Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Policijos sistemoje netoleruotini pareigūno vardą žeminantys policininkų veiksmai

2017-05-16

Praėjusiųjų metų rugpjūčio 23 d., Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kelių policijos skyriaus pareigūno (gimęs 1979 m.) atžvilgiu, viršijus tarnybinius įgaliojimus pristatant į komisariatą asmenį, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 228 str. (Piktnaudžiavimas). Tarnybinis patikrinimas vykdytas ir dėl to paties skyriaus pareigūnės (gimusi 1990 m.) veiksmų. Ji, stebėdama neteisėtus kolegos veiksmus, sąmoningai nesiėmė jokių priemonių šiai veikai užkardyti bei nepranešė apie tai kompetentingoms institucijoms. Atlikus išsamius tarnybinius patikrinimus ir ikiteisminio tyrimo veiksmus, praėjusią savaitę, teismo sprendimu šioje istorijoje galutinai padėtas taškas.

Po to kai į policijos komisariatą Telšiuose buvo pristatytas ir pareigūnui veikiant priešingai tarnybos interesams bei viršijus savo įgaliojimus neteisėtai panaudojus fizinę prievartą, sužalotas vyras, rugsėjo 28 d. du Telšių apskr. VPK pareigūnai, už pareigūno vardo pažeminimą, atleisti iš vidaus tarnybos sistemos.

Dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 138 str.) ir piktnaudžiavimo tarnyba vykdytas ikiteisminis tyrimas, vadovaujantis LR BK 212 str., pareigūno atžvilgiu nutrauktas pagal laidavimą, įtariamąjį perduodant asmeniui, kuris vertas teismo pasitikėjimo.

Telšių apsr. VPK viršininko įsakymu iš vidaus tarnybos atleista pareigūnė, šį sprendimą apskundė Šiaulių apygardos administraciniam teismui. Vasario 13 d. nutarimu, pareiškėjos prašymas buvo tenkintas, panaikinant sprendimą policininkę atleisti iš vidaus tarnybos. Už priverstinę pravaikštą, pareigūnei taip pat priteistas 3395,45 eurų atlyginimas.

Apskundus Šiaulių apygardos administracinio teismo sprendimą, gegužės 10 dieną, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija jį panaikino ir neskundžiama nutartimi konstatavo, kad pareigūnė, savo poelgiu pažeminusi pareigūno vardą, iš vidaus tarnybos atleista teisėtai.

Už pareigūno vardo pažeminimą, šių metų balandžio 28 d. viršininko įsakymu atleista ir Veiklos skyriaus pareigūnė (gimusi 1990 m.), kurios atžvilgiu šiuo metu vykdomas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Telšių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-16