Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Priešiškos jėgos įsiveržė į policijos pastatą

2017-05-23

Gegužės 23 dieną pilietiškas asmuo bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešė, kad matė, kaip į pastatą Panevėžyje, Beržų g. 46, įsiveržė grupė ginkluotų asmenų, aidi šūviai. Budėtojas perduoda šią informaciją, ir į įvykio vietą netrukus atskuba neperšaunamomis liemenėmis, šalmais apsiginklavę du pareigūnų ekipažai. Jie patenka į pavojingą objektą, kur operatyviai sulaiko 10 ginkluotų pasipriešinti bandžiusių asmenų, o į karštą tašką atvykę operatyvinės grupės pareigūnai pristato įtariamuosius į laikinojo sulaikymo patalpas.

Tuo metu pastate įtampa aštrėja - kiti  jame buvę įsibrovėliai panaudoja granatas, pradeda į pareigūnus šaudyti iš automatų. Tinkamai įvertinę, kad priešiškos jėgos yra didesnės, policijos pareigūnai atsitraukia, stebi pastatą, apsaugo įvykio vietą, užtikrina, kad nenukentėtų praeiviai, kad į pastatą niekas neįeitų ir iš jo neišeitų, informuoja budėtojus, kad reikalingos stipresnės pajėgos. Identifikavus, kad grupuotės yra per didelės, per stipriai ginkluotos, į pagalbą pasitelktas Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Atlikus kolektyvinės gynybos veiksmus, nukauta dar 20 pavojingų ginkluotų asmenų. Kruopščiai patikrintas visas pastatas, kol įsitikinta, kad pavojus nebegresia.

Operacija buvo sėkminga. Tai - gegužės 19 dieną Panevėžyje prasidėjusių Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamų pratybų „Karaliaus kirtis 2017" dalis.

Šiuo metu Panevėžyje ir jo apylinkėse nuolat matomi ginkluoti kariai ir karinė technika. Pratybų tikslas - įvertinti pasirengimą vykdyti, gynybos ir puolimo operacijas apgyvendintoje vietoje, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką.

Pagal pratybų scenarijų, nežinomos grupuotės Panevėžyje ir rajone kelia neramumus ir riaušes mieste, mėgina verbuoti gyventojus, kad prisidėtų prie neramumų kurstymo, bandytų užimti vietos administracijos objektus, darytų įtaką svarbiausiems miesto žmonėms.

Pratybose aktyviai dalyvauja ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Gegužės 23 dieną prieš pratybų veiksmus, vykusius prie Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pastato Beržų g. 46, pareigūnai daug dėmesio skyrė ir teorijai. Pratybos pradėtos taktikos manevrų aptarimu.

„Karaliaus kirtis 2017" Panevėžyje vyks iki gegužės 26 d. Per pratybas tiek kariai, tiek policijos pareigūnai ir kitų institucijų atstovai pasitikrina pasirengimą ekstremalioms situacijos, tarpusavio saveiką.

Panevėžio apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-23