Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Nigerijos pilietis su Bulgarijos dokumentais neteisėtai bandė įsigyti prekių už 10 000 eurų

2017-02-03

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau - Kauno apskr. VPK) atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Nigerijos piliečio, kuris sausio 16-24 dienomis Vilniuje bei Kaune, atsiskaitydamas, galimai, svetima banko mokėjimo kortele, įgijo 7 mobiliojo ryšio telefonus ir 2 nešiojamus kompiuterius. Šių daiktų bendra vertė siekia 9 997,44 eurus. Sausio 24 dieną įtariamasis, gimęs 1988 m., buvo sulaikytas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Nigerijos pilietis anksčiau yra mokęsis Lietuvoje, tačiau dėl padarytų įvairių administracinių teisės pažeidimų, leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje jam nebuvo pratęstas. Tačiau minimas vyras pareigūnams pateikė Bulgarijos Respublikos piliečio asmens dokumentus ir teigė, kad būdamas Europos sąjungos piliečiu gali laisvai keliauti po šiai sąjungai priklausančias šalis.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams, atliekant patikrinimą, ar įtariamojo pateikti dokumentai bei pasakyta informacija atitinka tikrovę, išsiaiškinta, kad šis vyras nėra Bulgarijos pilietis ir jam minėtoje šalyje nėra išduotas joks asmens dokumentas. Nustatyta, kad Bulgarijos Respublikos išduoti asmens dokumentai yra suklastoti, pagal dokumentų serijos numerius jie yra išduoti kitam asmeniui.

Vyrui pareikšti įtarimai padarius nusikalstamas veikas numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d., 214 str. 1 d. 215 str. 1 d., 300 str. 2 d. bei paskirta griežčiausia kardomoji priemonė - suėmimas vienam mėnesiui. Vyrui už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-02-03