Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Paminėta Lietuvos kriminalistikos 90 metų sukaktis

2017-02-03

Susirinkus kriminalistinius tyrimus atliekančiai ir šį darbą vertinančiai policijos bendruomenei ir svečiams iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, Dokumentų išrašymo centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei kitų tarnybų, 2017 m. vasario 2 d. Policijos departamente oficialiai buvo paminėta Lietuvos kriminalistikos 90 metų sukaktis. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m., Lietuvos kriminalistikos pradžia imta laikyti sovietmečiu ištrinta data -1927 m. vasario 1 d., kai Kaune buvo įsteigta ir pradėjo veikti pirmoji valstybinė kriminalistinius tyrimus atliekanti tarnyba.Renginyje buvo priminti sunkūs pirmieji kriminalistikos žingsniai tarpukario Lietuvoje, kai kriminalistai pradėjo registruoti nusikaltimus padariusius asmenis, o per dešimtmetį kriminalistinius tyrimus išplėtojo taip, kad jie ir technine įranga, ir galimybėmis prilygo Vakarų Europos kriminalistiniams tyrimams.

Sveikinant 90 metų sukakties proga akcentuotas kriminalistinių tyrimų reikalingumas aiškinant nusikaltimus, nesvarbu, kokiame istoriniame tarpsnyje būtų mūsų valstybė, kriminalistinių tyrimų tarnybos gebėjimas bet kokiomis istorinėmis sąlygomis pasiekti aukštą mokslinį lygį, taikyti moderniausias technologijas ir neatsilikti nuo reikalavimų, kuriuos kelia laikmetis, net ir toks kaip dabartinis, pasižymintis itin sparčia technologijų plėtra.

Lietuvos kriminalistinių tyrimo centro informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-03