Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Šiaulių pareigūnai iš apyvartos eliminavo milijoninės vertės hašišo siuntą (video)

2017-02-27

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistai, atlikę ilgą ir kruopštų tyrimą bei gavę duomenų, jog per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gali būti gabenamas labai didelis kiekis narkotinių ar psichotropinių medžiagų, pasitelkę Kauno teritorinės muitinės pareigūnus, vasario 22 d. surengė operaciją, kurios metu buvo sulaikytas vilkikas, gabenęs per 300 kg kvaišalų, įtariama, hašišo. Toks didžiulis iš neteisėtos apyvartos eliminuotų narkotinių medžiagų kiekis Šiaulių apskrities policijos istorijoje - pirmasis. Tai - didžiausia šiemet Lietuvoje sulaikyta galimai hašišo kontrabanda. Jos vertė, priklausomai nuo to, kokiomis kainomis - mažmeninėmis ar didmeninėmis, skaičiuosime, gali siekti net iki 3 mln. eurų.

Vienai tarptautiniais pervežimais užsiimančiai Šiaulių įmonei priklausantis vilkikas „Man" buvo sustabdytas Kalvarijos pasienio poste. Juo buvo vežama tuščia plastikinė tara. Transporto priemonę buvo nutarta patikrinti rentgenu, kuris parodė, kad vilkiko dugne gali būti sumontuota labai gerai užmaskuota slėptuvė. Jai atverti prireikė ugniagesių-gelbėtojų įrangos. Tik tada iš vilkiko dugne įmontuotų sijų pareigūnai pradėjo traukti į briketus supakuotus kvaišalus. Briketų svoris siekė nuo 1,5 iki 3 kg. Turimais duomenimis, vilkike rasti narkotikai nebuvo skirti Lietuvos rinkai. Jie iš vienos Europos valstybės turėjo patekti į Rusijos Federacijos teritoriją.

Vilkiką vairavęs 56 metų Joniškio rajono gyventojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Tą pačią dieną čia atsidūrė ir galimai kontrabandos organizavimu įtariami tarptautiniais pervežimais užsiimančios Šiaulių įmonės direktorius ir 45 metų teisėsaugai gerai žinomas šiaulietis. Pastarųjų dviejų gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos, per kurias pas abu rasta nelegaliai laikomų šovinių, o pas vieną - ir nelegaliai laikomas galimai šaunamasis ginklas.

Visiems sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, ir jų kontrabandos.

Vasario 24 d. Šiaulių apylinkės teismas visiems įtariamiesiems skyrė griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą vienam mėnesiui. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Baudžiamasis kodeksas numato nuo 10 iki 15 metų nelaisvės. 

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-27