Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Klaipėdos pareigūnai pričiupo pinigus iš senjorų viliojusius sukčius

2017-05-23

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė dar du ikiteisminius tyrimus dėl  telefoninių sukčiavimų.

Vienas ikiteisminis tyrimas baigtas dėl 1986 m. gimusio asmens Klaipėdoje 2016 metų lapkričio mėn. įvykdytų 4 sukčiavimų. Tiesa, sukčiavimai atskleisti nenustačius paties organizatoriaus, o tik vadinamas „kojas" - 1986 m. gimusį Klaipėdos rajono gyventoją, ankščiau jau teistą 6 kartus už vagystes, sukčiavimus, turto išvaistymą, vėliausias nuosprendis šiam veikėjui - dėl vengimo išlaikyti vaiką, buvo paskelbtas šių metų pradžioje.

Tyrimo metu nustatyta, kad per dvi dienas Klaipėdoje nukentėjo garbaus amžiaus   Rambyno, Kretingos, Bandužių ir Naujojo Uosto gatvių gyventojos iš kurių, apgaule buvo išviliota nuo 670 iki 1080 eurų.

Vienu iš šių atveju sukčiai buvo itin humaniški, užrakinus nukentėjusiąją kambaryje, kad „kojos" netrukdomai galėtų pasišalinti iš buto su piniginiu laimikiu, netrukus patys susisiekė su nukentėjusiosios dukra ir informavo, kad jos mama yra užrakinta kambaryje ir, kad skubiai vyktų pas ją į namus išlaisvinti.

Sekantis, 2017 m. sausio mėnesį Palangoje vykdomas sukčiavimas, pareigūnų dėka, nutrauktas pasikėsinimo stadijoje. Nukentėjusiajam paskambinęs nepažįstamas vyras prisistatė VSD pareigūnu, kurio įkalbėtas senolis sutiko, jog būtų patikrintos sąskaitoje jo laikomos santaupos dėl neva „plaunamų" pinigų - 11 000 eurų. Tikėtina, kad nukentėjusysis pats sukčiui atskleidė kiek ir kur laiko savo santaupas. Garbaus amžiaus vyriškis buvo siunčiamas į vieną iš pajūryje įsikūrusių kredito uniją, kur pinigus turėjo paimti iš sąskaitos ir parsinešti namo. Laimei, pareigūnams jau buvo žinoma, apie sukčių paruoštas pinkles senoliui ir, kad prieš keletą dienų jis deja jau buvo nukentėjęs nuo jų, todėl pinigų pasiųstos paimti „kojos" - 1988 m. gimęs Kauno miesto gyventojas buvo laukiamas bei sulaikytas nukentėjusiojo namuose. Pastarasis teistas 7 kartus už plėšimus, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą ir sukčiavimą 2015 metais.

Policijos pareigūnai kas kart ragina gyventojus patikliai nereaguoti į nepažįstamų asmenų skambučius, ypatingai kai nepažįstamas asmuo ima klausinėti apie namuose ar banke laikomas santaupas arba neva artimajam nutikusią nelaimę, kurios pagrindu yra reikalaujama pinigų gydytojams, pareigūnams ir pan. Neretai skambinantys sukčiai turi tam tikrus asmens duomenis - vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, kuriuos lengvai galima rasti telefonų knygoje. Be to, pareigūnai, tirdami atvejus dėl įvairių nusikalstamų veikų, įskaitant ir „plaunamus" pinigus, visais atvejais tyrimo metu asmenims yra įteikiami atitinkami procesiniai dokumentai, kurie paprastai pildomi ne pas gyventoją namuose, bet policijos komisariate. Tad, jei gyventojui kyla bent menkiausias įtarimas, jog jis galimai bendrauja su sukčiumi, raginame nepasiduoti provokacijai bei psichologiniam spaudimui, o reikalauti, kad visa reikiama procedūra būtų atliekama policijos įstaigoje.

LR BK 182 str. 1 d. už sukčiavimą  numato  viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

LR BK 182 str. 2 d. už sukčiavimą įgijus didelės vertės svetimą turtą baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Klaipėdos apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-23