Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Tarnybinio šuns uoslė padėjo išaiškinti vagystę

2017-06-21

Birželio 17 d. policija gavo panevėžietės pranešimą, kad iš sandėliuko pavogti du dviračiai. Pagrindiniu herojumi šio nusikaltimo tyrime tapo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybos Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus kinologų grupės specialisto Arūno Petraičio dresuojamas tarnybinis šuo Ivan Saulės Vilkas. Šis šaunus tandemas žaibiškai išsiaiškino vagystę - ne tik surado pavogtus daiktus, tačiau ir sugavo nusikaltėlį.

Į įvykio vietą Panevėžyje, Respublikos gatvėje, atvykęs kinologas A. Petraitis pastebėjo, kad ant betoninių grindų yra pribarstyta sausų gėlių žiedlapių. Patalpas leista apuostyti tarnybiniam šuniui, ir jis iš karto užuodė kvapo pėdsaką, kuriuo pradėjo sekti.

Panevėžio miesto gatvėmis nuėjęs apie 300 metrų, prie A. Smetonos gatvėje esančios namo laiptinės, Ivan Saulės Vilkas kelis kartus apsisuko ir toliau nebeėjo, tada nuvedė pareigūną tiesiai prie vieno buto durų. Kinologas  atidžiai apžiūrėjo teritoriją prie daugiabučio laiptinės, kur atvedė  Ivan Saulės Vilkas, ir pastebėjo tuos pačius sausų gėlių žiedlapius.

Laukiant operatyvinės grupės pareigūnų, iš laiptinės išėjo asmuo, vedinas dviračiu. Kinologui pasiteiravus, paaiškėjo, kad vyriškis gyvena būtent tame bute, prie kurio atvedė tarnybinis šuo. Įtariamasis iš karto buvo sulaikytas.
Nusikaltimą išaiškinęs tarnybinis šuo Ivan Saulės Vilkas kinologo Arūno Petraičio yra dresuojamas pagal Koherio metodą. Šiuo metu vyksta trečiasis dresūros ciklas.

Panevėžio apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-21