortelėmis. Kartu buvo siekiama didinti privataus sektoriaus aviakompanijų ir kitų įmonių bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis efektyvumą siekiant užkardyti ir sumažinti sukčiavimų, perkant skrydžių bilietus, atvejus; prevenciniais tikslais informuoti asmenis skrydžių bilietus įsigyti tik iš avialinijų kompanijų, atsiskaitant savo vardu išduotomis mokėjimo kortelėmis, ne iš nepažįstamų asmenų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras šioje priemonėje dalyvavo 2017 m. birželio 6-8 dienomis. Atsakingi už priemonės vykdymą pareigūnai analizavo gautą informaciją ir pranešimus apie asmenis, įsigijusius lėktuvo bilietus skrydžiui į Frankfurtą (t. y. įvairios aplinkybės, patvirtintos avialinijų kompanijų apie atsiskaitymo būdus: sąskaitas, banko korteles bei asmenis, padėjusius įsigyti bilietus internetu).

Lietuvos kriminalinės policijos biuras, kartu su antžeminio aptarnavimo kompanija „Litcargus" ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba, tarptautiniame Vilniaus oro uoste patikrino 5 (penkis) keleivius, kurie turėjo bilietus skrydžiui, įgytus galimai sukčiavimo būdu. Minėti keleiviai tiksliai nenurodė arba nežinojo, kaip bilietai buvo pirkti ir kaip už juos buvo atsiskaityta aviakompanijai (vienu atveju už bilietą buvo atsiskaityta Brazilijoje esančio banko sąskaita, mokėjimas vykdytas iš kompiuterio, kurio IP adresas - Jungtinė Karalystė). Dėl šios priežasties aviakompanija priėmė sprendimą asmenų neskraidinti ir neįleisti į lėktuvą. Iš 4 (keturių) neišskridusių asmenų buvo gauti paaiškinimai, kad bilietus jie įsigijo iš nepažįstamų asmenų pagal skelbimą internete, tikėdamiesi sutaupyti, sumokėję grynais pinigais, todėl patys tapo nukentėjusiaisiais, t. y. neišskrido ir patyrė finansinę žalą.

Operacijos įvairiapusiškumas suteikia teisėsaugos pareigūnams galimybę susieti nusikalstamus veiksmus, susijusius su kelių skirtingų sričių ir rūšių prioritetinėmis nusikalstamomis veikomis. Tai užtikrina geresnius operatyvinius rezultatus bei ekonomišką dalyvaujančių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą.

Europolo ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-21