Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Nustatyti galimai kyšį paėmę pareigūnai

2017-03-15

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus (toliau - Kauno apskr. VPK IS) pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos Kelių policijos tarnybos pareigūnais, nustatė Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnų galimą korupcijos atvejį. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusią savaitę, kovo 9 d., kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai,
Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vyriausieji patruliai M. V., dirbantis 14 metų, ir M. A., dirbantis 16 metų, sustabdę Ukrainos Respublikos piliečio vairuojamą automobilį, už tai, kad nebūtų užfiksuotas galimai jo padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas (greičio viršijimas), galimai paėmė 50 eurų dydžio kyšį.

Gavus pranešimą apie galimą kyšininkavimo atvejį, pareigūnai nedelsiant buvo sulaikyti. Jiems pranešta apie įtariamus dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (kyšininkavimas) padarymo, paskirtos kardomosios priemonės.

Dėl jų galimai neteisėtų veiksmų Kauno apskr. VPK Vidaus tyrimų skyriuje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Kauno apskr. VPK vadovybė akcentuoja, kad neteisėti pareigūnų veiksmai netoleruojami, vertinami principingai, atsižvelgiant į nustatyto pažeidimo pobūdį. Policijoje yra nuolat vykdomos ir ateityje toliau bus atliekamos vidaus kontrolės priemonės.


Kauno apskr. VPK Imuniteto skyrius primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ir kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Taip pat primenama, kad kyšis - tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį pakanka, kad būtumėt patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Elkitės atsakingai!

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galima pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 37) 303 050.Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-03-15