Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Jungtinėje Karalystėje tariamasi dėl bendrų sprendimų kovoti su prekyba žmonėmis bei neapykantos nusikaltimais

2017-03-22

Kovo 20-22 dienomis Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris Algirdas Stončaitis ir jo vadovaujama delegacija lankosi Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), kur dalyvauja susitikimuose, skirtuose aptarti dvišalį bendradarbiavimą, kovojant su šiuolaikine vergove bei neapykantos nusikaltimais.

Pastaraisiais metais JK išlieka pagrindine valstybe, kurioje parduodama ir išnaudojama daugiausiai lietuvių.

"Lietuvos piliečiais turime rūpintis nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena - Lietuvoje ar ne. Deja, vien 2016 m. iš 51 nukentėjusiojo nuo prekybos žmonėmis 25 asmenys nukentėjo būtent JK - buvo parduoti seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui, nusikalstamoms veikoms, priverstinėms vedyboms. Ir tai nėra tik JK teisėsaugos institucijų problema", - kalbėjo kancleris A. Stončaitis.

JK tarnybų duomenimis, Lietuva patenka į penketuką šalių, kurių piliečiai yra labiausiai nukentėję nuo  šiuolaikinės vergovės pagal nukentėjusiųjų asmenų skaičių. Susitikimų metu akcentuota, jog su šiais nusikaltimais galima kovoti tik kompleksinėmis priemonėmis, t .y. plėtojant visaapimantį horizontalų požiūrį.

„Lietuva deda vis daugiau pastangų, siekiant kompleksiškai kovoti su šių nusikaltimų priežastimis - užtikrinti geresnę kovos su prekyba žmonėmis prevenciją, efektyvesnį darbą su nusikaltimų aukomis ir jų apsaugą. Tačiau, kaip rodo JK patirtis, kovojant su šiuolaikine vergove ir siekiant prevenciškai veikti situaciją net neįmanoma įvardinti šio proceso lyderių - tai bendras horizontalus visų valdžios, nevyriausybinių institucijų ir bažnyčios darbas bei atsakomybė. JK labai stiprus savanorystės bei labdaros faktorius, veikiantis situaciją - deja, Lietuvai šioje srityje dar yra ko siekti", - sako VRM kancleris.

Delegacijos susitikimuose su Lietuvos ambasados JK, JK Vidaus reikalu ministerijos atstovais, ir Nepriklausomu kovos su modernia vergove komisaru Kevin Hyland  buvo susitarta dėl prevencinių  priemonių ir pagalbos teikimo mūsų šalies piliečiams, patekusiems i vergiją JK. Atskirai akcentuotas  ypatingas dėmesys neapykantos nusikaltimams.

Vizito metu tiek JK, tiek Lietuvos ambasados atstovai patikino, jog Lietuvos piliečiams bus suteikta visokeriopa pagalba, jei jie drįs ginti savo teises ir paprašys pagalbos. Tokiems asmenims bus suteiktas nemokamas apgyvendinimas, maitinimas, organizuotas grįžimas į Lietuvą.

Delegacija, kurios sudėtyje yra ir Policijos departamento prie VRM vadovybė bei  Lietuvos policijos kapelionas A. Toliatas, susitiko su Šv. Mortos grupės prieš prekybą žmonėmis pirmininku  J. E. kardinolu Vincent Nichols. Susitikimo metu pristatytos Lietuvos pastangos plėtoti Šv. Mortos iniciatyvą.

"Bažnyčia gali pasiekti pažeidžiamiausias žmonių grupes. Todėl bažnyčia ir policija turi būti stiprūs partneriai vykdant prevencinį darbą bei dirbant su nusikaltimų aukomis", - šio susitikimo metu sakė kapelionas A. Toliatas.

Vizito JK metu delegacija taip pat susitiko su Londono lietuvių bendruomenių atstovais ir Piterboro lietuvių bendruomenes nariais, taip pat Piterboro savivaldybės bei policijos atstovais. Susitarta, kad Lietuvos policijos pareigūnas bus siunčiamas mėnesio trukmės darbui kartu su Peterboro policijos pareigūnais.

„Tikimės padėti geriau identifikuoti aukas, pagerinti pasikeitimą informaciją tarp Lietuvos ir JK policijos pareigūnų", - teigė policijos generalinis komisaras L.Pernavas.


Vidaus reikalų ministerijos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-03-22