Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Toliau ieškoma, kas galėjo nunuodyti paukščius Kaune

2017-02-13

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariate (toliau - Kauno apskr. VPK Kauno m. Santakos PK) atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, kuomet sausio 29 d. Kaune, Žemaičių pl., netoliese Šilainių turgavietės buvo rastos paukščių gaišenos.

Įvykio vietoje policijos pareigūnai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno valstybinės maisto ir vetererinarijos specialistai rado 38 balandžių ir 1 varninių šeimos paukščio gaišenas. Taip pat netoliese buvo pastebėtos kelios krūvos papiltų javų, kurie galimai buvo užnuodyti.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad visų rastų paukščių gaišenų anatominiai pokyčiai būdingi ūmiam apsinuodijimui. Vasario 3 d. pateiktoje javų tyrimų rezultatų išvadoje nurodyta, kad tirtuose javų grūduose rastas metomilo ir tiodikarbo kiekis yra  390±195 mg/kg. Pagal Europos Sąjungos nustatytus didžiausios leidžiamosios pesticidų, šiuo atveju metomilo ir tiodikarbo, likučių koncentracijos tam tikruose produktuose arba ant jų leistinas kiekis grūduose yra 0,02 mg/kg.

Asmenis, mačiusius, kaip buvo pilami javai ar turinčius kitos, tyrimui reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į  Kauno apskr. VPK Kauno m. Santakos PK pareigūnus tel. (8 700) 60632 arba el. paštu vita.vasare@policija.lt.

Už šią nusikaltamą veiką pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d. gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokutatūros 2-ojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-13