Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Lietuvos policija atsiliepė į agentūros FRONTEX prašymą padėti Graikijai grąžinant neteisėtus migrantus

2017-01-25
FRONTEX ir asmeninio albumo nuotr.

Lietuvos policija atsiliepė į Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX)  kvietimą padėti Graikijai grąžinti neteisėtus migrantus į Turkiją. Pagal 2016 m. kovo mėn. Europos Sąjungos ir Turkijos susitarimą, iš Turkijos į Graikijos salas atvykę migrantai siunčiami atgal į Turkiją, jei nesiprašo prieglobsčio arba prieglobsčio prašymas būna atmestas. 2016 m. FRONTEX padėjo Graikijai grąžinti į Turkiją 908 migrantus.

„Pagrindinė mūsų funkcija - migrantų apžiūra bei konvojavimas. Jeigu migrantai yra iš Sirijos ir yra išreiškę norą grįžti atgal į savo tėvynę, mes juos apžiūrime, sodiname į lėktuvą bei skraidiname į Adeno miestą, kur juos perima Turkijos pareigūnai. Adeno miestas yra visai šalia Turkijos-Sirijos sienos. Kitų tautybių pabėgėlius laivu (keltu) plukdome iki Turkijos, kur juos taip pat perima Turkijos pareigūnai," - pasakojo šiuo metu FRONTEX koordinuojamoje grąžinimo operacijoje Lesbo saloje (Graikija) dalyvaujantys Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Kasparas Šlepavičius ir Gediminas Leščiauskas.

Dėl kiekvieno migranto grąžinimo priimamas individualus sprendimas. Visų konvojavimų metu kartu su migrantus lydinčiais pareigūnais vyksta Graikijos policija ir Graikijos ombudsmenas, kuris stebi pareigūnų elgesį su migrantais ir užtikrina žmogaus teisių apsaugą.

Iki 2017 m. pabaigos Lietuvos policija į panašias FRONTEX koordinuojamas operacijas numato siųsti ne tik palydos, bet ir pirštų atspaudų registravimo ekspertus. Kartus su Lietuvos policijos pareigūnais operacijose taip pat dalyvauja kitų Lietuvos ir įvairių Europos Sąjungos šalių teisėsaugos institucijų pareigūnai.

Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška Policijos departamento naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-01-25