Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Norite atsikratyti netikra kupiūra? Atneškite ją į policijos komisariatą

2017-01-27

Pastarųjų dienų patirtis rodo, kad žmonės, į kurių rankas patenka netikros pinigų kupiūros, norėdami išvengti materialinių nuostolių,  kartais pasielgia labai neprotingai, dėl to prisidaro problemų ir savo  biografiją sugadina įrašu apie teistumą.

Štai sausio viduryje Šiaulių apskrities policijos pareigūnus pasiekė pranešimas apie netikrą 500 eurų kupiūrą, kurią  prekybos centro  „Saulės miestas" avalynės ir galanterijos parduotuvėje pardavėjai įkišo pirkėja. Moteris įsigijo batus, gavo 450 eurų grąžos ir laiminga išėjo iš parduotuvės. Nelaiminga liko pardavėja, kuri dėl savo neatidumo patyrė 500 eurų nuostolį. Geroji šios istorijos pusė ta, kad operatyviai buvo kreiptasi į policiją, kuriai viešumo pagalba pavyko demaskuoti netikros kupiūros platintoją.

Šį įvykį tyrę pareigūnai vaizdo medžiagą iš prekybos centro pateikė žiniasklaidai ir dar pačią dieną sulaukė skambučio. Skambino pati filmuotoje medžiagoje save atpažinusi moteris. Paaiškėjo, kad  vienoje  miesto parduotuvių dirbanti 45 metų moteris pati iš vienos pirkėjos gavo 500 eurų banknotą ir, vėliau ant šio banknoto pamačiusi nedidelį rusišką užrašą, jog tai suvenyrinis pinigas, nusprendė juo atsikratyti. Dėl tokio neapgalvoto poelgio moteris atsidūrė įtariamosios pozicijoje, jai pareikšti  įtarimai dėl netikrų pinigų realizavimo ir sukčiavimo. Jei ji būtų pati kreipusis į policiją, problemų būtų išvengusi. Tikėtina, kad nuostolių - taip pat, nes, nustačius įtariamuosius, proceso metu jie, norėdami palengvinti savo padėtį ir tikėdamiesi švelnesnės bausmės, visada atlygina turtinę žalą.
Kita su netikrais pinigais susidūrusi šiaulietė pasielgė daug protingiau. Moteris 350 eurų netikromis penkiasdešimtinėmis gavo sausio 17 d., parduodama  žaidimų konsolę SONY PLAYSTATION. Sutemus prie vieno prekybos centro su pirkėjais susitikusi 38 metų šiaulietė apsidžiaugė sėkmingu sandoriu, tačiau jos džiaugsmą netrukus aptemdė įtarimas, kad pinigų kupiūros netikros. Tačiau pirkėjų pėdos jau buvo atšalusios. Moteris tą patį vakarą kreipėsi į teisėsaugą ir labai teisingai pasielgė, nes operatyvus kreipimasis į policijos pareigūnus visada palengvina nusikalstamos veikos įkalčių surinkimą bei tyrimą ir daro jį perspektyvų,  nustatant įtariamuosius. 

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai netruko nustatyti įtariamuosius ir, bendradarbiaudami su Panevėžio apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais, po trijų  dienų nusikalstama veika įtariamus keturis jaunuolius sulaikė Panevėžyje.  Dėl netikrų pinigų realizavimo ir sukčiavimo jiems pareikšti įtarimai. Tyrimo metu aiškėja, kad vaikinai netikras pinigų kupiūras, pirkdami kompiuterius, kompiuterinių žaidimų konsoles, mobiliuosius telefonus, maisto produktus,  platino ne tik Šiauliuose, bet ir Panevėžyje bei Kaune. Tad jei kas įtariate, kad su jumis buvo atsiskaityta netikromis kupiūromis ir apie tai teisėsaugai dar nesate pranešę, drąsiai susisiekite su Šiaulių   apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais telefonais (8 41) 397 377 arba (8 41) 397 401, arba parašykite elektroniniu paštu gediminas.cekas@policija.lt.

Šiaulių apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-01-27