Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Klaipėdos teisėsaugininkai išaiškino nelegalias ginklų remonto dirbtuves

2017-06-08
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė du ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir šaunamaisiais ginklais dideliais kiekiais.

2016 m. spalio mėn. policijos pareigūnai Kretingos rajone sustabdė uždarosios akcinės bendrovės, prekiaujančios ginklais, šaudmenimis bei pan., vadybininko automobilį, kuriame aptiko apie 3 000 įvairaus kalibro šovinių ir metalinę teleskopinę lazdą. Kratos sulaikytojo bute metu teisėsaugininkai rado tris teisėtai laikytus šautuvus su optiniais taikikliais ir garso slopintuvais, pistoletą, didelį kiekį įvairaus kalibro šovinių, kulkų, kapsulių, tūtelių.

Pirminėje ikiteisminio tyrimo stadijoje buvo pareikštas įtarimas dėl šaudmenų kontrabandos iš Latvijos, tačiau, nustačius, kad šoviniai gabenti teisėtai, ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 3 d. nutrauktas.

Asmeniui pareikštas galutinis įtarimas dėl dalies neteisėtai laikytų šovinių ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu. Be to, jam skirta administracinė bauda už
teisėtai įgyto ginklo ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo bei gabenimo taisyklių pažeidimą.

Tolesnio tyrimo metu 2016 m. gruodžio mėn. KPONTV pareigūnai atliko kratą pas Tauragės gyventoją. Ūkiniame pastate aptiktos įrengtos ginklų remonto dirbtuvės - metalo ir medžio apdirbimo staklės, kiti įrankiai, įvairios ginklų detalės, taikiniai bei kt. Rasti neteisėtai laikyti penki medžiokliniai ir vienas pneumatinis šautuvai.

Nustatyta, kad asmuo vertėsi ginklų remontu, neturėdamas leidimo. Jam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu ir šaunamaisiais ginklais dideliais kiekiais.

Už neteisėtą nešaunamojo ginklo ar kitokio žmonėms žaloti pritaikyto daikto įgijimą ar nešiojimą baudžiama bauda arba areštu.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą ne mažiau kaip 3 šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis dideliais kiekiais baudžiama laisvės atėmimu nuo 4 iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Klaipėdos apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-08