Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Kokį „prizą“ teismas paruoš apskrityje 100-ajam girtam vairuotojui?

2017-05-30

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - apskr. VPK) Kelių policijos pareigūnai nuo sausio mėn. iki šios dienos Marijampolės apskrityje jau nustatė 100 transporto priemonių vairuotojų, kurie vairavo transporto priemones būdami apsvaigę nuo alkoholio ir kuriems nustatytas neblaivumas  didesnis nei 1,5 prom. alkoholio.

Šių 100 asmenų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. (tas, kas vairavo kelių transporto priemonę arba mokė praktinio vairavimo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio - baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų). Bauda už vairavimą išgėrus (kaip neblaivumas viršija 1,5 prom.)  (LR BK 47 str. 3 d.) gali siekti iki 500 MGL (iki 19000 eurų) dydžio, o areštas (LR BK 49 str. 3 d.) - nuo 15 iki 90 parų. Vadovaudamasis LR BK  68 str. teismas uždraudžia naudotis specialiomis teisėmis (teisė vairuoti transporto priemonę) nuo vienerių iki trejų metų. Beje, už tokį nusikaltimą LR BK 67 str. 2 d. 7 p. numato ir vieną iš baudžiamojo poveikio priemonių - turto - automobilio - konfiskavimą. Uždraudimas naudotis specialia teise, turto konfiskavimas, išplėstinis turto konfiskavimas gali būti skiriami kartu su bausme.

Policija primena, kad vairuotojų blaivumas tikrinamas nuolat, tačiau daug svarbiau - kiekvieno vairuotojo (ir dviratininko) asmeninė atsakomybė. Itin svarbus ir pilietiškumas - neleiskime neblaiviems asmenims sėsti už vairo, o jei jų neįmanoma sulaikyti nuo šio veiksmo, praneškime policijai telefonu 112.

Pareigūnai, reaguodami į tokius (B kategorijos pranešimas apie įvykį - pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą sunkų, apysunkį ar nesunkų nusikaltimą arba kai nukentėjusiojo gyvybei ar sveikatai gali kilti pavojus, nėra informacijos apie nukentėjusiojo būklę, yra neteisėto turto pasisavinimo ar jo sunaikinimo pavojus, jeigu neturintis įgaliojimų asmuo sulaikė teisės pažeidėją, taip pat pranešimas apie chuliganiškus viešosios tvarkos pažeidimus, viešosios rimties trikdymą, kiti teisės pažeidimai, kai gali kilti pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai) pranešimus, paprastai per 8 minutes nustato šiuos asmenis.

Marijampolės apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-30