Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Organizuotų telefoninių sukčių grupuotės laukia teismo

2017-05-31

2017 m. gegužės mėnesį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai pabaigė du ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo organizuotose grupėse. Šios dvi didelės apimties baudžiamosios bylos artimiausiu metu perduodamos teismui.

Viename ikiteisminiame tyrime buvo tiriamos 24 nusikalstamos veikos. Joje - 5 įtariamieji. 3 iš jų - Kybartų pataisos namų nuteistieji yra Alytaus, Vilniaus ir Vilkaviškio gyventojai, ir 2 asmenys, gyvenantys Kauno mieste - subūrę organizuotą grupę. Šie asmenys įtariami skambinę telefonu ir išvilioję kitų žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, melagingai jiems pranešę apie neva jų sąskaitose „šiuo metu atliekamus neteisėtus veiksmus". Vėliau įtariamieji šių žmonių vardu registravosi įvairiose kredito įstaigose ir, žinoma, jų vardu galimai ėmė įvairaus dydžio kreditus. Šios veikos kvalifikuojamos pagal LR BK 182 str. 2 d., 198-1 str. 1 d., 214 str. 1 d., 215 str. 1 d.

Kitame ikiteisminiame tyrime buvo tiriamos 34 nusikalstamos veikos. Jose - net 17 įtariamųjų iš visos Lietuvos teritorijos, subūrusių organizuotą grupę. Tai ir nuteistieji iš Marijampolės pataisos namų, ir laisvėje (įvairiose Lietuvos vietose) gyvenantys asmenys. Ši organizuota grupė internetiniuose portaluose (autogidas.lt ir autoplius.lt) „pardavinėdavo" gerus automobilius už gana žemą kainą. Į sukčių pinkles įkliūdavo potencialūs pirkėjai, kurie, neapžiūrėję automobilio, pervesdavo avansą - nuo 200 iki 3000 litų (2014 metais).

Bylos tyrimas užtruko keletą metų, kadangi ir įtariamųjų, ir nukentėjusiųjų ratas gana platus. Šios veikos kvalifikuojamos pagal LR BK 182 str. 1 d. (sukčiavimas), 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu). Organizuotų grupių nariai gali būti nuteisti iki 8-erių metų laisvės atėmimo bausme.Marijampolės apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-31