Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Bendruomenės pareigūnai – apie pertvarkytą policiją ir sukčiavimą

2017-01-09

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė kartu su policijos rėmėjais Subačiaus, Skapiškio miestelių ir Naivių kaimo bendruomenėse informavo gyventojus apie pertvarką Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariate, kriminogeninę situaciją, telefoninius sukčius, saugios gyvenamosios aplinkos kūrimą ir policijos rėmėjų  veiklą.

Bendruomenių nariams pristatytas naujas Kupiškio rajono policijos komisariato veiklos modelis. Gyventojai teigė pastebėję pokyčių ir besijaučią saugesni, nes dažniau mato jų gyvenamojoje teritorijoje patruliuojančius policijos ekipažus. Kalbėta apie kriminogeninę situaciją,  palyginti 2015 m. ir 2016 m. statistiniai duomenys.

Per susitikimus kalbėta apie tai, kad šiemet itin padaugėjo telefoninių sukčiavimo atvejų Kupiškio rajone. Skambinantis asmuo prisistato gydytoju, policijos pareigūnu, nukentėjusiuoju ir praneša, kad giminaitis, kaimynas, griūdamas ar eismo įvykyje sužalojo vaiką, kaimyną, senolį. Sukčiai teigia, kad skubiai reikalinga atlikti sudėtingą operaciją ir atlyginti gydymo išlaidas.  Pareigūnės priminė, jog sukčiavimų atvejais prašoma ne tik grynųjų pinigų, bet ir banko kortelių su slaptažodžiais, kodų generatoriais, atlikdami grynųjų pinigų pervedimo operacijas, kad atrodytų įtikimiau, sukčiai gali rašyti pinigų perdavimo ir priėmimo dokumentą ir jį pasirašyti neegzistuojančio žmogaus vardu. Akcentavo, kad esant poreikiui policijos pareigūnai gali paskambinti telefonu pakviesti atvykti į policijos įstaigą arba atsiųsti šaukimą atvykti į policijos komisariatą, tačiau niekada telefonu neprašo pasakyti asmens kodo, banko kortelės numerio, internetinės bankininkystės prisijungimo slaptažodžių, neklausia, kiek santaupų turi grynaisiais, banko sąskaitose.

Bendruomenių nariai pasidalijo asmenine patirtimi, kai teko bendrauti su sukčiais, pasakojo, kaip vyko pokalbis, patarė kitiems bendruomenės nariams nebūti patikliems, pasitarti su artimaisiais, patikrinti informaciją.

Gintarė Šližytė pristatė 2015 m. turtinių nusikaltimų mažinimo projekto metu „Mano ir kaimyno turtas - mūsų atsakomybė" parodomąsias turto apsaugos priemones: signalizacines spynas, lauko filmavimo kameras, jutiklines signalizacijas, telefoninius skambučių perspėjimo prietaisus, sekiklius, pavojaus mygtukus, rėkiklius, plastikinių langų fiksatorius. Papasakojo apie prietaisų veikimą, jų panaudojimo galimybes. Priminė, kad tamsiuoju metų laikotarpiu reikia ypač saugoti savo turtą, apžiūrėti sodų namelius, negyvenamas sodybas, ūkinius pastatus. Paragino bendradarbiauti su policijos pareigūnais tiriant vagysčių bylas.

Policijos rėmėjai Gintautas Bernatonis su Subačiaus miestelio bendruomenės nariais kalbėjo apie neviešo patruliavimo metu pastebėtą neapdairų ir nerūpestingą elgesį prie kapinių, kai paliekami vertingi daiktai prie dviračių arba neužrakintuose automobiliuose. Policijos rėmėjas Virginijus Kaušakys pastabas išsakė Skapiškio miestelio ir Naivių kaimo bendruomenių nariams.

Susitikimų pabaigoje atsakyta į klausimus.

Panevėžio apskr. VPK Kupiškio r. PK informacija
Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
Paieška policijos įstaigų naujienose
Nuo
iki
Paieškos žodis:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2017-01-09