Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Šiaulių pareigūnams įkliuvo nelegaliais ginklais prekiavusi telšiškių pora

2017-04-27

Šiaulių apskrities policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnus pasiekusi kriminalinės žvalgybos informacija apie siūlomą pirkti dujinį pistoletą iš pradžių juos suklaidino, nes pardavėjas buvo davęs suprasti, kad reziduoja Raseinių rajone. Tačiau po atliktos pardavėjo sulaikymo operacijos paaiškėjo, kad neteisėta veikla užsiima visai kitos apskrities gyventojai -   Telšiuose gyvenantis 56 metų vyras ir jo žmona.

Balandžio 24-osios pavakary įtariamieji buvo sulaikyti prie Telšių autobusų stoties, kur jie susitiko su ginklų pirkėjais. Iš pradžių apsižvalgyti į susitikimą atėjo vyras ir, įsitikinęs pirkėjų patikimumu, pasikvietė žmoną, kuri atnešė du dujinius pistoletus ir šaudyti pritaikytą metalinį savadarbį vamzdį. Pistoletus pardavėjai įkainojo po 200 eurų, už vamzdį buvo prašoma 100 eurų.

Tačiau šis  sandoris  buvo nutrauktas ir   sutuoktiniai su  nelegaliais ginklais atsidūrė pareigūnų rankose. Jų namuose buvo atlikta krata, per kurią pareigūnai rado dar daugiau nelegalių daiktų -  du  dujinius pistoletus, devynis šaudyti pritaikytus metalinius savadarbius vamzdžius, per 500 įvairių šovinių (kovinių dujinių, sportinių) ir keturis maišelius su įvairiomis sumaišytomis, įtariama, žaloti skirtomis cheminėmis medžiagomis. Sutuoktiniai  atsidūrė  areštinėje. Jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis.  Už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Telšiškis policijos pareigūnams gerai žinomas, nes 2014 metais dėl savo netinkamo elgesio su žmona turėjo reikalų  su teisėsauga. Pirmą minėtų metų dieną į Telšių policiją paskambinusi moteris pranešė apie šaunamuoju ginklu jai grasinantį vyrą. Minėtu adresu nuvykę pareigūnai išvydo Lietuvos šaulių sąjungos karininko švarku vilkintį bei kepurę užsidėjusį vyriškį. Prie šlaunies jis glaudė šaunamąjį ginklą „CZ 75". Policininkus pamatęs vyras jiems  įsakmiai liepė klauptis ant žemės. Pareigūnams nepaklusus, įtariamasis akimirksniu užtaisė ginklą ir nukreipė jį į vieną  pareigūnų.  Policininkai į šį veiksmą sureagavo operatyviai ir savo gyvybes išgelbėjo turėtu elektrošoku.

Sulaikomas vyras priešinosi, tad pareigūnams teko įdėti daug pastangų, dedant jam antrankius. Ginklo, kuriuo pasikėsinta į pareigūnus, apkaboje buvo rasta kovinių šovinių. Vyrui  nustatytas 1,74 prom. girtumas. Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui  buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai teismas jam skyrė 1560 litų baudą. Vyras yra žinomas ir Lenkijos teisėsaugai. Ten praėjusiais metais buvo teistas dėl sukčiavimo.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-27