Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Policijos bičiulis Amsis

Lietuvos policijos simbolis - šuniukas Amsis. Siekiant sukurti Lietuvos policijos simbolį 2003 m. buvo organizuotas vaikų piešinių konkursas "Išrinkime policijos bičiulį". Jame dalyvavo labai gausus vaikų būrys iš visos Lietuvos, policija gavo 1500 piešinių.

Speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių r. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės - ištikimybė, budrumas, greita reakcija, tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pakrikštytas Amsiaus vardu.

Bičiulis Amsis organizuoja renginius mokymo įstaigose, dalyvauja masiniuose renginiuose, vaikų šventėse ir t.t. Vaikai labai myli savo bičiulį, noriai su juo bendrauja, klauso jo patarimų.

Parašyti laišką Amsiui galite el. paštu amsis@policija.lt

 

 Amsis dalyvavo radijo laidoje vaikams "Vakaro Žvaigždelė", kurioje pasakojo, kaip išvengti nedorų žmonių pinklių (Amsiaus pasakojimas "Kaip išvengti nedorų žmonių pinklių").

Dainelė "112" (aut. Elena Tolvaišienė)Lietuvos policijos bičiulis Amsis turi draugų kaimyninėse Baltijos valstybėse: Latvijos policijos simbolį - inspektorių bebrą ir Estijos policijos simbolį - liūtą.


Kitos Europos šalys taip pat turi simbolius "policijos draugus", sukurtus visuomenės pagalba (Vokietijoje - žuvėdra, Suomijoje - liūtas). 

Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2010-04-02