Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Tyrimas dėl Latvijos piliečio apiplėšimo nebuvo nutrauktas

2017-03-17

Vakar viešoje informacinėje erdvėje pasirodžiusi informacija apie neva nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl Latvijos piliečio apiplėšimo, įvykdyto praėjusių metų balandžio mėnesį, kurio metu buvo pagrobtas lengvasis automobilis, yra netiksli ir klaidina visuomenę.

Apie pusę metų intensyviai vykęs ikiteisminis tyrimas, kurio metu buvo surinkta nemažai svarbių duomenų, buvo sustabdytas 2016 m. spalio mėnesį konstatavus, kad iki tos dienos jame buvo atlikti visi įmanomi proceso veiksmai ir išnaudotos visos galimybes nustatyti šią nusikalstamą veiką padariusius asmenis. Nukentėjęs asmuo apie šį sprendimą, paaiškinant, kad tyrimas gali būti atnaujintas, buvo informuotas nustatyta tvarka, jam taip pat raštu buvo pranešta apie jo teisę skųsti šį nutarimą.

Tyrimo sustabdymas nėra jo užbaigimas, nes sustabdytas tyrimas gali būti bet kada atnaujintas gavus papildomų duomenų ar paaiškėjus naujoms aplinkybėms. Tai yra gana dažna praktika, kuri leidžia sutelkti dėmesį į tas nusikalstamas veikas, kurias galima išaiškinti aktyviais tyrimo veiksmais. Yra nemažai atvejų, kai sustabdytos bylos atnaujinamos ir vėliau perduodamos į teismą būtent dėl to, kad reikšmingi duomenys buvo gauti tiriant kitas nusikalstamas veikas.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad nuo pat I. Strazdauskaitės paieškos pradžios, Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai intensyviai dirbo analizuodami įvairius duomenis, įskaitant nutrauktų bei sustabdytų tyrimų medžiagas, kuriose buvo tirtos bent kiek panašios pagrobimo, plėšimo ir kitų nusikalstamų veikų aplinkybės. Įvertinę, kurie duomenys, kiti tyrimai, įskaitant ir minimą sustabdytą, gali būti reikšmingi, Kauno policijos pareigūnai nedelsiant perdavė juos tyčinį merginos nužudymą tiriančiai prokurorų ir tyrėjų grupei. Šiuo metu gautos medžiagos yra analizuojamos ir vertinamos, tačiau siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei detalesnė informacija ir komentarai negali būti teikiami.

Generalinės prokuratūros informacija

Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-03-17