Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Visoje Kauno apskrityje geležinkelio pervažose budėjus pareigūnams – tik vienas pažeidimas (video)

2017-02-23

Praėjusiais metais mūsų šalies geležinkelio pervažose įvyko 8 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 8 žmonės, dar 5 buvo sužeisti. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdybos pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo saugumą bei bendradarbiaudami su  Valstybine geležinkelių inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau - VGI), vasario 22 d. vykdė reidus prie Kauno apskrities geležinkelių pervažų.

Reidai vykdyti ne tik Kauno, bet ir Kaišiadorių, Kėdainių bei Jonavos rajonuose. Priemonės metu pareigūnai siekė užtikrinti eismo saugumą bei užkardyti galimus Kelių eismo taisyklių pažeidimus geležinkelių pervažose. „Skaudžiausi eismo įvykiai įvyksta ten, kur nėra užtvarų bei įrengtas tik „Stop" ženklas. Dažniausiai tai įvyksta rajoniniuose keliuose, kur eismo dalyviai tinkamai neįvertina atstumo iki atvažiuojančio traukinio", - teigia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Vykusios priemonės metu buvo užfiksuotas vienas pažeidimas. Apie 16.55 val. Kaune, Ateities pl., vyras, gimęs 1988 m., automobiliu „Volvo V40" pravažiavo per geležinkelio pervažą degant draudžiamam šviesos signalui bei skambant įspėjamajam garsiniam signalui. Patikrinus vairuotojo dokumentus paaiškėjo, kad vyro vairuojamam automobiliui taip pat nėra atlikta privaloma valstybinė techninė apžiūra.

Dėl šio įvykio pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 421 str. 1 d. ir 415 str. 2 d. Vairuotojui už tai gresia bauda iki 280 eurų bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimas iki šešių mėnesių.

Reido metu pareigūnai taip pat bendravo su geležinkelio pervažą kertančiais pėsčiaisiais. Jiems buvo priminti Kelių eismo taisyklių reikalavimai, kertant geležinkelio pervažas, kalbėta apie eismo saugumą prie pervažų bei įspėta apie gresiamus pavojus.

Kauno apskr. VPK ir VGI primena, kad kelyje turime elgtis saugiai, nekelti pavojaus savo ar kitų eismo dalyvių sveikatai bei laikytis Kelių eismo taisyklių. Ketinant kirsti geležinkelio pervažą būtina sustoti, įsitikinti, jog nedega draudžiantis geležinkelio šviesoforo signalas, apsidairyti bei įsiklausyti ir tik įsitikinus, kad neartėja jokia bėginė transporto priemonė, kirsti geležinkelio pervažą. Tik besirūpindami vieni kitais saugiai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-23