Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Visagalis internetas privertė porą pavogtą kilimėlį grąžinti į vietą

2017-05-22

Žinia su filmuota medžiaga apie Šiauliuose, IKI prekybos centre, cinškai įvykdytą  prie durų patiesto grindų kilimėlio vagystę pasklido gegužės 16-osios popietę, o jau kitos dienos pavakary įtariamieji patys atvyko į Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatą.

Prekybos centre sumontuotos geros kokybės  vaizdo kameros labai padėjo, demaskuojant įtariamuosius. Aukštos raiškos vaizdo stebėjimo kameros užtikrino kokybiškus ir ryškius vaizdus, tad atpažinti kilimėlį susivyniojusią ir pasisavinusią merginą, internete paviešinus vaizdo  įrašą  ir iš jo padarytą nuotrauką, pavyko operatyviai. Žinia, kad mergina ir kartu su ja buvęs vaikinas yra ieškomi, pasiekė ir juos pačius. Viešumas šiauliečius privertė gegužės 17-ąją grąžinti kilimėlį į jo ankstesnę buvimo vietą prekybos centre. Kilimėlio  patiesimo procedūrą prie prekybos centro durų pora užfiksavo mobiliojo telefono vaizdo kamera ir atvykę į policijos komisariatą, kaip įrodymą, pateikė vagystę tyrusiems tyrėjams. Tokiu  vizualiu įrodymu, kad kilimėlis grąžintas į vietą, matyt,  tikėtasi baigti šią istoriją. Deja, grąžintas pasisavintas daiktas vagystės fakto nepaneigia ir nuo atsakomybės žmogaus neatleidžia.

Įmonė, kuriai priklauso šis kilimėlis, pareiškime policijai nurodė, jog jai buvo padaryta 128 eurų turtinė  žala, todėl buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nedidelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato  viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą.

Merginos manymu, tai nebuvo vagystė, o tik „prikolas", sukėlęs daug gardaus juoko jai ir visai kompanijai. Mat tą vakarą pora buvo išsiruošusi į pikniką, ir, kai išeinančiai iš parduotuvės merginai koja užkliuvo už grindų kilimėlio, ji pamaniusi, kad jis labai tiktų iškyloje vietoje patiesalo. Tad jį susivyniojo ir išsinešė. Deja, Baudžiamasis kodeksas  „prikolų" nepripažįsta ir tai traktuoja kaip svetimo turto vagystę. Taigi  juokai virto labai rimtais dalykais - merginos laukia baudžiamoji atsakomybė ir teistumo įrašas biografijoje.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-22