Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Pokyčiai Šiaulių miesto ir rajono komisariate

2017-04-20

Nuo gegužės mėnesio Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas dirbs pagal naują veiklos modelį, tai reiškia, kad pareigūnai daugiau laiko praleis ne kabinetuose, o dirbdami gatvėje.

Pagal naują modelį, policijos komisariate keisis darbo organizavimo tvarka. Nebeliks buvusių 4 nuovadų, viešosios ir kriminalinės policijos skyrių. Vietoj jų bus įkurti 2 veiklos skyriai ir nusikalstamų veikų registravimo skyrius.

Veiklos padalinių pagrindinės funkcijos bus nusikalstamos veikos, administracinių nusižengimų atskleidimas ir tyrimas. Kiekvienas skyrius turės savo teritoriją - į ją įeis dalis miesto ir rajono teritorijos. Nusikalstamų veikų registravimo skyrius iš gyventojų priims skundus, pareiškimus, į įvykius reaguos 24 val. per parą.

Įdiegiant naujoves nei vienas policijos pareigūnas ar darbuotojas nebus atleistas, visiems bus pasiūlytos naujos darbo vietos. Taip pat nuo šiol visi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai dirbs viename pastate - Purienų g. 48, tad bus galima atsisakyti nebereikalingų pastatų, kurių išlaikymas brangiai kainuoja. Sutaupytos lėšos bus skiriamos pareigūnų aprūpinimui, algų kėlimui.

Šiaulių AVPK viršininko pavaduotojas, laikinai atliekantis viršininko funkcijas, Ramūnas Sarapas sako, kad policija per kelis paskutinius metus stipriai žengė į priekį už nugaros palikdama ne vieną valstybinę instituciją, šie pokyčiai tai ir įrodo: „siekiame, kad nusikaltimas būtų tiriamas ne darbo valandomis nuo 8 - 17 val., o tada, kai jis įvykdomas, nesvarbu koks tai paros metas. Dar vienas tikslas - mažinti tyrimų terminus, sieksime greičiau nagrinėti skundus ar pareiškimus".

Naujas veiklos modelis buvo pristatytas pareigūnų profsąjungos atstovėms ir visai Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenei. Pareigūnai domėjosi, kaip keisis jų darbo valandos, kokie bus krūviai.

Vincas Urbonavičius, Šiaulių AVPK viršininko pavaduotojas, pareigūnus ramino, kad prie naujovių prisitaikyti pavyks visiems, tik nereikia jų bijoti: „įstatymai ir įvairios tvarkos keičiasi beveik kasdien, tad nuolat mokomės - mokysimės ir dabar. Kartu dirbs pareigūnai, kurie gerai išmano skirtingas sritis, tad galės vieni kitiems padėti. Jau dabar vyksta mokymai, jie bus organizuojami ir ateityje. Gana daug patirties jau turi sukaupę rajonų komisariatai, galėsime mokytis ir iš jų".

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius sako tikintis pokyčiais: „pagal dabartinę tvarką dažnai susidurdavome su problema, kad pareigūnų darbo krūviai yra netolygiai paskirstyti - mieste dirbantis tyrėjas gali gauti beveik 4 kartus didesnį krūvį negu toks pat tyrėjas kaimiškoje vietovėje. Taip pat trūko pajėgų, užtikrinančių viešąją tvarką. Įgyvendinus pokyčius šios problemos turėtų išsispręsti".

R. Šiumberevičius taip pat susitiko su Šiaulių rajono seniūnais. Daugelis jų džiaugiasi naujovėmis, nes jau dabar kur kas dažniau gyventojai policiją mato savo miesteliuose, o atvykę pareigūnai problemas išsprendžia greitai ir vietoje.

Pagal tokį pat veiklos modelį dirbs Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas ir Klaipėdos miesto policijos komisariatas. Šiauliai bus pirmieji išbandę šį modelį.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-20