Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Vis daugiau policijos pastatų stogų virsta atsinaujinančiais energijos šaltiniais

2017-05-10

Gegužės 10 d.  Radviliškio rajono policijos komisariate vyko neeilinės iškilmės - ant pastato stogo buvo atidaryta saulės kolektorių elektrinė.

Praėjusių metų gruodžio viduryje analogiškas atsinaujinantis energijos šaltinis buvo pradėtas eksploatuoti  Šiauliuose, prie Šiaulių apskrities policijos patalpų, esančių Purienų gatvėje. Šiaulių AVPK iš Lietuvos policijos įstaigų buvo pirmasis komisariatas Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis įgyvendinęs projektą ir įrengęs 600 kvadratinių metrų automobilių stoginę su saulės šviesos energijos elektrine, kurios galia 90 kWp.Naudojantis tos pačios programos lėšomis, dabar   saulės kolektorių elektrinė įrengta ant Radviliškio rajono policijos komisariato stogo. Planuojama, kad 44 kWp galios saulės elektrinė per metus pagamins apie 37 000 kWh elektros energijos. Manoma, kad šio kiekio  užteks  komisariato pastate įsikūrusių padalinių poreikiams patenkinti. Tad išlaidos už elektros energiją Radviliškio rajono policijos komisariatui taps beveik nulinės. Šios elektrinės privalumas tas, kad yra galimybė dvigubai elektros energijos apskaitai - kai saulės elektrinė gamina daugiau elektros energijos (pvz., saulėtą dieną), nei tuo metu pastatas vartoja, perteklinė pagaminta elektros energija yra eksportuojama į Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) tinklus, o kai pagaminama nepakankamai elektros energijos (pvz., apsiniaukusią dieną), elektros energijos „trūkumas" yra importuojamas iš ESO tinklų.

Visa šio projekto vertė - 66 tūkst. eurų. Jis buvo įgyvendintas Lietuvos aplinkos investicijų fondo lėšomis iš Klimato kaitos specialiosios programos, tik techninio projekto parengimui, ekspertizei ir techninei darbų priežiūrai policija skyrė 4 tūkst. eurų.

Atidarant saulės kolektorių elektrinę, dalyvavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas, kurio  vadovaujamas Šiaulių apskrities policijos kolektyvas ir  pradėjo įgyvendinti šį projektą. Dabar jis kartu su Šiaulių apskrities policijos viršininko pavaduotoju Vincu Urbonavičiumi perkirpo  saulės kolektorių elektrinės atidarymo juostelę ir drąsiausius iškilmių dalyvius kartu su juo pakvietė užlipti ant pastato stogo dalyvauti saulės kolektorių šventinimo ceremonijoje.  Iššūkį priėmė ir  Šiaulių apskrities policijos kapelioną Tomą Reinį ant stogo palydėjo  Šiaulių apskrities policijos viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius, Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Malatokas ir Radviliškio rajono  meras Antanas Čepanonis. Kapelionui tai buvo ekstremali misija - nedažnai šventinimo ceremonijos atlikti tenka ropštis ant stogo.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-05-10