Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Lietuvos ekspertai įgyvendino dar vieną ES Dvynių projektą Kroatijoje

2017-06-12

Birželio 9 dieną Kroatijos sostinėje Zagrebe įvyko Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Pėdsakų rinkimas ant drabužių - nuo nusikaltimo vietos iki teismo ekspertų ataskaitų" uždarymo renginys. Projektas bendram darbui subūrė Kroatijos ir Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovus, dirbančius kriminalistikos ir teismo ekspertizės srityje.

Renginyje kalbėjusio Lietuvos ambasados Austrijoje Zagrebo skyriaus vadovo Donato Žiugždos įsitikinimu, pusę metų trukęs projektas paliko dar vieną ryškų pėdsaką abiejų šalių ekspertų bendradarbiavimo istorijoje.

„Tikimės, kad šio projekto įgyvendinimo metu užsimezgę Kroatijos ir Lietuvos ekspertų profesiniai ryšiai bei bičiulystė plėsis ir stiprės ir taip dar labiau skatins vaisingą dviejų tautų bendradarbiavimą visose gyvenimo srityse", - pabrėžė Lietuvos diplomatas.

Kroatijos generalinio komisaro pavaduotojas Draženas Vitezas padėkojo kolegoms iš Lietuvos už profesionalumą ir geranorišką keitimąsi naudinga patirtimi. Projekto vadovas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininkas Darius Žvironas pristatė pasiektus konkrečius bendro Lietuvos ir Kroatijos specialistų darbo rezultatus ir pabrėžė, kad jo vadovaujamo centro ekspertai yra pasiryžę ir toliau padėti kolegoms kroatams.

Per šešis mėnesius trukusį projektą, kuriam įgyvendinti Europos Komisija skyrė 220 tūkst. eurų, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ir Lietuvos teismo ekspertizių centro ekspertai apmokė Kroatijos kriminalinės policijos ir Ivano Vučetićiaus teismo ekspertizės centro darbuotojus efektyviai ieškoti ir fiksuoti pėdsakus, dalinosi laboratorinio mikro pėdsakų tyrimo pagal tarptautinius standartus patirtimi.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 84 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 76 milijonus eurų. Europos Komisijos 2014-2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra viena sėkmingiausių ES šalių. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m. Šiemet Lietuvai dalyvaujant jau laimėti 6 ES Dvynių projektai, kurių įgyvendinimui Europos Komisija iš viso skiria 7 mln. eurų sumą.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-13