Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Policijos reforma bus tęsiama, bet reikia tinkamai pasiruošti iššūkiams

2017-02-10
VRM nuotr.

Vidaus reikalų ministerija įvertino pokyčius policijoje ir Policijos departamentui pateikė siūlymus, kaip pakoreguoti tolesnius veiksmus.

Išanalizavusi statistinius ir kitus duomenis Vidaus reikalų ministerija mato šias pagrindines pokyčių grėsmes: ateityje gali mažėti ištiriamų smulkių nusikaltimų, tarnybą palieka labiausiai patyrę pareigūnai, pareigūnų bendruomenėje vyrauja įtampa ir susipriešinimas, menksta prevencinė veikla.

Be rizikų, nustatyta ir labai apčiuopiama pokyčių nauda: policija greičiau reaguoja į įvykius, trumpėja lengvai išaiškinamų nusikaltimų tyrimo laikas, policijoje sumažėjo vadovaujančių pareigūnų skaičius, reikšmingai didėjo mažiausiai uždirbančių pareigūnų atlygis.

„Suprantu, kad inicijuoti pokyčius yra tikras iššūkis. Sutarėme su generaliniu policijos komisaru, kad jis imsis atitinkamų siūlomų korekcijų", - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidaus reikalų ministerija Policijos departamentui siūlo:

- užtikrinti, kad policijos teritoriniuose padaliniuose būtų pakankamas skaičius pareigūnų funkcijoms įgyvendinti. Peržiūrėti ir sulyginti pareigūnų darbo krūvius, proporcingai spręsti darbo užmokesčio klausimus;

- daugiau dėmesio skirti mokymams ir kvalifikacijai kelti, stiprinti policijos prevencinį darbą ne tik reaguojant ir užkardant įvykius, bet ir palaipsniui didinant bendruomenės pareigūnų skaičių.

„Policija yra pavyzdys, kaip drąsiai reikia imtis veiksmų, kurie jau davė apčiuopiamų ir teigiamų rezultatų. Noriu pabrėžti, kad tinkama policijos veikla yra tiesioginė generalinio komisaro atsakomybė, kurią jis asmeniškai prisiėmė", - sako vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministras teigia girdintis ir pareigūnų balsą, todėl atkreipia dėmesį, kad būtina stiprinti vidinę komunikaciją, taip mažinant įtampą policijos bendruomenėje.

Sutarta, kad Policijos departamentas kas ketvirtį pristatys ministerijai pokyčių tarpinius rezultatus, derins tolesnius veiksmus su ministerijos pokyčių valdymo grupe ir tarsis su socialiniais partneriais.

Policijos pertvarka jau dalinai įgyvendinta 53 policijos komisariatuose iš 63. 

Vidaus reikalų ministerijos informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-10