Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Teismui perduota rekordinio kiekio narkotinės medžiagos ‒ heroino byla (video)

2017-03-15
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, koordinuojami Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, po daugiau kaip pusmetį trūkusio ikiteisminio tyrimo, baigė ir teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos - heroino kontrabandos į Lietuvą.

2016 m. viduryje
pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (neteisėtas disponavimas labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų). Kriminalinės žvalgybos pareigūnams po ilgalaikio tyrimo surinkus ir išanalizavus gautus duomenis, pavyko nustatyti, kad Vilniaus romų bendrijos gyventojams narkotikus tiekė asmuo, atvykęs iš Vidurinės Azijos ir dažnai apsistojantis Kaune. Nuosekliai analizuojant ir sisteminant visą renkamą informaciją apie šio atvykėlio Europos Sąjungos išorinių sienų kirtimo dažnumą ir buvimo joje laiką, nurodytą atvykimo tikslą, naudojamas transporto priemones, vykdomą veiklą ir kt., buvo nustatyta, kad tai 35-erių metų Tadžikistano ir Rusijos pilietybes turintis K. R. Pareigūnų įtarimus, kad asmuo gali būti susijęs su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, sustiprino tai, kad tadžikas, nurodęs atvykęs pirkti automobilių, šios veiklos nevykdė, automobiliais nesidomėjo. Tinkamas ir efektyvus visų galimų resursų panaudojimas, leido pareigūnams užfiksuoti, kaip du Tadžikistano Respublikos piliečiai apsilanko taboro prieigose ir prie kelio ženklo palieka įtartiną paketą, kurį patikrinus buvo aptikta apie 1 kg narkotinės medžiagos - heroino. Vėliau kelyje Vilnius - Kaunas tadžikų vairuojamas automobilis buvo sustabdytas ir sulaikyti juo važiavę du Tadžikistano Respublikos piliečiai. Pareigūnams nustačius įtariamų asmenų naudojamas transporto priemones ir jų laikymo vietas, nedelsiant Kaune, automobilių stovėjimo aikštelėse Kuršių g., buvo atlikti neatidėliotini ikiteisminio tyrimo veiksmai viename automobilyje surasta apie 8 kg, kitame daugiau kaip 11 kg narkotinės medžiagos - heroino. Teismas įtariamiesiems buvo skyręs griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą.

Manoma, kad šio tyrimo metu buvo išaiškintas ir nutrauktas narkotikų tiekimo kanalas iš Artimųjų Rytų, kurį organizavo ir vykdė Tadžiki
stano Respublikos pilietis, užmezgęs glaudžius nusikalstamus ryšius su romų atstovais Lietuvoje. Taip pat išardytas narkotinės medžiagos - heroino didmeninės prekybos taškas, veikęs sostinės romų bendrijos prieigose, iš kur narkotikai tiesiogiai patekdavo į romų bendriją. Šios operacijos metu rastas ir paimtas didžiausias kiekis iki šiol Lietuvoje, daugiau kaip 20 kg narkotinės medžiagos - heroino, iš kurio galima pagaminti apie 200 000 dozių kvaišalų. Jo vertė viršija 1 200 000 eurų.

Baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotine medžiaga perduota Vilniaus apygardos teismui.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.


Vilniaus apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-03-15