Į pradžią
Paieška
Svetainės medis
Rašyti laišką
Spausdinimo versija
Į titulinį
Ginti. Saugoti. Padėti.

Euro įvedimas Lietuvoje

Tapdama Europos Sąjungos nare, Lietuva (kaip ir kitos valstybės, įstojusios į šią sąjungą 2004 metų gegužės 1-ąją) įsipareigojo įsivesti bendrąją valiutą - eurą, kai tik atitiks konvergencijos (Mastrichto) kriterijus.
 
Pasirengimas įvesti eurą Lietuvoje yra vienas svarbiausių Vyriausybės prioritetų. 2013 m., atsižvelgus į naujausią kitų šalių euro įvedimo (Slovakija, Estija) patirtį ir pasirengimą (Latvija), buvo patvirtintas Nacionalinis euro įvedimo planas bei Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategija. Juos 2013 m. birželio 26 d. Vyriausybė patvirtino nutarimu Nr. 604. Šie dokumentai buvo atnaujinti 2013 m. gruodžio 4 d. Vyriausybės nutarimu Nr.  1172.
 
2013 m. gruodžio 4 d. nutarimu Nr. 1173 taip pat buvo patvirtintas Nacionalinio euro įvedimo plano įgyvendinimo priemonių planas.
 
Nacionaliniame euro įvedimo plane bei Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijoje  pagrindinis dėmesys telkiamas į vartotojų apsaugą ir visuomenės informavimą.
 
Nacionalinio euro įvedimo plano tikslas - numatyti pagrindinius euro įvedimo Lietuvoje principus, būdą, laikotarpius ir priemones, kad valstybės institucijos, verslas ir gyventojai galėtų tinkamai pasirengti šiam žingsniui. Lietuvos visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijos pagrindinis uždavinys - padėti visuomenei pasirengti valiutos pakeitimui užtikrinant, kad Lietuvos gyventojai būtų aiškiai, objektyviai, tiksliai, laiku ir tinkamai informuoti apie euro įvedimą šalyje.

Aktualijos

 

 

 

 

 

 


Šiuo metu informacija teikiama šiais klausimais:
1) migracija (pasai, asmens tapatybės kortelės, užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje);
2) licencijavimas (leidimai laikyti (nešiotis) ginklus fiziniams asmenims, apsaugos darbuotojų pažymėjimai ir kt.);
3) kaip tapti policijos pareigūnu (stojimas į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą).

Virtualus turas apie Lietuvos policiją
 
 
 
 
 
 
  
 
 
  
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biudžetinė įstaiga
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 5) 271 9731, faks. (8 5) 271 9978
El. paštas info@policija.lt
PVM mokėtojo kodas Nr. LT100005428413 Duomenys apie Policijos departamentą prie VRM kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188785847
Informacija atnaujinta: 2014-02-04