Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Laisvė vertesnė už nešvarius pinigus

2017-01-17

2017-01-14 apie 00.06 val. Vilkaviškio r. savivaldybėje, kelyje Bartninkų mstl. link, automobilio BMW X5 vairuotojas nepakluso teisėtiems Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK policijos pareigūnų reikalavimams sustoti. Jis nuvažiavo nuo kelio sankasos bei, padidinęs greitį, nuvažiavo laukais. Policijos pareigūnai automobilį rado Vilkaviškio r. sav. Keturvalakių sen. Bardauskų k. ribose, tačiau vairuotojas buvo pasišalinęs. Nustatyta, jog šis automobilis nuo 2017-01-13 ieškomas Austrijoje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 189 str.

Kaip nepatekti į nusikaltėlių spąstus?

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Tomas Rainys:

Pirmiausia, kiekvienas asmuo dirbti turi tik legaliai. Jei žmogui yra siūlomas tam tikras darbas, reikėtų  atidžiai pasitikrinti, kiek toks darbas kainuoja rinkoje, t. y. kokį atlyginimą už jį paprastai  siūlo darbdaviai. Verta pasikalbėti su artimaisiais, pažįstamais ir adekvačiai vertinti galimas su darbu susijusias rizikas.

Antra - nesitarti dėl jokio, kad ir  trumpalaikio, darbo su įtartinos reputacijos asmenimis. Tiesa, nė vienas nėra apsaugotas nuo apgaulės. Tačiau šiais atvejais, apie kuriuos kalbame, reikia būti itin atidiems ir atkreipti dėmesį į tris pagrindinius dalykus.

Signalai, kad automobilis gali būti vogtas:

- jei pastebėjote, jog kėbulo numeris nutrintas, užmaskuotas arba jis nesutampa su dokumentuose nurodytu kėbulo numeriu;
- jei nėra automobilio dokumentų;
- jei jums tereikia sėsti į be raktelių užvestą automobilį ir „minti" nurodytu maršrutu.

Visose šalyse galioja numeris 112 - skambinkite ir informuokite apie įtartiną automobilį.

Jei asmuo į nusikalstama veiką yra įtraukiamas apgavystės būdu ar panaudojant jo atžvilgiu smurtą, tai vertinama kaip prekyba žmonėmis.

Jei nusikaltimą (šiuo atveju - automobilio vagystę iš užsienio valstybės) vykdė bendrininkų grupė, kurioje kiekvienas asmuo atlieka tam tikrą vaidmenį, tai traktuojama kaip nusikalstama veika, nes asmenys iš šios veikos nori pasipelnyti ir puikiai suvokia, kad vykdo nusikalstamą veiką. Atsakomybė už tokį nusikaltimą rimta - gresia laisvė atėmimas iki aštuonerių metų.

Marijampolės apskr. VPK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-01-17