Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Kriminalistinių tyrimų centro pareigūnai dalijasi patirtimi su Kroatijos kolegomis

2017-06-01

Gegužės 29 - birželio 2 dienomis Lietuvoje vieši ir Lietuvos policijos patirtį paimti šūvio pėdsakus įvykio vietoje ir atlikti jų tyrimą laboratorijoje perima 8 Kroatijos vidaus reikalų ministerijos „Ivan Vučetić" teismo ekspertizės centro ir Kriminalinės policijos direktorato pareigūnai. Taip toliau vykdomas 2016 m. pradėtas Europos Sąjungos Dvynių projektas „Pėdsakų rinkimas ant drabužių - nuo  nusikaltimo vietos iki teismo ekspertų ataskaitų", kurį įgyvendina Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras (LPKTC) kartu su Lietuvos teismo ekspertizės centru.

 Kroatijos pareigūnai jau aplankė LPKTC ir Lietuvos teismo ekspertizės centrą, 2017-05-31 dalyvavo praktiniuose balistiniuose mokymuose, profesionaliai organizuotuose Šiaulių apsk. VPK kriminalistinių tyrimų padalinyje, 2017-06-01 lankėsi Lietuvos policijos mokykloje. 2017-06-02 Kroatijos kolegos turi galimybę susipažinti, kaip vedami įvykio vietos apžiūros ir tyrimo mokymai LPKTC Kinologijos valdyboje. Tokie mokymai pagal naujas mokymų programas pradėti organizuoti LPKTC 2016 m. ir, esant didžiuliam šių mokymų poreikiui, 2017 m. numatoma apmokyti daugiau kaip tūkstantį Lietuvos policijos pareigūnų.

Pasibaigus šiam Dvynių projektui 2017 m. birželį, Kroatijos VRM „Ivan Vučetić" teismo ekspertizės centre ir Kriminalinės policijos direktorate bus įdiegti nauji mikroobjektų paieškos ir tyrimų metodai, suteikiantys naujų galimybių atskleisti nusikalstamas veikas, pagerinta pareigūnų kompetencija ir praktiniai įgūdžiai atlikti objektų paiešką ir ekspertinius tyrimus. Dėl šio projekto LPKTC užmezgė su Kroatijos kolegomis glaudesnius darbinius kontaktus, kurie labai svarbūs atliekant kriminalistinius tyrimus baudžiamosiose bylose, susijusiose su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-06-05