Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Pasitarime gvildentos temos, susijusios su problemomis, vyraujančiomis tarp moksleivių, ir žalingais įpročiais

2017-04-26

Antradienio popietę Kauno Pedagogų kvalifikacijos centre įvyko bendrojo ugdymo mokyklų vadovų pasitarimas dėl ugdymo organizavimo. Pasitarime, kuriame dalyvavo ugdymo įstaigų vadovai bei pedagogai, buvo aptartos itin aktualios temos apie nepilnamečių justiciją, „Mėlynojo banginio" žaidimą. Taip pat pateikta ataskaita apie 2016 m. svaiginamųjų medžiagų vartojimą bei socialinius veiksnius Kauno mieste.

Pasitarime dalyvavo ir Kauno apskrities vyriausio policijos komisariato (toliau - Kauno apskr. VPK) Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Joana Gudelytė, kuri pasakojo apie mirtį skatinantį „Mėlynojo banginio" žaidimą, plintantį internetinėje erdvėje. Pareigūnė atkreipė dėmesį, jog į žaidimą dažniausiai įtraukiami 11-16 metų vaikai. Pagrindinis tikslas yra užvaldyti vaikų sąmonę, privesti prie savęs žalojimo ir galiausiai prie savižudybės. Vaikus susidomėti šiuo žaidimu skatina netradicinė muzika, mįslingi piešiniai, galiausiai yra pateikiamos ir įvairios užduotys, kurių neatlikus žaidėjai yra psichologiškai paveikiami ir įbauginami. „Mūsų bendras tikslas yra užkardyti šio žaidimo plitimą. Tad, pastebėjus ar įtarus, jog mokiniai juo domisi ar žaidžia, tokią informaciją būtina nedelsiant perduoti į Kauno apskr. VPK. Tikrinsime, bet kokią suteiktą informaciją apie tai", - kalbėjo J. Gudelytė. Taip pat ji atkreipė dėmesį į tai, jog pavojingas žaidimas gali turėti ir kitus pavadinimus kaip „F 51", „Sąmonės eskortas" ir kita.

Kartu dalyvavusi Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nomeda Urbonavičienė, supažindindama susirinkusius su nepilnamečių justicija, pasakojo kas tai ir kaip ji veikia. Ji kalbėjo apie ikiteismines bylas, prokuratūros funkciją bei pasakojo, kada bylos nukeliauja į teismą. Akcentuota, jog dažniausiai pasitaikantys ikiteisminiai tyrimai, susiję su nepilnamečiais, dėl smurto artimoje aplinkoje, tėvų smurto tarpusavyje bei smurto vaikų akivaizdoje. Kalbėta, jog didžiausios grėsmės bylose, susijusiose su nepilnamečiais asmenimis, yra narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas, laikymas, smurtas tarp mokinių, smurtas prieš mokytojus, smulkios vagystės, tabako gaminių, alkoholio vartojimas ir turėjimas. Kalbėjusi apie nepilnamečių justiciją N. Urbonavičienė taip pat pasisakė ir „Mėlynojo banginio" tema. Prokurorė teigė, jog didelės problemos Kauno mieste nėra, nes nevyksta nei vienas ikiteisminis tyrimas minėta tema. Ši tendencija, pasak jos, tikrai džiuginanti.

„Prokuratūra nėra uždara organizacija, ji atvira visiems - tiek padegogams, tiek moksleiviams", - teigė ji. Taip pat buvo pateikti prokuratūros kontaktai, kuriais, reikalui esant, galima kreiptis.

Pasitarime taip pat dalyvavo ir Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė, kuri pateikė ataskaitą apie 2016 m. svaiginamų medžiagų vartojimą jaunimo tarpe bei socialinius veiksnius Kauno mieste. R. Šerpytienė lygino Kauno ir kitų miestų jaunimo tarpe paplitusių žalingų įpročių statistiką ir tendencijas. Pasak jos, džiugina tai, kad nuo 2012 m. rūkymas jaunimo ir vaikų tarpe mažėja, tačiau alkoholio vartojimas padidėjo mergaičių tarpe.

Kartu su susirinkusiaisiais aptartos problemos, susijusios su moksleiviais, suteikta naudinga informacija, praversianti ugdymo įstaigų atstovams, iškilus problemoms, bei kontaktai, kuriais galima kreiptis.

Pareigūnai džiaugiasi, jog ugdymo įstaigos, jų atstovai bendradarbiauja, kartu rengia ir organizuoja bendras paskaitas aktualiomis temomis, teisinių žinių konkursus ar įvairius kitus prevencinius renginius.

Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-27