Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Keturkojai Klaipėdos „pareigūnai“: ir meilumo įsikūnijimas, ir gelbėtojai, ir dantyti žvėrys

2017-04-28

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Patrulių rinktinėje, nuo šių metų pradžios įkurta Kinologų grupė, kurioje dirba keturi pareigūnai su keturiais tarnybiniais šunimis.

Keturkojų uostamiesčio „policijos pareigūnų" veislės yra belgų bei vokiečių aviganiai, vardai - Troja (jai -3 metai), Gėris (2 metai), Hardas (3 su puse metų) ir Ogis (8 metai).

Tarnybiniai šunys naudojami pėdsekystei, dingusių žmonių paieškai, kvaišalų, tiek narkotinių medžiagų, tiek tabako gaminių, aptikimui, bandančių sprukti įtariamųjų sulaikymui, nuginklavimui ir panašiems tikslams.

Žinoma, tie patys kieti dantyti „pareigūnai" savo pasirodymais džiugina mažiausiuosius ir suaugusiuosius policijos ir visuomenės švenčių, susitikimų policijos ir ugdymo bei mokymo įstaigose metu.

Kaip pasakojo kinologas Sigitas Savickis, tinkamai parengti vokiečių ar belgų aviganį tarnybai trunka apie dvejus metus. Žinoma, dar prieš tai būna testuojama, ar šuniuko psichika ir fiziniai duomenys leidžia jį dresuoti tarnybiniu šunimi, ar jis turi gerą grobio instinktą, ar nepasižymi baimėmis, pavyzdžiui, tamsos.

S. Savickio dresuojamas ir nuolat prižiūrimas vokiečių aviganis Hardas yra puikus pėdsekys. Daikto paieškos rungtyje jis yra tapęs Lietuvos tarnybinių šunų čempionu.

Tačiau ir jauni tarnybiniai šunys kartais savo užduotis atlieka profesionaliai. Pavyzdžiui, Troja su ją auginusia pareigūne Vita Mockute, tik baigusios mokymus ir pradėjusios tarnybą, surado miške pasiklydusį neįgalų, nei šauktis pagalbos, nei atsiliepti į šauksmus neįstengusį vyrą. V. Mockutė pasakojo, kokią euforiją patyrė, kai šias paieškas apvainikavo sėkmė.

Klaipėdos policijos Patrulių rinktinės Kinologų grupę artimiausioje ateityje turėtų papildyti dar viena policijos pareigūno ir keturkojo jo partnerio pora.

Klaipėdos apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-28