Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Prieš teismą stos Didžiojoje Britanijoje suburta lietuvių nusikalstama grupuotė (video)

2017-05-12

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos  pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, bei pasikėsinimo jas iš šalies išgabenti kontrabanda ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui. Prieš jį stos šia nusikalstama veika įtariama keturių lietuvių organizuota grupė, susibūrusi Didžiojoje Britanijoje, ir vienas lietuvis, veikęs Lietuvoje.

Šiaulių   pareigūnams, tiriantiems neteisėtus psichotropinių ir narkotinių medžiagų platinimo procesus savo aptarnaujamoje teritorijoje, tyrimo metu gauta žvalgybinė informacija dažnai nuveda į kitas apskritis ir net šalis. Praėjusių metų vasario 18 d. jie kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnais surengė operaciją, kurios metu prie Lietuvos-Lenkijos valstybinės sienos  sulaikė iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją psichotropines medžiagas   gabenusį 30-metį „mulą" ir jį prižiūrintį palydovą. Žargono kalba, „mulu" vadinamas kvaišalų gabentojas. Minėti asmenys įtariami mėginimu kontrabanda iš Lietuvos išgabenti per kilogramą birios medžiagos, kurios sudėtyje buvo rasta ir vadinamojo „kristalo".

Taip vadinamas psichotropikas sparčiai naikina organizmą, gali sukelti psichozes ir labai kenkia odai, dantims. Pakanka vieną kartą išbandyti šį sintetinį narkotiką ir galite tapti nuo jo priklausomu. Po keleto metų ar netgi mėnesių vartojimo žmonės siaubingai pasikeičia. „Matyt, „kristalas" pajėgus itin greitai įsibrauti į cheminius smegenų procesus", - teigia Vokietijos psichiatrų asociacijos pirmininkė Christa Roth-Sackenheim. Manoma, kad tai - pavojingiausias šiuo metu rinkoje esantis narkotikas.

31-nerių metų Didžiojoje Britanijoje gyvenęs lietuvis su keliais metais vyresniu emigrantu iš Šiaulių rajono, nutarę prasigyventi iš kvaišalų biznio, subūrė organizuotą grupę narkotinių medžiagų neteisėtam tranzitui per  Lietuvos Respublikos sieną  į  jų gyvenamą šalį.

 Nusikalstamai veikai vykdyti jie Lietuvoje surado asmenį,   turėjusį jiems  parūpinti kvaišalų, o šiems pargabenti į Didžiąją Britaniją užverbavo du šioje šalyje gyvenusius  lietuvius. Siūlomu 500 svarų sterlingų mokesčiu už šį darbą susigundė 30-metis emigrantas iš Lietuvos, kuriam gyvenimas svetimoje šalyje  darėsi vis komplikuotesnis - darbo fabrike mažėjo, todėl pragyvenimui ėmė trūkti pinigų.  Vyras ryžosi tapti psichotropinių medžiagų „mulu". Jam lydėti ir prižiūrėti visos kelionės metu buvo užverbuotas  kitas 28 metų  emigrantas iš Lietuvos.

Atskridusius į Vilnių lietuvius pasitiko kvaišalų pardavėjas. Beveik už 6000 eurų jis atvykėliams pardavė  kilogramą minėtos medžiagos. Jas gabenęs asmuo ir jo palydovas buvo sulaikyti Lietuvos pasienyje. Kai  sustabdytame žmones į užsienį vežusiame mikroautobuse pareigūnai 30-mečio paklausė, ar jis neveža nieko neleistino, vyras prisipažino vežąs ir ištraukė paketus su kvaišalais. Jie lipnia juosta sandariai buvo supakuoti į du paketus, kuriuos „mulas" slėpė savo striukės kišenėse.

Kvaišalų gabentojas ir jį lydėjęs bendrininkas atsidūrė areštinėje, po kurio laiko čia atsidūrė dar du šios nusikalstamos grupės nariai. Visi jie buvo suimti, vėliau jiems ir penktam įtariamajam buvo  skirtos kardomosios priemonės, nesusijusiomis su laisvės atėmimu.    Visiems jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto psichotropinių medžiagų gabenimo, turint tikslą jas platinti, bei pasikėsinimo jas išgabenti kontrabanda. 

Byla bus nagrinėjama Kauno apygardos teisme.

Šaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo numeriu teikiama informacija su migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje) ir licencijavimu (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.) susijusiais klausimais.

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-12