Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Pažintinė pamoka apie asmens dokumentus M. K. Čiurlionio menų mokykloje

2017-04-19

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau - Migracijos valdyba) specialistai tęsia susitikimus su mokiniais, kuriuose jiems pasakoja apie Lietuvos Respublikos paso ir asmens tapatybės kortelės reikšmę, išdavimo sąlygas bei pilietinę pareigą turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą ir jį saugoti.

Susitikimai su mokiniais mokyklose - tai Migracijos valdybos vykdomo tęstinio pilietinio ir tautinio ugdymo projekto „Lietuvos pilietis - mūsų valstybės vertybė" dalis. Projektas sukurtas kaip priemonė informuoti augantį šalies jaunimą apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų svarbą, jų įgijimą ir naudojimo galimybes, šviesti jaunuomenę Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais. Susitikdami su mokiniais, Migracijos valdybos specialistai primena jiems pareigą laiku įsigyti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, paaiškina Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo pagrindus, jos teisinį reguliavimą, pateikia informaciją apie Lietuvos Respublikoje išduodamus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus, jų naudojimo galimybes Lietuvoje ir užsienyje.

Mokiniai informuojami, kokius dokumentus reikia pateikti siekiant įgyti asmens tapatybės kortelę ar pasą, kiek kainuoja ir trunka dokumento gaminimas, turintieji asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą skatinami pasitikrinti jo galiojimo terminą, kad staiga netektų keisti kelionės planų ar smarkiau išlaidauti gaminant pasą ar asmens tapatybės kortelę skubos tvarka. Pažintinę pamoką M. K. Čiurlionio menų mokyklos aštuntų devintų klasių mokiniams vedusi Pasų skyriaus vyriausioji specialistė Zita Kaliačienė pastebėjo, kad turėti galiojantį asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą yra kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio pareiga, todėl pasitikrinti turimo dokumento galiojimo terminą dažnai užsienyje įvairiuose menų projektuose dalyvaujantiems M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniams būtų tiesiog pravartu.

Vilniaus apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-04-19