Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Lietuvos policijos mokykla sėkmingai įgyvendino dar vieną ERASMUS+ projektą

2017-05-30
Lietuvos policijos mokykla (toliau - LPM) kartu su Latvijos valstybine policija ir Varšuvos metropoliteno policija (Lenkija) parengė ir sėkmingai įgyvendino Erasmus+ programos projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013210 „Mokykis iš policijos užsienio šalyse". Projekto dalyviais buvo dvylika LPM kursantų. Paraiškos teikėjas ir Siunčiantysis partneris buvo LPM, o abi anksčiau paminėtos įstaigos - Priimantieji partneriai.

Šiuo projektu buvo siekiama tobulinti kursantų profesines kompetencijas ir praktinius įgūdžius viešosios tvarkos, visuomenės saugumo bei eismo kontrolės srityse, kelti kursantų užsienio kalbos mokymosi motyvaciją, tobulinti bendrinės ir profesinės kalbos įgūdžius, padėti kursantams įgyti tarpkultūrinės patirties, vystyti bendravimo įgūdžius, plėtoti bendradarbiavimą su Europos policijos įstaigomis.

Dvejus metus trukęs projekto įgyvendinimas prasidėjo 2015 m. birželio 1 d. pasirašius dotacijos sutartį tarp LPM ir Švietimo mainų paramos fondo (toliau - ŠMPF). Projekto dalyvių stažuotės programos ir vizito praktiniai aspektai buvo aptariami ir derinami parengiamuosiuose vizituose priimančiose šalyse bei vėliau nuolat palaikant ryšį su partneriais.

Paskelbtos projekto galimybės nepaliko LPM kursantų abejingais, iš atrankoje dalyvaujančio būrio kursantų pavyko atrinkti labiausiai motyvuotus projekto dalyvius. Pasibaigus atrankai, jų laukė intensyvus pasirengimo stažuotei periodas - jie lankė anglų kalbos kursus, kurių metų tobulino kalbinius įgūdžius, reikalingus sėkmingam stažuotės įgyvendinimui, planavo ir ruošėsi kelionei.

Stažuotės metu šeši projekto dalyviai susipažino su Latvijos valstybinės, o šeši - su Varšuvos metropoliteno policijos realiu policijos pareigūnų darbu, darbo priemonėmis ir metodais. Abejose šalyse kursantai lankė įvairius policijos padalinius, patruliavo ir turėjo galimybę susipažinti su Varšuvos, Rygos, Liepojos, Daugpilio miestų patrulių kasdienybe ir iššūkiais. Kiekvienoje šalyje po darbinės programos veiklų kursantų laukė turininga kultūrinė programa, kuri leido labiau pažinti šalies kultūrą, istoriją, nacionalinius ypatumus. Stažuotės metu projekto dalyviai buvo stebimi, jų įgūdžiai vertinami priimančiųjų organizatorių mentorių, o stažuotės pabaigoje jiems buvo įteiktas Europass mobilumo dokumentas.

Grįžę iš stažuotės kursantai atliko jiems paskirtas užduotis - parengė ataskaitas, rašto darbus, atliko kūrybines užduotis, pristatė stažuotėje įgytą profesinę ir asmeninę patirtį susitikime su mokyklos bendruomene. Smagu, kad projekto dalyviai ir jų pristatymuose apie stažuotes užsienio šalyse dalyvavę kursantai pripažino, kad tokie projektai yra vertingi, ne vienas iš klausytojų gailėjosi nedalyvavęs šio projekto dalyvių atrankoje, ir daugelis tikino, jog ateityje, esant galimybei mokytis dalintis patirtimi su užsienio šalies kolegomis, ja būtinai pasinaudos.

Projekte dalyvavę kursantai džiaugėsi įgyta tarptautine patirtimi, išaugusiu pasitikėjimu savimi, patobulinę bendravimo, anglų kalbos įgūdžius, susipažinę su priimančiųjų šalių policijos organizacijomis, jų veikla ir iššūkiais, šalių kultūra.

Projekto dalyvių ir projekto partnerių nuomone, šis projektas buvo įgyvendintas sėkmingai, laukti projekto rezultatai - dvylika mokyklos kursantų patobulins savo profesines, socialines ir asmenines kompetencijas; bus sukaupta medžiaga apie Europos Sąjungos šalies policijos įstaigos viešosios tvarkos palaikymo ir visuomenės saugumo užtikrinimo ypatumus; užmegztas bendradarbiavimas ir naujoviškų praktikų vystymas tarp Europos policijos įstaigų skatins tolimesnę bendrą veiklą - pasiekti.

O šiais metais į LPM įstoję LPM kursantai jau pasirengę panašiems potyriams - jau visai netrukus penkiolika naujo Erasmus+ projekto dalyvių išvyks stažuotis į Slupsko policijos mokyklą Lenkijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus +" programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
Lietuvos policijos mokyklos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-31