Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Policijos apdovanojimai

                                                     GARBĖS ŽENKLAS „KRYŽIUS UŽ NUOPELNUS LIETUVOS POLICIJAI“Garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus Lietuvos policijai“ yra aukščiausias policijos žinybinis ženklas.

Garbės ženklo struktūra:

- keturių galų, gaubtas 50 mm skersmens aukso kryžius, dengtas balta emale. Kryžiaus tarpuose įkomponuotas apskritas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje - reljefiška sidabrinė aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Herbinio  skydo dugnas dengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje - išgraviruotas garbės ženklo numeris. Kryžius tvirtinamas prie 40 mm pločio juostos. Juosta balto muaro su raudonomis ir aukso juostelėmis kraštuose;

- garbės ženklo miniatiūra - tai sumažintas 20 mm skersmens aukso kryžius, dengtas balta emale. Kryžiaus tarpuose įkomponuotas apskritas stilizuotų laurų vainikas. Virš kryžiaus viduryje - reljefiška sidabrinė aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Herbinio skydo dugnas dengtas raudona emale. Kitoje kryžiaus pusėje - išgraviruotas garbės ženklo numeris. Kryžius pritvirtintas prie tokios pat, kaip ir 50 mm skersmens aukso kryžius, juostelės, tik jos plotis - 10 mm;

- garbės ženklo juostelė - 32 mm pločio ir 10 mm aukščio garbės ženklo juosta.

Garbės ženklu policijos pareigūnai apdovanojami už išskirtinius nuopelnus Lietuvos policijai, už nepriekaištingą tarnybą ir pasiektus rezultatus kovojant su nusikalstamumu, palaikant viešąją tvarką ir stiprinant teisėtvarką, organizuojant policijos sistemos veiklą, kai buvo išaiškinti labai sunkūs ar sunkūs nusikaltimai, sukėlę visuomenėje didelį atgarsį.

Garbės ženklu už ilgalaikius ir išskirtinius nuopelnus Lietuvos policijai taip pat gali būti apdovanojami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai.

Garbės ženklas nešiojamas prie policijos pareigūno išeiginės tarnybinės uniformos ant juostos, kuri rišama ant kaklo.

Vietoj garbės ženklo prie policijos pareigūno kasdieninės tarnybinės uniformos kairėje krūtinės pusėje segama garbės ženklo juostelė.

Piliečiui garbės ženklą siūloma nešioti prie išeiginių drabužių Lietuvos valstybės švenčių dienomis ir valstybės apdovanojimų įteikimo metu. Piliečiui garbės ženklo miniatiūrą siūloma nešioti prie vakarinių drabužių.

 

 

 

 POLICIJOS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „ANGELO SARGO ŽVAIGŽDĖ“ 


 

 


Policijos pasižymėjimo ženklas „Angelo Sargo žvaigždė“ policijos žinybinių ženklų hierarchijoje yra po policijos pasižymėjimo ženklo - garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos policijai.

Policijos pasižymėjimo ženklas Angelo Sargo žvaigždė yra trijų aukštų. Pirmas aukštas - sidabrinė aštuonių kampų žvaigždė, kurios skersmuo 70 mm. Žvaigždės aversas išgaubtas, o centras įgaubtas ir nupoliruotas. Spinduliai - iškilūs, išeina iš centro į kraštus. Antrąjį aukštą sudaro 30 mm skersmens auksu padengti stilizuoti ir graviruoti angelo sparnai. Trečias aukštas - auksu padengtas Jogailos kryžius. Ženklo reversas įgaubtas, priesagas (veržlelė) centre.

Policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde gali būti apdovanojami policijos sistemos statutiniai pareigūnai už ypatingus nuopelnus stiprinant teisėtumą ir teisėtvarką, auklėjant jaunąją policijos pareigūnų kartą ir (arba) pavyzdingai ištarnavę policijos sistemoje ar kitose Vidaus reikalų ministerijos statutinėse organizacijose (įstaigose) dvidešimt ir daugiau metų.

Policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde už nuopelnus ir pagalbą Lietuvos policijai, ryšių su Lietuvos policija plėtojimą gali būti apdovanojami Lietuvos Respublikos bei užsienio valstybių piliečiai.

Apdovanotiems policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde pareigūnams įteikiamas šio ženklo liudijimas.

Policijos pasižymėjimo ženklas Angelo Sargo žvaigždė nešiojamas prie uniformos kairėje krūtinės pusėje, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų įstatymo (Žin., 1991, Nr. 29-787) nustatyta ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų vyresniškumo eile.

 

 

 

                                                     POLICIJOS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „ANGELAS SARGAS“

 

 


Policijos pasižymėjimo ženklas „Angelas Sargas“ yra trijų laipsnių ir Policijos departamento žinybinių ženklų hierarchijoje eina po ženklo Angelo Sargo žvaigždės tokia tvarka: pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio.

Policijos pasižymėjimo ženklas „Angelas Sargas“ yra 30 mm skersmens. Averse ženklas vientisas, dviejų aukštų.
 


 


Pirmojo laipsnio ženklas
- stilizuoti ir graviruoti angelo sparnai, ant kurių uždėtas Jogailos kryžius. Ženklas reljefinis, aukso spalvos. Ženklo ąselė išlieta kartu su Jogailos kryžiumi.

Skersė (4,34 mm) iš vientiso geltono metalo su nejudama kūgio formos kilpute. Kilputės skersė sujungta su ženklo ąsele.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio, pilko sidabro  spalvos  su  dviem  mėlynomis 5 mm pločio per 3 mm nuo kraštų juostomis ir 4 mm pločio balta juosta kaspino centre. Kaspinas viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklas prie uniformos tvirtinamas priesaga (veržlele). Antrojo laipsnio ženklas - stilizuoti ir graviruoti angelo sparnai, ant kurių uždėtas Jogailos kryžius. Ženklas reljefinis, sidabro spalvos. Ženklo ąselė išlieta kartu su Jogailos kryžiumi.

Skersė (4,34 mm) iš vientiso geltono metalo su nejudama kūgio formos kilpute. Kilputės skersė sujungta su ženklo ąsele.

Kaspinas 32 mm pločio ir  40 mm ilgio, pilko sidabro spalvos  su  dviem  mėlynomis 5 mm pločio per 3 mm nuo kraštų juostomis ir dviem 2 mm pločio baltomis, 2 mm viena nuo kitos juostomis kaspino centre. Kaspinas viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklas prie uniformos tvirtinamas priesaga (veržlele).Trečiojo laipsnio ženklas - stilizuoti ir graviruoti angelo sparnai, ant kurių uždėtas Jogailos kryžius. Ženklas reljefinis, bronzos spalvos. Ženklo ąselė išlieta kartu su Jogailos kryžiumi.

Skersė (4,34 mm) iš vientiso geltono metalo su nejudama kūgio formos kilpute. Kilputės skersė sujungta su ženklo ąsele.

Kaspinas 32 mm pločio ir  40 mm ilgio, pilko sidabro  spalvos  su  dviem mėlynomis 5 mm pločio per 3 mm nuo kraštų juostomis ir 2 mm pločio balta juosta kaspino centre. Kaspinas viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas. Ženklas prie uniformos tvirtinamas priesaga (veržlele).

 
 

Policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas Sargas“ už pavyzdingą tarnybą gali būti apdovanojami Lietuvos policijos sistemos statutiniai pareigūnai:

Pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas Sargas“ gali būti apdovanojami statutiniai pareigūnai, pavyzdingai ištarnavę policijos sistemoje ar kitose Vidaus reikalų ministerijos statutinėse organizacijose (įstaigose) dvidešimt ir daugiau metų.

Antrojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas Sargas“ gali būti apdovanojami statutiniai pareigūnai, pavyzdingai ištarnavę policijos sistemoje ar kitose Vidaus reikalų ministerijos statutinėse organizacijose (įstaigose) nuo penkiolikos iki dvidešimties metų.

Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas Sargas“ gali būti apdovanojami statutiniai pareigūnai, pavyzdingai ištarnavę policijos sistemoje ar kitose Vidaus reikalų ministerijos statutinėse organizacijose (įstaigose) nuo dešimties iki penkiolikos metų. 

 

 

 
 POLICIJOS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „UŽ ATLIKTĄ PAREIGĄ 1991 METAIS“ 


 


Policijos pasižymėjimo ženklu „Už atliktą pareigą 1991 metais“ apdovanojami policijos pareigūnai, dalyvavę reikšminguose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įvykiuose 1991 m. sausio-rugsėjo mėn. ir sąžiningai atlikę savo tarnybines pareigas. Ženklu gali būti apdovanoti ir kiti asmenys, šių įvykių metu tarnavę policijoje (reorganizuojamoje milicijoje), pasižymėję ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Ženklas policijos žinybinių ženklų hierarchijoje eina po ženklo „Angelas Sargas“.

Ženklo pagrindas yra 30 X 32 mm (be muaro ir skersės), dviejų aukštų, dviejų dalių.

Pirmas ženklo aukštas pagamintas iš metalo (90 proc. vario ir 10 proc. cinko, lydinys 90Cu10Zn), pasidabruotas, keturkampio herbo formos. Į skydą įkomponuota iškili aštuonkampė žvaigždė. Viršutinėje skydo dalyje iš abiejų žvaigždės pusių iškilūs ažuolo lapus primenantys stilizuoti rombai.

Antras ženklo aukštas - emaliuotas, herbo formos su aukso (24 karatų) apvadu. Pagrindas padengtas žaliai juoda emale. Herbo viduje įkomponuota saulės formos auksinė (24 karatų) dalis, kurios viduryje matosi žaliai juoda emale padengti skaičiai 1991. Iš saulės vidurio į spindulių pusę įkompuonuoti raudona ir žalia emale padengti spindulio formą atkartojantys trikampiai.

Reverse įspaustas užrašas „Laisvės gynėjui“.

Kaspinas muarinis, 32 mm pločio ir 40 mm ilgio, šaltai pilkos spalvos su dviem baltos 2 mm pločio per 3 mm nuo kraštų juostomis ir dviem 2 mm pločio žalios spalvos juostomis, 1 mm atstumu į vidaus pusę nuo baltos juostos. Kaspinas viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse.

Ženklas prie uniformos ar drabužių tvirtinamas specialia priesaga (veržlele). Taip pat tvirtinamas ir ženklo pakaitas - 32 mm ilgio ir 10 mm pločio juostelė. Pakaito (juostelės) muaro spalva analogiška ženklo kaspino spalvai. 

Ženklu apdovanoja policijos generalinis komisaras.

 

 

 
 

POLICIJOS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „UŽ NUOPELNUS“ 

Ženklas policijos pareigūnams gali būti teikiamas už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, nuopelnus palaikant viešąją tvarką, išaiškinusiems sunkius nusikaltimus, taip pat įvertinant tarnybos rezultatus valstybinių ir profesinių švenčių progomis. Ženklu gali būti apdovanoti ir kiti vidaus tarnybos sistemos bei kitų statutinių įstaigų pareigūnai už aktyvų bendradarbiavimą ir pagalbą policijai.

Ženklas yra trijų laipsnių ir policijos žinybinių ženklų hierarchijoje eina po ženklo „Angelas Sargas“ tokia tvarka: pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio.

Policijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“ yra šešiakampio formos, 32 X 32 mm, trijų aukštų.Pirmojo laipsnio ženklas - pirmas aukštas geltono metalo (auksuotas), 0,8 mm aukščio šešiakampis. Jo kampuose įkomponuotos purpurinės spalvos emalio trapecijos. Tarp trapecijų įkomponuota po tris spindulius, žemėjančius į ženklo apskritimą, nes pirmas aukštas išgaubtas. Antras aukštas geltono metalo (auksuotas), apskritimo formos. Apskritimas apjuostas lauro lapų vainiku. Apskritimo vidus padengtas mėlynos spalvos emaliu. Apskritimo aukštis 0,8 mm, skersmuo 21 mm. Trečias aukštas geltono metalo Vyčio kryžius, šlaito reljefo.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 6 mm pločio, aukso spalvos. Nuo jo į kraštus - 8 mm pločio mėlynos spalvos dryžiai. Už jų - 4 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 1 mm pločio aukso spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele).Antrojo laipsnio ženklas - pirmas aukštas balto metalo (sidabras), 0,8 mm aukščio šešiakampis. Jo kampuose įkomponuotos purpurinės spalvos emalio trapecijos. Tarp trapecijų įkomponuota po tris spindulius, žemėjančius į ženklo apskritimą, nes pirmas aukštas išgaubtas. Antras aukštas geltono metalo (auksuotas), apskritimo formos. Apskritimas apjuostas lauro lapų vainiku. Apskritimo vidus padengtas mėlynos spalvos emaliu. Apskritimo aukštis 0,8 mm, skersmuo 21 mm. Trečias aukštas geltono metalo Vyčio kryžius, šlaito reljefo.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 2 mm pločio, mėlynos spalvos. Nuo jo į kraštus - 2 mm pločio auksinės spalvos dryžiai. Už jų - 8 mm pločio mėlynos spalvos dryžiai. Už jų - 4 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 1 mm pločio aukso spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele).Trečiojo laipsnio ženklas - pirmas aukštas geltono metalo (bronza), 0,8 mm aukščio šešiakampis. Jo kampuose įkomponuotos purpurinės spalvos emalio trapecijos. Tarp trapecijų įkomponuota po tris spindulius, žemėjančius į ženklo apskritimą, nes pirmas aukštas išgaubtas. Antras aukštas geltono metalo (auksuotas), apskritimo formos. Apskritimas apjuostas lauro lapų vainiku. Apskritimo vidus padengtas mėlynos spalvos emaliu. Apskritimo aukštis 0,8 mm, skersmuo 21 mm. Trečias aukštas geltono metalo Vyčio kryžius, šlaito reljefo.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 2 mm pločio, auksinės spalvos. Nuo jo į kraštus - 10 mm pločio mėlynos spalvos dryžiai. Už jų - 4 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 1 mm pločio aukso spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele).

 


Ženklu gali apdovanoti:
policijos generalinis komisaras - visus policijos pareigūnus ir kitus vidaus tarnybos sistemos bei kitų statutinių įstaigų pareigūnus;
policijos įstaigų vadovai - pavaldžius jų vadovaujamos įstaigos policijos pareigūnus. Aukštesnės pakopos policijos komisariatų vadovai ženklu gali apdovanoti ir žemesnės pakopos policijos komisariatų policijos pareigūnus.

Ženklu pareigūnai apdovanojami nuosekliai, pradedant nuo žemiausiojo - trečiojo laipsnio. Aukštesniojo laipsnio ženklu pareigūnas gali būti apdovanotas ne anksčiau kaip po 5 tarnybos metų.
Pareigūnai, turintys ne mažesnį kaip 20 metų vidaus tarnybos stažą ir anksčiau neapdovanoti trečiojo ir (ar) antrojo laipsnio ženklais, policijos generalinio komisaro įsakymu gali būti apdovanoti ir pirmojo laipsnio ženklu. 

 

 

 
 POLICIJOS PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „UŽ NEPRIEKAIŠTINGĄ TARNYBĄ“
 


Ženklas yra trijų laipsnių ir policijos žinybinių ženklų hierarchijoje eina po ženklo „Už nuopelnus“ tokia tvarka: pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio.

Ženklas yra apskrito pavidalo kryžiaus formos, 32 X 32 mm, vieno aukšto.Pirmojo laipsnio ženklas - geltono metalo (auksuotas) 2 mm aukščio kryžiaus formos. Kryžiaus menčių galai platėjantys, suapvalinti, žemėjantys į apskritimą. Centrinė kryžiaus dalis iškili. Kryžiaus centre įkomponuotas akmuo cirkonis. Kryžiaus tarpumenčiai įgilinti, jų paviršius faktūruotas. Tarpumenčių centre įkomponuoti iškilūs ąžuolo lapai.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 6 mm pločio, aukso spalvos. Nuo jo į kraštus - 11 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 2 mm pločio geltonos spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele). Antrojo laipsnio ženklas
- balto metalo (sidabruotas) 2 mm aukščio kryžiaus formos. Kryžiaus menčių galai platėjantys, suapvalinti, žemėjantys į apskritimą. Centrinė kryžiaus dalis iškili. Kryžiaus centre įkomponuotas akmuo cirkonis. Kryžiaus tarpumenčiai įgilinti, jų paviršius faktūruotas. Tarpumenčių centre įkomponuoti iškilūs ąžuolo lapai.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 2 mm pločio, purpurinės spalvos. Nuo jo į kraštus - 3 mm pločio aukso spalvos dryžiai. Toliau - 10 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 2 mm pločio geltonos spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele).


 


Trečiojo laipsnio ženklas - geltono metalo (bronza) 2 mm aukščio kryžiaus formos. Kryžiaus menčių galai platėjantys, suapvalinti, žemėjantys į apskritimą. Centrinė kryžiaus dalis iškili. Kryžiaus centre įkomponuotas akmuo cirkonis. Kryžiaus tarpumenčiai įgilinti, jų paviršius faktūruotas. Tarpumenčių centre įkomponuoti iškilūs ąžuolo lapai.

Reversas išgaubtas.

Kaspinas 32 mm pločio ir 40 mm ilgio muaras. Centrinis dryžis 2 mm pločio, aukso spalvos. Nuo jo į kraštus - 13 mm pločio purpurinės spalvos dryžiai. Kaspino kraštuose - 2 mm pločio geltonos spalvos dryžiai.

Muaras viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse. Ženklai prie uniformos tvirtinami priesaga (veržlele).

 

 

 
 ATMINIMO ŽENKLAS „UŽ IŠTARNAUTUS METUS“
 


Ženklas yra keturių laipsnių ir policijos žinybinių ženklų hierarchijoje eina po policijos žinybinio ženklo „Už nepriekaištingą tarnybą“ tokia tvarka: pirmojo laipsnio (už 30 tarnybos metų), antrojo laipsnio (už 25 tarnybos metus), trečiojo laipsnio (už 20 tarnybos metų) ir ketvirtojo laipsnio (už 15 tarnybos metų)

Ženklas yra apskritimo formos, 36 mm skersmens. 

Ženklu policijos pareigūnai apdovanojami ištarnavus vidaus tarnybos sistemoje (statutinėse pareigose) 15, 20, 25 ir 30 metų.

Ženklas nešiojamas prie kasdieninės ir išeiginės policijos pareigūno uniformos kairėje krūtinės pusėje, laikantis apdovanojimų svarbumo eilės. Ženklo juostelė nešiojama tik prie kasdieninės policijos pareigūno uniformos kairėje krūtinės pusėje, laikantis apdovanojimų svarbumo eilės.


 


Pirmojo laipsnio ženklas
- geltono metalo (auksuotas). Priekinėje ženklo pusėje, apskritame fone, sudalintame spinduliais, įkomponuota reljefiška aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Po apskritimu - puslankio formos stilizuotų laurų vainikas. Vainiko apačioje, per vidurį, - dekoratyvinė plokštelė su kloste. Ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio juostos. Juosta - tamsiai mėlyno muaro, su siauromis aukso juostelėmis kraštuose. Juostos viduryje - viena plati aukso juostelė. Ženklo juostelė - tokia pat ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm aukščio.Antrojo laipsnio ženklas - balto metalo (sidabras). Priekinėje ženklo pusėje, apskritame fone, sudalintame spinduliais, įkomponuota reljefiška aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Po apskritimu - puslankio formos stilizuotų laurų vainikas. Vainiko apačioje, per vidurį, - dekoratyvinė plokštelė su reljefiškais lotyniškais skaitmenimis XXV, žyminčiais 25 ištarnautus metus. Ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio juostos. Juosta - tamsiai mėlyno muaro, su siauromis sidabro juostelėmis kraštuose. Juostos viduryje - trys baltos juostelės. Ženklo juostelė - tokia pat ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm aukščio.Trečiojo laipsnio ženklas - balto metalo (sidabras). Priekinėje ženklo pusėje, apskritame fone, sudalintame spinduliais, įkomponuota reljefiška aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Po apskritimu - puslankio formos stilizuotų laurų vainikas. Vainiko apačioje, per vidurį, - dekoratyvinė plokštelė su reljefiškais lotyniškais skaitmenimis XX, žyminčiais 20 ištarnautų metų. Ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio juostos. Juosta - tamsiai mėlyno muaro, su siauromis sidabro juostelėmis kraštuose. Juostos viduryje - dvi baltos juostelės. Ženklo juostelė - tokia pat ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm aukščio. Ketvirtojo laipsnio ženklas - balto metalo (sidabras). Priekinėje ženklo pusėje, apskritame fone, sudalintame spinduliais, įkomponuota reljefiška aštuonių spindulių policijos žvaigždė su Vyčiu. Po apskritimu - puslankio formos stilizuotų laurų vainikas. Vainiko apačioje, per vidurį, - dekoratyvinė plokštelė su reljefiškais lotyniškais skaitmenimis XV, žyminčiais 15 ištarnautų metų. Ženklas tvirtinamas prie 32 mm pločio juostos. Juosta - tamsiai mėlyno muaro, su siauromis sidabro juostelėmis kraštuose. Juostos viduryje - viena balta juostelė. Ženklo juostelė - tokia pat ženklo juosta, tik 32 mm pločio ir 10 mm aukščio. 

 

 

 

 ATMINIMO ŽENKLAS „GERIAUSIAS VIEŠOSIOS POLICIJOS PAREIGŪNAS“ 
Atminimo ženklas „Geriausias viešosios policijos pareigūnas“ įteikiamas viešosios policijos pareigūnams, geriausio Lietuvos viešosios policijos pareigūno konkursuose užėmusiems pirmąją vietą.

Atminimo ženklo dydis (skersmuo) - 45 mm, medžiagos - žalvaris, tombakas. Atminimo ženklas auksuojamas, sidabruojamas, dengiamas juvelyriniu stiklo emaliu. Atminimo ženklas gaminamas iš 3 atskirų dalių. Atminimo ženklo pagrindas - dvi stilizuotos aštuonkampės žvaigždės, sidabruota ir auksuota. Atminimo ženklo centre viešosios policijos logotipas, užrašas „Geriausias viešosios policijos pareigūnas“ ir metai kuriais yra organizuojami geriausio Lietuvos viešosios policijos pareigūno konkursai.

Kartu su atminimo ženklu pareigūnams įteikiamas atminimo ženklo liudijimas.

Atminimo ženklas tvirtinamas prie kasdieninės uniformos švarko ir bliuzono dešinėje krūtinės pusėje virš pavardės lentelės paskutinis pagal svarbumo eilę. Prie išeiginės uniformos švarko dešinėje krūtinės pusėje pirmos sagos linijoje paskutinis pagal svarbumo eilę.
 

 

 

 

 ATMINIMO ŽENKLAS „METŲ SEKLYS“ 
 

Atminimo ženklas „Metų seklys“ įteikiamas kriminalinės policijos pareigūnui (-ams), kuris (-ie) vadovaujantis Konkurso „Metų seklys“ nuostatais, pripažintas (-i) pirmos, antros ar trečios vietos nugalėtoju (-ais).

Atminimo ženklas yra trijų laipsnių: pirmojo laipsnio, antrojo laipsnio ir trečiojo laipsnio.

Kartu su atminimo ženklu kriminalinės policijos pareigūnui įteikiamas atminimo ženklo liudijimas.

Atminimo ženklas tvirtinamas prie kasdieninės uniformos švarko ir bliuzono - dešinėje krūtinės pusėje virš pavardės lentelės paskutinis pagal svarbumo eilę. Prie išeiginės uniformos - švarko dešinėje krūtinės pusėje pirmos sagos linijoje paskutinis pagal svarbumo eilę. Prie kostiumo švarko - kairėje krūtinės pusėje, švarko atvarte (atlape).
 Pirmojo laipsnio atminimo ženklas ‒ aukso spalvos metalo, ovalo formos, 25 mm aukščio ir 23 mm pločio. Atminimo ženklo kraštus juosia stilizuotų ir auksuotų lauro lapų vainikas, o apačioje, ant dekoratyvinės lenktos juostos, išgraviruotas užrašas didžiosiomis raidėmis „METŲ SEKLYS“. Atminimo ženklo centre, mažesniame raudona emale dengtame ovale, ant aukso spalvos padidinimo stiklo (lūpos) kontūro, - aukso spalvos pypkė. Atminimo ženklo viršuje - kriminalinės policijos simbolis - liūto su knyga figūra. Skydo kraštai ir liūto figūra aukso spalvos, skydo fono - juoda.

Prie drabužių atminimo ženklas segamas metaliniu sraigteliu ir veržlėle.


 


Antrojo laipsnio atminimo ženklas ‒ dviejų metalų spalvų (aukso ir sidabro), ovalo formos, 25 mm aukščio ir 23 mm pločio. Sidabruotus atminimo ženklo kraštus juosia stilizuotų ir auksuotų lauro lapų vainikas, o apačioje, ant dekoratyvinės lenktos juostos, išgraviruotas užrašas didžiosiomis raidėmis „METŲ SEKLYS“. Atminimo ženklo centre, mažesniame juoda emale dengtame ovale, ant aukso spalvos padidinimo stiklo (lūpos) kontūro, - sidabro spalvos pypkė. Atminimo ženklo viršuje - kriminalinės policijos simbolis - liūto su knyga figūra. Skydo kraštai ir liūto figūra aukso spalvos, skydo fono - juoda.

Prie drabužių atminimo ženklas segamas metaliniu sraigteliu ir veržlėle. 


 


Trečiojo laipsnio atminimo ženklas ‒ sidabro spalvos metalo, ovalo formos, 25 mm aukščio ir 23 mm pločio. Atminimo ženklo kraštus juosia stilizuotų lauro lapų vainikas, o apačioje, ant dekoratyvinės lenktos juostos, išgraviruotas užrašas didžiosiomis raidėmis „METŲ SEKLYS“. Atminimo ženklo centre, mažesniame juoda emale dengtame ovale, ant sidabro spalvos padidinimo stiklo (lūpos) kontūro, - sidabro spalvos pypkė. Atminimo ženklo viršuje - kriminalinės policijos simbolis - liūto su knyga figūra. Skydo kraštai ir liūto figūra aukso spalvos, skydo fono - juoda.

Prie drabužių atminimo ženklas segamas metaliniu sraigteliu ir veržlėle. 

  
  
  
 NUSIPELNIUSIŲ POLICIJAI APDOVANOJIMO ŽENKLAS „UŽ PARAMĄ POLICIJAI“ Ženklas „Už paramą policijai“ teikiamas asmenims, kurie padėjo policijai palaikant viešąją tvarką, stiprinant teisėtvarką, atskleidžiant ir užkardant nusikalstamas veikas.

Ženklas „Už paramą policijai“ yra dviejų aukštų. Pirmas aukštas yra balto emalio ir sidabruoto žalvario apskritimas, kurio skersmuo - 51 mm. Kairėje apskritimo pusėje sidabruoto žalvario fone yra lapeliai, o apačioje - žodžiai „Už paramą policijai". Lapeliai ir žodžiai įgilinti. Antrąjį aukštą sudaro sidabruoto žalvario išgaubtas policijos ženklas, esantis dešinėje baltu emaliu padengtoje apskritimo pusėje. Ženklas „Už paramą policijai“ yra vienpusis, pakuojamas į skaidrią akrilo kapsulę ir dirbtinės odos dėžutę

Kartu su ženklu apdovanotam asmeniui yra įteikiamas ženklelis - sumažinta ženklo kopija.    

Šis ženklelis gali būti teikiamas ir atskirai.

Apdovanotiems ženklu „Už paramą policijai“ asmenims arba asmenims, kurie apdovanoti ženkleliu, įteikiamas liudijimas.

 

                                                     PADĖKOS RAŠTAI 

 

Lietuvos policijos generalinio komisaro padėkos raštas.
  

 


Teritorinių policijos įstaigų, specializuotų policijos įstaigų ir policijos profesinio ugdymo įstaigų padėkos raštas. 

Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2015-12-22