Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Išaiškintas ir teismui perduotas Mažeikiuose savadarbiu sprogmeniu autobusų stotelę sprogdinęs vyras

2017-05-29

Kone prieš ketverius metus, 2013-ųjų spalio 30-ąją, prieš pat vidurnaktį, Mažeikiuose, Birutės g., viešojo transporto sustojimo stotelėje, esančioje prie Mažeikių ligoninės, nugriaudėjo sprogimas. Po visuotinai pavojingu būdu įvykdytos nusikalstamos veikos, laimei, nepareikalavusios aukų, išdužo stotelės stiklai, apgadintos kitos konstrukcijos. Vėliau tyrimo metu buvo nustatyta, kad įvykdyto sprogimo galingumas galėjo prilygti apie 20 g trotilo ekvivalento.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnį (Turto sunaikinimas ar sugadinimas) pradėto ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad sprogimą sukėlė  savadarbis sprogmuo, sudarytas iš sprogstamosios medžiagos užtaiso - savadarbės didelės sprogstamosios galios sprogstamosios medžiagos, susprogdinimo mechanizmo - savadarbio sprogdiklio ir savadarbio elektrinio detonatoriaus. Siekiant užkirsti kelią galimoms tolesnėms nusikalstamoms veikoms, buvo imtasi visų įmanomų priemonių įtariamajam nustatyti.

Po kruopščių veiksmų nusikalstamos veikos padarymo vietoje, buvo užčiuoptas siūlo galas - ištirti įvairūs objektai, ant kurių rasti biologiniai žmogaus pėdsakai. Taip nustatytas galimas įtariamasis, pas kurį namuose atlikus kratas, įtarimai dar labiau stiprėjo. Nors anksčiau dėl įvairaus pobūdžio nusikalstamų veikų teistas asmuo neigė sprogdinęs stotelę, vis tik ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys bylojo priešingai.

Ikiteisminio tyrimo metu, asmuo dėl ankstesnių nusikalstamų veikų atlikinėjo bausmę įkalinimo vietoje, o vėliau išvyko į Vokietiją, kur įprasto gyvenimo būdo nekeitė, dėl ko buvo sulaikytas. Pagal išduotą Europos arešto orderį, šių metų kovo 30 dieną dėl Mažeikiuose įvykdyto sprogimo įtariamas vyras pargabentas į Lietuvą.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams baigus ikiteisminio tyrimo veiksmus, Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūra bylą dėl turto sugadinimo perdavė teismui, kaltinamasis šiuo metu suimtas.

Telšių apskr. VPK ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-29