Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Institucijos vienijasi atskleidžiant užsienio pareigūnų papirkinėjimą

2017-04-20
Septynios institucijos: Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra (GP), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (FNTT), Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI), Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (MD), Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (PD) ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo atskleidžiant užsienio pareigūnų papirkimo sudarant tarptautinius verslo sandorius atvejus.

Susitarimas buvo sudarytas atsižvelgiant į vieną svarbiausių valstybės prioritetų artimiausiu laikotarpiu – narystę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Valstybė, siekianti tapti visateise EBPO nare, turi prisijungti prie EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius. Siekdamos prisijungti prie šios Konvencijos, valstybės turi pademonstruoti ne tik politinę valią, bet ir gebėjimą glaudžiai bendradarbiauti atskleidžiant užsienio pareigūnų papirkimo atvejus ir patraukti atsakomybėn kaltus asmenis.

„Bendradarbiavimas siekiant atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, o ypač – nusikalstamas veikas su tarptautiniu elementu, yra būtinas. Reikšmingos informacijos keitimasis leidžia identifikuoti galimo užsienio pareigūnų papirkimo atvejus ir imtis tolesnių veiksmų jiems atskleisti“, – sako STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Institucijos susitarė bendradarbiauti, keistis informacija, reikšminga užsienio pareigūnų papirkimo atvejams atskleisti ir išaiškinti, teikti viena kitai visokeriopą pagalbą, STT siekiant atskleisti ir išaiškinti užsienio pareigūnų papirkimo atvejus.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pranešimas parengtas pagal STT informaciją
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-21